Vrancea(20)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Flori, ma bucur sa citesc ca sunteti bine si ca Rares e si el foarte bine si ca ia in greutate. Speram sa ne dai vesti la fel de bune si luna viitoare, dupa ce va intoarceti de la Tg Mures! Noi ne vom gandi la voi si va vom tine pumnii stransi, stransi...
Multumesc si pentru sfatul dat! Cum sunt inca la inceput,nu m-am documentat prea mult...ceea ce stiu este doar ce ne-a explicat doctorita, adica cum va fi in mare...cred ca pe parcurs voi avea mai multe intrebari si sper sa gasesc raspunsuri fie la tine, fie la fetele de la FIV...
Toate gandurile noastre bune sunt alaturi de voi!

Alina, cu draga inima te primim la noi! Daca ne dai datele tale, te trecem si in listuta de la inceput...
Si ca sa sparg gheata voi incepe prin a ma prezenta...sunt Roxana, am 35 de ani si sunt din Focsani. Sunt casatorita cu Adrian si nu avem copii. Suna cam laconic, dar e doar o prima prezentare...

Fetelor, va doresc sa aveti o saptamana frumoasa si sa auzim numai de bine!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

Multumesc de primire. Datele mele sunt 11 aprilie 1977. Mai trebuie ceva?

Roxana lasa ca restul prezentarii se completeaza pe parcurs.
flori am citit povestea nasterii lui Piscotel. Un copil special cu niste parinti speciali. Doamne ajuta sa fie totul bine si de acum incolo.

O saptamana frumoasa sa aveti
pe toata lumea

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Floricelule, ma bucur nespus de mult de vestile bune, sa dea Dumnezeu sa ne aduci mereu numai din astea!

Alinutza, bine ai venit printre noi!
Eu sunt Andra, mamica de Theodora, nu suntem de Focsani nici eu nici sotul meu dar e un oras drag mie, cunoscut prin intermediul unui fost dar daca fostul mi-a iesit din suflet, orasul lui mi-a ramas acolo :) Si pt ca aici am gasit fetele astea frumoase, bune, deosebite, aici!
Sper ca o sa-ti placa si te asteptam cat mai des!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Andra, am citit mesajul tau si din intamplare am vazut data de cand ai devenit tu membra pe DC...La Multi Ani de forumeala! Asa ceva se sarbatoreste! Uite, poate chiar ca ar fi o idee pentru Admini sa premieze cu ceva simbolic pe membrii de baza ai forumului... Dar pana cand o fac ei, noi te felicitam aici,la noi, in cadru restrans!

Alina, m-am uitat pe pozele cu Tudor...E dragalas foc, sa va traiasca! Si mamica arata foarte bine! Tu la ce liceu ai fost? Eu la Economic, iar fratele meu la Unirea. Incerc sa vad daca avem prieteni in comun! Cu Flori am descoperit ca sotul ei il cunostea pe fratele meu si uite asa vedem cat de mica e lumea...

Va pup, fetelor si sper sa aveti o seara frumoasa!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola

Andra imi pare bine de cunostinta. Ti-am vazut fetita si e atat de dulceeeeeeeeeee, iar la poveste recunosc ca am lacrimat putin.
Si sa stii ca nu ma mir ca aici, la subiectul asta, ai gasit fete frumoase, bune si deosebite.
La multi ani de forumeala!
Roxana saru' mana, esti o draguta. Si eu tot la Economic, Turism, am terminat in '95. Noi din pacate nu am fost un colectiv unit, asa ca dupa ce am terminat, putinele si destul de fragilele legaturi s-au cam rupt si ele.

O seara frumoasa va doresc tuturor si o saptamana usoara
pe toata lumea, acum fug sa strang jucariile imprastiate prin toata sufrageria de zici ca a trecut o hoarda de copii pe aici, nu unul.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Alina, eu am terminat la Economic in '92...Tu ce diriginte ai avut? Noi l-am avut pe Slujitoru in primii doi ani si apoi pe d-na Tigva( de sport)...Nici noi nu am fost prea uniti, dar poate si pentru ca am prins jumatate sub fostul regim, cu reguli foarte stricte, si jumatate sub noul regim, unde nu mai era atat de strict, dar trebuia sa ne pregatim pentru facultate...in fine, nu stiu cauzele, dar nici eu nu am pastrat legatura cu nimeni din liceu, ci doar cu colegi din facultate...

Scoala generala unde ai facut-o? Eu la nr.9, care era chiar langa blocul meu...

Mai las si pe maine depanatul amintirilor, ca deja s-a facut tarziu!

Pupici la toata lumea si o seara placuta! Pe maine!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Seara buna

Roxana...nu mai stiu cum o chema pe diriginta. Am un lapsuuuuuuuusssssss. Oricum era o tipa tanara, micuta de statura, cu parul lung care preda o specialitate (alimentatie publica). Eu daca stau bine si ma gandesc, nici nu mai stiu numele tuturor profesorilor. Ce face batranetea din om!!!!
Generala am facut-o la nr.2.

Noutati despre noi: copilul meu a dat cu capul de calorifer si si-a facut un cucui cat toate zilele acompaniat de niste sange care i-a nacleit parul si care m-a speriat pe mine, in parc era sa cada, cu spatele, de la locul de joaca pe niste scari, in drumul spre casa s-a impiedicat si a cazut si si-a facut un zbenghi mic in genunchi. De cateva zile nu mananca cum trebuie pentru ca ii iese o masea, motiv pentru care se irita cu saliva in jurul guritei si e plin de bubite cu care eu ma lupt din greu. Eeeeeeeee, cine ma intrece?

pe toata lumea
O seara buna sa aveti

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alina, bine ia venit pe subiect! Dulce foc Tudor al tau!

Eu sunt Andreia, iar pe fata mea o cheama Bianca si e in clasa a 3-a, aici in Frankfurt. Nu sunt din Focsani si nu am ajuns niciodata prin zona. Nu mai stiu cum am aterizat pe subiect, dar stiu ca fetele mi s-au lipit de suflet si am ramas aici. Doua din ele le-am cunsocut personal, Simona si Roxana, doua fete extraordinare cu care am devenit buna prietena. Sunt convinsa ca si celelalte sunt al fel si m-as bucura sa le cunosc intr-o zi.

Noi nu prea avem nouatati. Bianca cu scoala......azi si maine au niste testari la germana la nivel de Land Hessen (unde locuim noi) ca sa vada nivelul scolilor. Luni au la matematica. In rest, continua cu tenisul si engleza.

Dana, cum te simti? Ai aflat ce vei avea?

Flori, pupici lui Rares si asteptam vesti la fel de bune is dupa controlul de la Tg Mures.

Petro ce mai face Silvia? Mai mergeti in RO anul asta?

Simo, un gind special pt voi 4

Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Flori, sa dea Dumnezeu sa ne aduci vesti din ce in ce mai bune!

Alina, bine ai venit!Eu sunt Dana. Sotul meu este din Focsani, asa ca acum sunt si eu pe jumatate


Dragele mele, noi suntem bine!
Eu in afara de pepene nu as manca absolut nimic. M-am si visat intr-o mare gramada de pepeni. Ptr. mine este un adevarat chin sa mananc...nu am pofta de nimic...nu imi place nimic...
Burtica a inceput sa se vada, deja am inceput sa imi cumpar rochite ptr. la vara. Acum o saptamana, la ultima ecografie, l-am vazut pe samburel cum misca din manute si din picioruse...la un moment dat, s-a intors de pe spate pe fata. Am inceput sa tip de fericire!
Intre timp am facut si dublu test si totul este bine.Sexul inca nu s-a vazut.Probabil la urmatoarea eco pe 2 iunie. Pe 19 iunie avem programare ptr. tripul test.

Va pup pe toate !


------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Alina,bine ai venit!Eu sunt Flori,mamica de Rares-Piscotel si sunt din Odobesti.

Andreia,pupici dulci pentru tine si Bianca si multa bafta la testari

Danuta,ma bucur din tot sufletul ca sarcina decurge bine si ca rezultatul la DT a iesit bine.Sa dea Domnul sa iasa bine si TT si sa fie bb sanatos.In legatura cu greturile...eu zic ca mai e putin si scapi de ele.Pe mine m-au tinut pana la 19 sapt cand a miscat bb.Stiu ca e greu,daca-mi spunea cineva inainte de sarcina ca-s atat de nasoale n-as fi crezut,insa gandul la bb sunt convinsa ca te v-a intari sa rezisti.Te pup dulce si abia astept sa vad o gravidutza frumoasa

Noi am fost aseara la pediatra si am venit tare incantati:Rares se dezvolta foarte bine din punctul ei de vedere,a luat bine in greutate si chiar e destul de lung,are 64cm(copilasii cu SD sunt de regula mai micuti de inaltime).
Peste 2 sapt insa trebuie sa incepem diversificarea si sunt tare tare speriata ,insa o am pe sor'mea langa mine,care are bb cu 1 an si 5 luni mai mare decat Rares si are experienta,asa ca ma consider salvata Sper numai ca Rares sa nu refuze papica si sa nu faca cine stie ce alergii.Cu Dumnezeu inainte!

Va pup dulce dulce pe absolut toate.

P.S.Cand a intrat Alina pe subiect si s-a prezentat mi-am adus aminte cu nostalgie de momentul in care am infiintat noi subiectul si cum ne prezentam pe aici...Doamne,cat timp petreceam atunci pe forum...Ma durea si capul cateodata de-atata citit

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput