Vrancea(20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara dragelor,

Andreia incantata de cunostinta. Cum a fost la testare?
Dana incantata de cunostinta. Mi-am bagat nasul in pozele tale. Am vazut samburelul si am vazut si pozele cu Maldive. Sarcina usoara usoara in continuare si da DD sa treaca repede greturi, pofte si alte alea.
Fffffffoooooaaaaaarrrrrte frumoase toate pozele. Mmmmmmm, ce-as mai pleca si eu. Si ce pofta de burtica cu samburel in ea mi se faceeeee
Flori ce de vesti bune! Bravo Piscotel! Sa cresti mare si voinic!
Iar cu diversificarea, sa te astepti ca la inceput sa refuze ca na...e normal, doar pana la momentul respectiv a mancat doar lapte. Dar dupa aceea, cu rabdare rabdare si iar rabdare sunt convinsa ca totul o sa fie foarte bine. Piciul meu cand simtea mancarea in gura se stramba si scuipa de ziceai ca cine stie ce ii dau. Ia uite de aici

Noi in seara asta ne-am jucat cu plastilina. Ma rog...mai mult eu ca fii-miu era mai preocupat sa o faca bucatele bucatele. Sa vedeti numai ce de plastilina o sa culeg eu de prin casa. Buna ziua am dat...belea mi-am capatat.

pe toata lumea

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Flori, iti multumesc mult. Ai dreptate, starile astea sunt urate, dar reusim sa trecem peste ele gandindu-ne la minunea din burtica noastra.
Ma bucur ca citesc vesti bune despre Piscotel. Numai bine in continuare!

Alina,mersi si tie ptr urari si aprecieri.Sa iti traiasca Tudor, este un dulce.

------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare,

Floricel, ce vesti bune aveti voi!! io numai nebunii am debitat cand am aflat de Piscotel. Te mai citeam pe unde intalneam mesajele tale, chiar ma gandeam la voi. Si vorbeam cu o pretena despre Piscotel si ne spunea ca parinti minunati mai sunteti voi, de v-a ales Rares.
De o luna merg la piscina la curs de inot cu R. Si acolo am cunoscut 2 copii cu SD. un baietzel de vreo 10 anisori. In afara de fizionomie nu mi se parea altfel de ceilalti din grupa lui de inot. Si, am avut surpriza sa aflu ca Maximilian, un baiatzel care-i coleg cu R, are o surioara cu SD. Asta vroiam sa iti zic. Mama a aflat destul de timpuriu ca copila are SD, dar nu a renuntzat la sarcina.Cred ca si tu ai fi facut la fel.. si vorbeste asa deschis despre copila, are o atitudine normala. Asa ca am ajuns la concluzia ca si presiunea celor din jur e fff importanta.
Deci voi locuiti in Odobesti sua focsani?


Roxana, tot se schimba stafeta pe aici..sigur o sa apara bebe si la voi..

Alina, Bun Venit!!! si io din Vrancea pan in 95 apoi in bucuresti pan in 2005 si momentan locuiesc in germania. Noi am fost in aceeasi generatie, esti mai mica decat mine cu fix 1 saptamna. Cred ca tu ai fost colega cu Mariana Lupu. era o fata micuta si blondutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola

Didi daaaa, am fost colega cu Mariana. Eu sunt mai mica decat tine cu o saptamana, iar baiatul tau cel mic e un pic mai mare decat piciul meu. Stiu pentru ca mai intru pe la Capsunele de mai iunie (noi suntem la strumfi de iulie august) si mai citesc pe acolo.

Flori cand plecati la Tg.Mures? Bafta multa multa si Doamne ajuta sa fie totul bine.

pe toata lumea
Sa aveti o zi frumoasa

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna seara, fetelor!

Dana, ma bucur ca a iesit DT bine si sper ca si TT sa iasa la fel de bine! Nu am nici un sfat sa iti dau in privinta greturilor, dar daca iti face bine pepenele, mananca pepene! Nu are de ce sa iti faca rau...si oricum, cum zice si Flori, nu mai e mult si vei scapa de greturi! Pupici multi si sper ca totul sa decurga bine pana la capat, cand iti vei tine in brate bebele mult visat! Si vrem sa vedem si noi rochiile de vara cum vin la burtik...

Flori, ce vesti bune ne-ai dat! Si, cu ajutorul surorii tale, ai sa vezi ca ai sa reusesti sa treci cu bine si de diversificare! Sa ne spui cand plecati la Tg.Mures, ca sa va tinem pumnii stransi,stransi! O sa ne rugam sa vii cu vesti bune!!!
Si mie la fel mi s-a intamplat, cand citeam prezentarile fetelor...m-a cuprins melancolia si ma gandeam la anii aia, cand stateam pe forum toata ziua si povesteam cate in luna si in stele...stiu oricum, ca exista ceva special intre noi si chiar daca avem momente cand nu postam, cand ne regasim la o portie de forumeala, atmosfera de la inceput revine imediat...voi ati fost primele mele prietene virtuale si asa ceva nu se uita!

Didi, ar cam fi cazul... Dar nu e dupa cum vrem noi, ci dupa cum are el chef...si am invatat oricum lectia, ca toate se fac la timpul lor! Acum sa speram ca totul va fi bine...dupa doi ani de evenimente, mai mult sau mai putin placute, toata speranta noastra e in FIV...Inca nu am inceput procedura, ca astept o scrisoare de la asigurarile sociale in care sa imi spuna daca sunt sau nu de acord cu FIV...ei trebuie sa suporte costurile si sa vedem ce raspuns vom primi...Oricum, chiar daca raspunsul e negativ, vom continua, chiar daca va trebui sa platim noi totul...ca la ce bun banii, daca nu ai un tel in viata...In fine, sa speram ca totul va fi bine!


Alina, ce de nazbatii face Tudorel! Dar poate e mai agitat din cauza maselei! Pupici 'piciului', ca sa ii treaca toate zbenghiurile! Iar tu ai devenit o prezenta tare placuta, la noi la subiect! Poate ne mai tragi de manecuta, ca uneori mai uitam sa dam pe aici...Ti-am admirat operele de arta si vroiam sa iti laud talentul! Bravo tie, ca reusesti sa te investesti si sa iti ocupi timpul atat de frumos!

Fetelor, eu nu am mai intrat, ca la noi la serviciu se fac 'miscari de trupe'...au innebunit cu totul si vor sa transfere tot Payroll-ul si HR-ul in Londra! Andra stie, ca am innebunit-o cu intrebari despre Londra, dar nu pentru mine, ci pentru o colega de a mea... MUltumesc mult, Andra, ca ai avut atata rabdare cu noi...Eu am avut un interviu pe un post la contabilitate si daca totul decurge asa cum imi doresc, poate din toamna incep acolo, si las payroll-ul...Si m-am stresat si cu asta si cu ale mele, si tot asa...Dar eu raman optimista! Voi vedea eu ce va mai fi...important acum este bebe si numai asta conteaza pentru mine! Sper sa va dau vesti bune cat mai curand!

Va pup acum si va urez la toate o seara placuta! Sa auzim numai de bine!



Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

Roxana esti prea draguta.
Sa dea DD sa se lase cu ochisori din prima incercare. Eu nu am avut nici un fel de problema in a ramane insarcinata, ba chiar rad uneori si zic ca soricelul ne-a asteptat dupa colt.
Soricel ii ziceam eu piciului cand era in burtica pentru ca eu primele miscari ale lui bebe le asteptam sa fie asa cum ziceau fetele pe aici: ca un fluturas care da din aripioare. Si puteam sa astept eu fluturasul pana in ziua de azi, ca la mine primele miscari au fost ca niste impunsaturi, ca niste ghionturi. Ca si cum ar fi impins un soricel cu nasul lui ala mic.
Si zic ca ne-a asteptat dupa colt pentru ca la noi a fost cam asa: nu ne-am mai protejat incepand cu 1 septembrie 2006, toata luna septembrie a fost un mare stres pentru ca pe 7 octombrie am avut nunta, iar pe 23 octombrie am avut ultimul CM. Deja in decembrie i-am auzit inimioara.
Si mereu cand intalnesc cate o fata care nu a avut asa noroc ca mine, mereu ma gandesc la cat de norocoasa am fost ca nu am avut astfel de probleme si mereu ii multumesc soricelului ca ne-a asteptat dupa colt.

Voi sa fiti optimisti si sunt convinsa ca toate fortele Universului se vor uni ca sa va implineasca dorinta.

Multumesc ca mi-ai admirat "operele de arta", dupa cum spuneam esti prea draguta. Daca vrei sa mai vezi poti sa intri pe glowdesign (adauga tu www in fata si ro in coada) si la produse o sa vezi mai multe.

Si asteptam vesti bune cu postul ala de la conta.

M-am intins cat o placinta. Fug ca doar ce a adormit piciul asa ca ma pot si eu apuca de treaba.



Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui prixi

Buna seara, fetelor!

Dana, ma bucur ca a iesit DT bine si sper ca si TT sa iasa la fel de bine! Nu am nici un sfat sa iti dau in privinta greturilor, dar daca iti face bine pepenele, mananca pepene! Nu are de ce sa iti faca rau...si oricum, cum zice si Flori, nu mai e mult si vei scapa de greturi! Pupici multi si sper ca totul sa decurga bine pana la capat, cand iti vei tine in brate bebele mult visat! Si vrem sa vedem si noi rochiile de vara cum vin la burtik...

Fetelor, eu nu am mai intrat, ca la noi la serviciu se fac 'miscari de trupe'...au innebunit cu totul si vor sa transfere tot Payroll-ul si HR-ul in Londra! Andra stie, ca am innebunit-o cu intrebari despre Londra, dar nu pentru mine, ci pentru o colega de a mea... MUltumesc mult, Andra, ca ai avut atata rabdare cu noi...Eu am avut un interviu pe un post la contabilitate si daca totul decurge asa cum imi doresc, poate din toamna incep acolo, si las payroll-ul...Si m-am stresat si cu asta si cu ale mele, si tot asa...Dar eu raman optimista! Voi vedea eu ce va mai fi...important acum este bebe si numai asta conteaza pentru mine! Sper sa va dau vesti bune cat mai curand!

Va pup acum si va urez la toate o seara placuta! Sa auzim numai de bine!



Roxana


Roxana, greturile si arsurile au inceput sa dispara. Pofta de mancare tot nu prea am, dar ma simt mult mai bine.
Voi pune poze cu burtica in albumele mele.
Sa dea Dumnezeu sa vi se indeplineasca si voua visul cat mai repede!

------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am uitat sa editez semnatura. Astazi am facut 15 saptamani!

------------------------
15+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna fetelor! Am facut 5 ani de forumeala, chiar asa Multi inainte si voua, sper sa nu ne pierdem de aici niciodata!

Danutza, incep cu tine, sa nu uit, eu am facut in sarcina o adevarata pasiune pt pepene! Mancam la greu, avem doua magazine turcesti langa noi si le goleam la aia stocul mereu, aduceau niste pepeni asa de buni...mmm, nu am ratat nici macar o zi fara pepene si ma simteam asa de bine cand il bagam rece de la frigider... Abia astept sa aduca iar, nu stiu de ce anul asta au intarziat sau ce s-o fi intamplat ca nu am vazut deloc pana acum.
Asa ca baga linistita pepene cu tona daca ai chef, e foarte bun, dar sa mai mananci totusi si altceva pt ca bebe are nevoie de toate vitaminele
Am vazut poze cu samburelul si cu burtica, va trimitem pupicei si abia asteptam sa vedem ce se coace acolo!


Floricel, ma bucur nespus de mult de vestile bune. Succes cu diversificarea, mi-aduc aminte ce emotii aveam si eu la inceput si cat ma speriam cand se mai ineca Theodora cu mancarica, acum mi se par atat de departe momentele alea... O sa te descurci, sunt convinsa, o sa vezi ca o sa te surprinzi stiind exact ce trebuie sa faci si cum si cand si cat.
Pupici la piscotel si poate ni-l mai arati si noi sa-l vedem asa mare!

Didi, ce mai faci doamna? Ce fac baietii? Mergeti la inot? Cum e?
Vreau sa o duc si eu pe Theo la piscina, sunt cursuri pt bebei cu parinti cu tot, am amanat caci astept o prietena care e momentan in Ro sa se intoarca, are un baietel cu cateva luni mai mare ca Theo si vrems a mergem impreuna. Cum ea se intoarce in weekendul asta probabil ca de saptamana viitoare ne balacim si noi.

Alinutza, ce simpatic era baietelul tau la prima lingurita de ciorbita! Dragul de el, cred ca ce faina e perioada asta cand face numai nazbatii, desi uneori cred ca iti vine sa te iei cu mainile de cap tot iti salta inima de bucurie cand il vezi jucandu-se si facand toate prostioarele. Sper ca i-a trecut cucuiul, da-i un pup mare de la noi!

Roxi, mult succes sa gasesti alta pozitie la firma. Nu m-ai deranjat deloc, sper sa te fi putut ajuta. Ce decizie a luat colega ta? Eu cand am citit primele randuri am crezut ca intrebi pt tine si am apucat sa ma bucur ca vii aici.

Noi am decis sa mergem o fuga in Romania asa ca am luat bilete deja si plecam toti trei pe 23 iulie numai ca tati se intoarce repede, pe 3 august si noi mai stam pana pe 16 sept. Si pt ca astfel am incalcat regula ce zice ca putem aplica pt cetatenie daca in ultimul an nu am fost in afara tarii mai mult de 90 zile, trebuie sa asteptam caci depasim cu mult nr asta si o sa aplicam la anu' in februarie cand se vor pune la socoteala numai astea acumulate din vacanta ce urmeaza sa vina.
In rest, i-am luat maimutei tricileta si ii place de numa' sa o imping toata ziulica. Si pt ca nu ne-ati vazut de mult, v-am adus cateva pozici recente sa vedeti ce am mai crescut:
pe mergator prin casa
cu mami la castelul Leeds
cu dop
cu tati la joaca
grasunici
tati i-a pus litera C din puzzle pe post de coronita
de Paste mergeam la impartasit
si in sfarsit
mocuta de nevinovata


Cam atat, sper ca nu v-am plictisit, va pup si va doresc numai bine!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Andra, m-am uitat la toate pozele de cate 5 ori...E frumusica foc Theo a ta! Ptiuuu, sa nu o deochi...Are toate trasaturile frumos conturate si e tare cocheta! Ce mai, sunt topita dupa fetita ta... Sa va simtiti bine acasa si sa ne mai arati poze cu micuta domnisoara! Eu stiam ca plecati in vacanta in Portugalia, unde va duceti? Si in ce perioada? Asa mi-ar fi placut si mie anul asta sa mergem la soare, dar daca incep cu spitalul, va fi un pic mai greu sa plecam...plus ca vom avea musafiri de acasa pana pe 26 august, apoi plecam si noi in Ro vreo 2 saptamani...asta daca nu se intampla nimic pana atunci...
Colega mea inca nu a luat nici o decizie...eu am ajutat-o cu informatiile de la tine, acum nu ii pot oferi alte certitudini...Am vazut ca zicea ca nu stie ce sa faca, ca e singura, ca ii este frica...iar aici nu m-am mai bagat, ca apoi poate imi reproseaza ca a facut ceva, mai mult impinsa de mine...Oricum, iti multumesc inca o data pentru ajutor!
Chiar te-ai gandit ca era pentru mine? Nu mai plec eu la varsta mea...si asa mi-a fost greu sa ma adaptez aici, si ca sa o iau in alta tara de la capat, nu cred ca as mai rezista...

Dana, am vazut si eu burtik si pe samburik...uite, ca fac si rime acum...Sunt asa entuziasmata de parca as fi eu insarcinata! Inca o data iti doresc ca totul sa decurga bine pana la sfarsit si iti multumesc mult pentru urari! Sa te auda cine trebuie!

Alina, eu am fost sincera...Intotdeauna am admirat persoanele care au un talent, care stiu sa faca ceva...Deci nu am aruncat doar niste vorbe in vant...Am intrat si pe site si am vazut multe lucruri frumoase...Bravo tie, ca reusesti sa mai faci si asa ceva, cu un copil mic!
Ma bucur pentru tine ca l-ai avut pe Tudor atat de repede...Cred ca asa e cel mai bine, de fapt asa mi-as fi dorit si eu, dar eu dupa nunta am venit aici, iar momentele care au urmat dupa nu erau prea prielnice pentru a avea un copil...de fapt, asa gandeam atunci...acum consider ca am facut o mare greseala, dar acum am invatat lectia...dar ce folos? Ca timpul oricum nu pot sa il mai dau inapoi...Dar eu sunt optimista! Si asta e cel mai important! Multumesc oricum foarte mult pentru gandurile bune!!!

Fetelor, am avut postul! Sunt asa multumita, de parca as fi facut o gaura in cer... Dar imi ofera stabilitate si asta e foarte important, pentru ca in perioada care urmeaza va trebui sa fiu mai mult pe la spital si nu as fi putut sa mai fac fata si la stresul legat de jobul meu. Va fac cinste cu un pahar pentru reusita mea!

Si Kata pentru maine!

Va doresc la toate o seara frumoasa si sa auzim numai de bine!

Roxana

Mergi la inceput