Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (24)

Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (24) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj



Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22 ,23

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,8 kg/83 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,5 kg/88 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/84 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi! .



Crinuta si Rayan


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mai tineti minte cand va ziceam ca Rayan plangea la baie? Asa a tinut-o pana pe la 5-6 luni dupa care nu mai plangea, dar ii era indiferent.

Apoi, dupa faza cu arsura am trecut doar la dusuri scurte, desi o data am incercat sa ii pun apa in cada si i-a fost tare frica.
Ei bine, frica asta i-a trecut la mare, iar de atunci e innebunit dupa baie.


Uitati si poze noi: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=552786142&security=XAYaqJ


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

bine ca acum ii place apa. ai mei au semanat toti cu mine, de mititei au fost innebuniti dupa apa, ma lupt cu ei ca n-ar mai iesi din cada

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Adita, iti inchipui ca urla cand il scot? Se zbate, nu ma lasa sa il sterg, vrea sa se duca inapoi in cada...., hahaha, nu imi vine sa cred ce schimbare, dar ma bucur ca ii place apa.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

tomasa, gabitza devenise dependent de suzeta dar numai acasa, primul lucru pe care il facea cind intra pe usa era sa mearga in dormitor si sa o ia din pat. asa ca duminica seara am hotarit sa o ascund si pina acum nu i-am mai dat-o. inca o cauta inconstient citeodata. a urlat 3 zile si 3 nopti incontinuu, dar ieri n-a plins deloc URAAAAA!!! am avut cea mai grozava seara impreuna (numai noi doi ca tati era la job)
adita si crinuta, noi inca avem probleme la intrat si scos din cadita, de obicei avem parte de fugareli pina il dezbrac, apoi tre sa-l iau pe sus si sa-l pacalesc cu tot felul de strimbaturi si jucarii. aseara nu-l puteam scoate... insa plinge intotdeauna la sters, apoi fuge in pielea goala prin casa si tre sa ma zbat sa-l imbrac in pijamale
saptamina asta poate fac iar un tiramisu...
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ia uitati-va cu ce e incaltat Rayan si nu doar ca era incaltat, dar mergea asa prin casa: http://community.webshots.com/myphotos?action=uploadPhotos&albumID=552804215

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna, fetelor

iaca mai scriu si eu ceva, poate mai ajungem pe prima pagina si noi ca intr-adevar slaba treaba pe aici. e si perioada de concedii... ah, abia il astept si eu 2 sapt sa uit de atmosfera asta cam nasoala din birou. oricum, vad ca am devenit si mai calma de cand mananc mai sanatos, asa ca merg inainte si rezist nervosilor si frustratilor, ii cam las in pace si tb sa-si revina ei cumva, dc nu sa plece, ce pisici, dc se cred asa buni unii din ei de ce nu si-or gasi in alta parte?! eu inca mai stau caci financiar sunt multumita.

despre Codrin: a cam trecut la un nani/zi, ff rar mai doarme din 2 buc. cred ca ii ies caninii ca se cam maraie de ceva timp si uneori papa mai putin. l-am tuns cu masina la un coafor, zici ca e soricel . o sa-i fac niste poze. cred ca tot din cauza dintilor cere laptele uneori pe la 5:30 si apoi pe la 7 e gata in picioare...
s-a facut un smecher, cere ce vrea cu un ton de parca e sef si cand nu obtine se da cu fundul de pamant, uneori bona zice ca se lasa pe spate si da si cu capul de parchet -de fapt l-am vazut si eu dar l-am ignorat sper sa-i treaca asta ca noi incercam sa-l ignoram la ac figuri de mare arta.
incercam seara sa-l tot spalam pe dinti cu apa si periuta (asa am primit sfat de la stomatolog -fara pasta pana nu mai stiu cand, 2 su 3 ani) si nu prea sta, vrea singur sa se spele dar va imaginati ce bine se spala ... mai mult varsa apa din pahar... si in rest e un scump ca toti copiii!
aaa, a invatat sa spuna si faca PA, e scump foc, aseara i-a spus lui tati PA dupa ce l-am luat pe perna sa-i dau apita si sa-l pun in pat. tati iesea cu scaunul de masa de la el din camera (el sara serveste masa la el in camera in scaunel). si apoi i-a spus si "tata, tata!"... l-a emotionat f mult pe al meu sot (el care e de fel mai tare asa).
mai zice ata la asta, apa apa si diverse alte chestii micute.
dc mai imi amintesc ceva deosebit va mai zic.

pupici



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Shobo, de ce fara pasta? E prima data cand aud asta.

Noi folosim pasta de la Nenedent si suntem foarte multumiti.
Eu nu cred ca le putem spala dintii eficient fara pasta.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

fetelor, ce ziceti de ac articol???

http://www.evz.ro/article.php?artid=267351

m-am cam speriat sincer...

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna ziua mamici. Tare slaba activitatea pe aici.

Sa va mai spunem despre noi.Andrei creste si pe zi ce trece e mai nazdravan. In sufragerie avem 2 canapele, una langa alta, si sare intr-o veselie de pe una pe alta, dar cu pirueta, nu asa, de ne stricam de ras. La cuvinte adauga pe zi ce trece bucatele de cuvinte si speram ca in curand sa completeze puzzle-ul si sa spuna cuvintele complete. Azi noapte a fost prima noapte in ultima luna cand nu s-a trezit deloc si, mai mult, prima noapte cand a dormit de la ora 21 la 10:30 dimineata. In rest e tare cuminte si rade tot timpul si, daca ar dupa el, am sta toata ziua afara.

Cu bb2, sarcina merge bine, e o sarcina tare usoara, fara nici un fel de probleme. In 12 saptamani nu am luat in greutate decat jumatate de kg si asta ma bucura enorm, la prima sarcina pana la 12 sapt. luasem deja 7 kg. Dupa eco de luni se pare ca, la prima strigare, bebe este tot baietel, dar astept ecografia de pe 15 la Iosup ca sa pot fi sigura.

Oana 12+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

nu stiu crinuta, dar asa parca mi-a zis si pediatra, dar n-am intrebat de ce.

eu m-am speriat de articolul acela pt ca vom merge 2 sapt la mare si am mai frost si anul trecut cu el... l-am tinut doar la umbra si la orele bune dar cu razele astea... la naiba ca se reflecta. Acum ma intreb si eu de ce acelea de la mare sunt mai periculoase decat cele de la Buc?

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput