Nou stil de viata (284)

Nou stil de viata (284) | Autor: Zuzilici

Link direct la acest mesaj

Nou stil de viata: (279), (280), (281), (282), (283)


daca vreti sa ne cunoasteti: Albumul "stilatelor"

www.esnips.com" target="_blank">Filmulete cu exercitii fizice, Diete pentru fiecare
Sign in>e-mail: noustildeviata@yahoo.com si parola: slabitifrumos

Serife de serviciu:

1. Zuzilici
2. Carmen
3. Daniela
4. Anda


Intrebari pentru noile venite:

1. Ce dieta tineti in prezent? Daca nu tineti nici una acum, ce dieta va ginditi sa urmati in viitorul apropiat?
2. Faceti sport/miscare? Daca raspunsul e afirmativ, cit de des?
3. Ce dieta/diete ati urmat pina acum si cu ce rezultate?
4. Ce intelegeti prin "a manca sanatos"?
5. Cit de des aveti abateri de la dieta? O data pe saptamina, de 2 ori, de 3, in fiecare zi?
6. Ce diete nu vi se par compatibile cu stilul vostru de viata? De ce?
7. Ce dieta vi se pare daunatoare in general, din diferite motive? Care ar fi aceste motive?


_____________________________________________________________________


CONCURS - 14 septembrie -1 noiembrie

Echipele participante:

1.Gusta(65kg)-Tumpi(63.7kg) ~ (8kg - 3.6kg)
2.Zuzilici(90kg)-Criscosty(73kg) ~ (5kg - ?kg)
3.Mihaser(58.7kg)-Anca(87kg) ~ (5.7kg - 4.4kg)
4.Andreea(61.4kg)-ClaudiaH(61.4kg) ~ (6kg - ?kg)



Clasamentul actualizat: 20 octombrie 2009
---zi de raport: MARTI---



Categoria "fulg" : 50 - 60 kg

Andre_ea-----1,61 m : 66 kg___60.6 kg, 61.4 kg ................51 kg
ClaudiaH --- 1,63 m : 68.9 kg___59.8 kg, 59.2 kg ...............55 kg
Hopes-------- 1,63 m : 65.3 kg___57 kg, 56.6 kg .............. 55 kg
Ioana ------ 1,70 m :59.2 kg___58.4 kg, 58 kg ......... 56.5 kg
Mephala ------ 1,64 m :64 kg___59.9, 60.4 kg ......... 55 kg
Mihaser-------1,64 m : 64 kg___57.5 kg, 56.2 kg ............... 56 kg
Roxana ------- 1,73 m : 61 kg___57.3 kg, 59.5 kg ...... 57 kg

Categoria "usoara" : 61 - 70 kg

BB_Yasmi-----1,69 m : 66.5 kg___ 66.8 kg ...........60 kg
Gusta --------1,65 m : 69 kg___61.8 kg, 61.5 kg ........60 kg
Madelaine --- 1,60 m : 69.9 kg___63.9 kg, 64.2 kg........55 kg
Nastad -------1,54 m : 65 kg___63.8 kg, 63 kg ................ 55 kg
Sabina--------1,61 m : 71.0 kg___67 kg, 66.8 kg. ........ 55 kg
Tumpi --------1,57 m : 63.4 kg___63.3 kg, 64 kg ........56 kg
Tzuni ---------1,78 m : 75 kg___67.8 kg, 67 kg .........66 kg
Violeta-------1,65 m : 68 kg___65.7 kg, 68 kg .................64 kg

Categoria "medie" : 71 - 80 kg

Ancadragoman-------1,63 m : 87 kg___ 84.5 kg, 84 kg ............75 kg
Criscosty ------ 1,62 m : 91.4 kg___71.7 kg, 71 kg .........70 kg
Khristin-------1,70 m : 84 kg___78.2 kg, 77.8 kg ...........65 kg
Olga---------- 1,73 m : 77 kg___75.5 kg, 74.5 kg ...................60 kg

Categoria "grea" : 81 - 100+ kg

An-k --------- 1,65 m : 104 kg___101.2 kg, 100.6 kg ................85 kg
Dordia-------- 1,66 m : 98.7 kg___92.2 kg, 92.3 kg ........ 80 kg
Zuzilici-------1,60 m : 94.4 kg___87 kg, 85.6 kg ...........70 kg


Mentinere:

Anda ---------- 1,70 m : 52.3 kg:(59 kg - 52.3 kg)
Anky ---------- 1,68 m : 58 kg
Mik ----------- 1,58 m : 47.6 kg




Au luat o pauza:

Hcclara ----- 1,74 m : 69 kg ___69 kg........... 66 kg
Donna ------ 1,63 m : 90 kg___72.7 kg........65 kg
Delidana ---- 1,72 m : 68.7 kg___67 kg..........64 kg
Ate-----------1,64 m : 77 kg____77 kg.........60 kg
Aliclara------1,64 m : 60 kg____59 kg.........55 kg
CristinaT --- 1,60 m : 67 kg___62.7 kg ......55 kg
Devoska --------1,62 m : 69.5 kg___67.8 kg........58 kg
Eftimie ------1,70 m : 91 kg___89 kg..........85 kg
Happy---------1,75 m : 105.5 kg___98.6 kg........ 70 kg
Happymum------1,64 m :75 kg___73 kg..........64 kg
Lai----------1,77 m : 75 kg___67.8 kg........65 kg
Mamicadulce -- 1,77 m : 79 kg___72.5 kg........67 kg
Puskin -------1,65 m : 70 kg___62 kg .........55 kg
Rolo --------- 1,75 m : 90 kg___80 kg..........60 kg
Sigrid --------1,68 m : 87.5 kg___83 kg .........70 kg
Tlaura ------- 1.64 m : 60 kg___55.5 kg................ 53 kg
Yubi --------- 1,58 m : 58.1 kg___56.3 kg.........53 kg
Milka--------- 1,71 m : 76 kg___76 kg..........70 kg



Prietenele noastre dragi:
Gabriela , Onitza , Crystina cu , Vikinga , Liris (73.5 kg) cu , Cami cu , Louisea si Danielag (59kg)


NOIEMBRIE:

Rolo ~ 7 Noiembrie
Stefan (Dordia) ~ 14 Noiembrie
Aldo (Vikinga) ~ 15 Noiembrie
TLaura ~ 18 Noiembrie
Roland (Madelaine) ~ 18 Noiembrie
Delidana ~ 19 Noiembrie
Paul Constantin (Onitza) ~ 28 Noiembrie
Eduard Gabriel (Hopes) ~ 30 Noiembrie



Zile de nastere:

Gabrielama -------------- 12 ianuarie, cu Mara (7 aprilie)
Ioana ---------------------- 17 ianuarie, cu Delia (28 august)
Olga-------------------------20 ianuarie, cu Tony (4 iunie) si Sophia (3 aprilie)
Devoska ---------------------23 ianuarie, cu Sara (18 martie)
Anky ----------------------- 11 februarie cu Bianca (2 februarie) si Cris (12 mai)
Lai------------------------- 14 februarie
Sigrid (Dana) -------------- 26 februarie, cu Adela (4 decembrie)
Liris (Simona) ------------- 27 februarie, cu Robert Alexander (30 septembrie) si Diana Francesca (26 aprilie)
Yubi (Carmen)--------------- 4 martie, cu Mihaela (28 martie)
Puskin(Ruxandra) ----------- 7 martie
Crystina ------------------- 1 aprilie, cu Lilly (27 octombrie) si Ruby Elena (14 septembrie)
Madelaine ------------------ 1 aprilie, cu Roland (18 noiembrie)
ClaudiaH ------------------- 2 aprilie, cu Stefan (3 aprilie) si Lucia (18 iulie)
Eftimie -------------------- 20 mai, cu Eduard Costin (28 februarie)
Tzuni (Mihaela) ------------ 24 mai, cu Maria Sara (20 iulie) si pisica Lola (6 februarie)
Onitza --------------------- 1 iunie cu Paul Constantin (28 noiembrie)
Donna79 -------------------- 12 iunie
Gusta (Marilena) ----------- 15 iunie cu Mara Augusta (31 mai)
Mephala (Carmen) ----------- 6 iulie, cu Iustin (5 iunie) si Teodor (6 septembrie)
Mik (Mihaela) -------------- 12 iulie, cu Guilhem (25 martie), Virgile (24 iunie) si Marcy (19 decembrie)
Hcclara (Claudia) ---------- 13 iulie cu Luca (21 februarie) si Marc (12 septembrie)
Khristin ------------------- 14 iulie cu Yasmine (3 decembrie) si (Chris Anthony) 6 octombrie
Mamicadulce (Anca) --------- 24 iulie, cu Leon Marc Stephan(1 decembrie)
Sabina --------------------- 3 august, cu Sofia (11 septembrie) si Gheorghe (6 septembrie)
Zuzilici (Ana Maria) ------- 8 august, cu Isabella Maria (21 aprilie)
Hopes (Gabriela) ----------- 12 august, cu Eduard Gabriel (30 noiembrie)
Violeta----------------------- 23 august
BB_Yasmi (Lavinia) -----------24 august cu Iasmina Alissa (31 octombrie)
Criscosty ------------------ 26 august, cu Dany (30 ianuarie)
Nastad (Doina)-------------- 29 august, cu Oana Mihaela (3 aprilie) si Doru (23 iunie)
Roxana --------------------- 14 septembrie, cu Serban (22 iunie)
Danielag ------------------- 20 septembrie
Anda ----------------------- 28 septembrie, cu Carina (22 octombrie)
Dordia (Diana Nicoleta) ---- 15 octombrie, cu Stefan (14 noiembrie) si Tudor Dumitru (17 aprilie)
An_k ----------------------- 19 octombrie, cu Bianca (14 martie) si Anthony Gabriel (8 ianuarie)
Tumpi (Ioana) -------------- 24 octombrie
Vikinga -------------------- 25 octombrie cu Aldo (15 noiembrie) si Nadja (30 martie)
Rolo (Raluca) -------------- 7 noiembrie, cu Ileana (15 aprilie)
Tlaura---------------------- 18 noiembrie, cu Andrei (26 septembrie)
Delidana (Delia Nicoleta)--- 19 noiembrie



Cuba 2009
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

In primul rand vreau sa urez cu mult drag sarbatoritelor Tumpi, Vikinga si Lilly (de Cristina) , chiar daca cu intarziere.
Eu sunt inca foarte bolnava...deja am 3 saptamani aproape de cand ma chinui cu gripa asta. Nu-s nici moarta (sa nu pot veni la servici) dar nici vie. Inca mai tusesc si-s cu nasul infundat si asa mai departe.
Am actualizat listuta si astept incotinuare rapoarte.

Mihaser felicitarile mele si astrept poze cu voi de la nunta.

Delidana imi plac planurile tale. DOamne ajuta sa se implineasca asa cum iti doresti.

Vikingo mult a fost, putin mai este. Imi place cum te descrii tu acolo, dar parca nu-mi vine sa cred ca esti chiar asa de " mareatza". Ceva poze cu tine la 8 luni?

Mephala sper sa ramai in zona chiar daca am preluat eu sherifia. Stii ceva de Hopes ? Daca vorbesti cu ea spune-i ca mi-e dor s-o citesc.

Anda ai scapat cu bine de analiza de azi? Te si sper sa se termine problemele tale de sanatate cat mai curand.

Ioana mi-a facut palcere sa te citesc. Cam la fel beau si eu cafeaua...in drum spre servici. Norocul meu e ca mai am paret de vreo doua si pe-acolo.

Marilena cum a fost prima zi in noua clasa?

Gabi ori n-am inteles eu bine ori ai anuntat c-o sa ai baietel? Daca-i asa iti zic si eu felicitari de pe acum si sarcina usoara in continuare.

Dordia bine ca s-au mai "limpezit" apele la servici. Sanatate multa piticotului si sa-i treaca la fel de repede ca si fratiorului lui. LMA! de Sf. Dumitru.

Violeta sper sa-ti scrie medicul cat mai repede si sa te linistesti. oamne Ajuta sa fie totul bine cu tine si sa calci pe urmele de pe subiect.

Cami ne mai citesti? Ce face Raducu? A inceput sa mearga?

Mik sa te bag in listutza? ( sau lasi vinul? )

No, ma retrag si eu la ale mele. O seara placuta tuturor.



Cuba 2009
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

cu cu bau io am uitat sa ma cantaresc, dar viu mai incolo cu raportul desi nu e bine acum ca sunt pliiiina de apa


Zuzi, tks de capitol, bravo pentru mesajul frumos! merg sa si votez imediat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Multumesc fetelor pentru atitea urari calduroase, le-am citit pe toate cu mare mare drag. La multi ani Tumpi si Carina!!!Daca anul trecut eram slabutica bine si cu o petrecere prin cluburi, unde altundeva?, acum is rotunda ca un bostan de haloween nah ca-s in trend ce mai:)) si m-am petrecut acasa. Si anul trecut si anul asta doar intre fete. Acum am invitat 12 prietene la un frumos sunday brunch, fu multa mincare astea fura doar decoratiunile pentru masa. Am avut ca tema specilitati rusesti si romanesti, de la caviar negru si rosu in pahare de cristal aurite puse in boluri cu gheata bineinteles cu champagnie rece alaturi, chiar asa am luat si un spumos fara alcool care nu e suc de fructe chiar e pe linia vinului dar fara alcool, pina la salata de beuf care e preaiubita in rindul prietenelor mele. Daca va intrebati cumva citi anisori am implinit, iata ce frumusete de virsta:), lol la anul nu mai pot fenta cu inversatul luminarilor:)). Dar a fost haios. Am cumparat un tort absoult bestial, de la o cofetarie vieneza f cunoscuta, o minunatie pe gustul meu. Pai fetelor daca am fi toate talentate la facut dulciuri ca multe fete de pe aici de ne lasa pe restul masca pai ar da sarmanele cofetarii faliment. Tre sa fie si de alde mine:)Toate prietenele au fost cucerite de brunch-ul dat la mine, de atmosfera, de aranjamente, de mincaruri. Pai o data pe an fac si tre sa iasa perfect. Io am mincat ca o vitica ei dar astea-s amanunte. Am refuzat a doua zi cind am fost la dr sa ma cintaresc. Pai la ce bun? Sa-mi stric cheful aiurea. I-am zis dr ca mai bine o gravida in toane bune! Doar nu ma poate forta nimeni, e ultima mea sarcina si trebuie sa-mi priasca:)In rest sarcina decurge bine, bebelina si-a gasit pozitia buna pt nastere naturala, e destul de jos, dr apreciaza ca vine in decembrie chiar daca computerul dupa masuratori mi-a dat o frumusete de data estimativa: 1 ianiarie. Are deja 1600gr e puternica si energica, va dati seama cum imi fuge burta in toate partile:)Ai mei au plecat asa ca ramin pe baricade cu copilasi si catei, ne descurcam. Is cam trista din cauza asta, of despartirile astea si ochii parintilor...si eu is de obicei aia care se tine tare ca daca m-ar vedea pe mine cu lacrimi in ochi ar fi un bocet in toata regula. Macar de parintii ne-ar ramine tineri, dar privirea aia trista si ochii imbatrinti cu riduri la colturi of of of.....De ce ne imbatrinesc parintii?.... Mai ales draga de mama, chiar de se tine bine pt visrta ei cind o privesc nu stiu de ce imi vin in cap asa spontan imagini cu ea cind se ruja inainte sa plece la vreo nunta, imi amintesc cum ii pica rochia aia caramizie in pliseuri, cum isi dadea jos bigudiurile si se rasucea pe tocuri. Ce tinara era si cu viata in miini! Acum are doar amintirile si nepotii. Am in ochi lacrimile pe care trebuia sa le pling cu ei. Fetelor am gasit cadoul perfect pentru parintii departe si nu numai, pt parintii iubitori si atasati atit tre sa fie. E absolut perfect: www.consumer.philips.com/c/digital-photo-frame/8-inch-multimedia-43-frame-ratio-spf5208_12/prd/gb/" target="_blank">digital photo frame! Mama a fost topita. Sunt mai multe modele si preturi si nu numai de la philips. ok asta e bun pe incercate. Usor de minuit, are memoria de vreo 200 de foto, plus loc pt inserat un card, pe care il putem trimite prin posta de sarbatori intr-o felicitare. Si e mai comod si pt noi. Eu l-am setat deja sa mearga ca diashow la 5 sec, dar merge diashow si la 6 ore de ex si in fiecare zi o poza noua in rama. daca setarile sunt facute, ei nu trebuie decit sa apese un buton, atita tot. Plus ca dracia asta n-are probleme, poate sta aproape non stop deschis, ca o poza in perete dar in miscare.Gabi si la mine s-a vazut intii ca fiind baiat, la fel la sarcina mica, cam dupa 18 sapt se vede totusi sigur. Dar si eu am asa un feeling ca o sa ai baiat, nu stiu de ce.O seara buna tuturor si spor la slabit! Sa va gasesc pe toate niste slabaturi sa-mi fiti colo modele de conduita cind m-oi reintoarce pe baricade.Vikinga 30+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:



Vikingo, sa ne traiesti! Da'ce frumos ne-ai povestit . Draga mea, am ramas foarte impresionata (dar n-a fostun soc, ca te stiam mare gazda si gospodina) de toate aranjamentele si meniul tau, cred ca ai pus in priza multa lume. Esti un exemplu pentru mine sa stii, iti spun cu toata sinceritatea si cu tot respectul de care sunt in stare. Frumoasa vrsta, iar aia de la anul e si mi frumoasa, eu as fi vrut ca timpul sa stea in loc pentru mine acolo, e varsta perfecta. O sa vezi si tu, e ceva magic cu femeile la acea varsta, in plus e si anul in care tu vei avea al treilea pui, iti dai seama ca nu e doar o simpla coincidenta! Iti doresc numi bine!

Fetelor, asa-i ca ma lasati sa va dau raportul dimi ?

Va pou si nopte buna! Eu mai am un pic de treaba si plec la un pic mai tarziu .

Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani, Lilly!
Cristyna, numai bine ii doresc frumoasei scolarite!


Zuzi, multam de capitol nou si multa sanatate.

raport: 60.2 kg

nb,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana1974
Vikingo, sa ne traiesti! Da'ce frumos ne-ai povestit . Draga mea, am ramas foarte impresionata (dar n-a fostun soc, ca te stiam mare gazda si gospodina) de toate aranjamentele si meniul tau, cred ca ai pus in priza multa lume. Esti un exemplu pentru mine sa stii, iti spun cu toata sinceritatea si cu tot respectul de care sunt in stare. Frumoasa vrsta, iar aia de la anul e si mi frumoasa, eu as fi vrut ca timpul sa stea in loc pentru mine acolo, e varsta perfecta. O sa vezi si tu, e ceva magic cu femeile la acea varsta, in plus e si anul in care tu vei avea al treilea pui, iti dai seama ca nu e doar o simpla coincidenta! Iti doresc numi bine! Fetelor, asa-i ca ma lasati sa va dau raportul dimi ? Va pou si nopte buna! Eu mai am un pic de treaba si plec la un pic mai tarziu .Roxa
It's the first day of the rest of my life!
Merci Roxana. Cum Anda nascoceste cu talent si mai ales placere atitea retete de dulciuri de arata ca din miinile profesionistilor si zic asta incercind ceva locuri exclusiviste la viata mea, asa fiecare cu siguranta are un talent ori o atractie anume. In cercul meu de prieteni petrecerile la noi sunt cunoscute ca fiind reusite, indiferent de tema. Asa cum a fost la sot anul trecut cind am facut rost de un diapozitiv pe care am bagat poze pe un perete mare in micul club inchiriat, poze de colectie ca sa zic asa, cu el cu prietenii lui in tineretile tumultoase, de cind era copil si bine cu toate surprizele in aranjamente care mi-au mai venit in cap, cred ca ala a fost cel mai mare si mai "motat" event organizat de mine asa ca amatoare. Eu le pun la punct singura, de la cumparaturi la gatit si servit. Si acum la fel, dar ma rog nu a fost nici ceva de anvergura de data asta, doar 12 doamne. Mama m-a ajutat mult avind grija partial de copilasi. De gatit gatesc chiar bine de fel doar dulciurile nu-mi ies, salata de beuf a trebuit neaparat facuta dupa reteta mea, cu toate ca si mama o face f buna, in ultimii ani prefera varianta light ca nah is anii si e normal ca nu mai priesc retele clasice si bogate. La fel restul mincarurilor si preparatelor le-am facut eu. Am trimis chiar si invitatii pe care scria in stil old look "invitatie la brunch la big mama:))" ca sa avem si umor sa mai destindem atmosfera, o poza graitoare cu mine, invitatia intr-un plic lila aprins pe care am scris danger!! very very pink! only for ladies:). Imi place cum a iesit, ideea la un astfel de brunch nefiind ca doamnele sa plece cu burtile pline ci normal satule dar mai ales impresionate placut. Ca intre femei fitzoase nu se pune problema de umplus matzul si cinstit ci de alte aspecte. Asa ca detaliile au contat, fitzoseniile, aranjatul mesei, aranjatul pe platouri, meniul si tema aleasa, muzica de ambient, am optat pt Nat King Cole si fiica si tot asa.Aici, cel putin pe insula unde e aerul asta permanent de vacanta is la f mare moda brunch-urile. De ex unul din cadouri a fost un cec platit pt un brunch in 2 la un restaurant al unui hotel de 5 stele. Va pup, gata ca m-am intins cu birfa.Vikinga 30+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Buna dimineatza fetelor.Va las cafeaua in viteza(dar voi puteti sa o beti linistite) si va doresc o zi frumoasa.
Raport:57,3kg.

Cristinutza sa-ti traiasca printesa sanatoasa si sa aiba parte de tot ce isi doreste.

Zuzimultumim pt capitol.Sanatate multa iti doresc.

V-am tzucat dragelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Trec sa va las cafelutza de dmineata si eu la duc la culcare.

Zuzi, am ambitia ca pina saptamina aviatoare sa ajung din nou la greutatea de vrabie.
Ingrijeste-te si bea multe lichide ca sa scapi de raceala.

La multi ani, Lilly de Crystina !
(mare paranteza : de cind nu am mai trecut pe la voi nici nu mai eram la curent cu bebe no 2) Felicitari !

O intrebare : cine mai stie ceva de Alyssa/Happy ?

Pe miine, dragutelor !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

La multi ani Lilly sa cresti mare si sa ai parte de tot ce iti doresti.

Vik frumoasa varsta si cred ca totul a iesit super.

Zuzi scoala merge bine.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Urezi si eu LA MULTI ANI!!!!! pentru toti sarbatoritii de zilele astea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput