Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Shobo, referitor la articol eu mi-am spus parerea si la subiectul de la generale dar sunt convinsa ca este o exagerare fiindca acelasi soare este si in Buc, Ploiesti sau Iasi, deci nu e marea mai pacatoasa decat alte zone.

Si apropo de Codrin intreb si eu acelasi lucru ca si Crinuta, de ce fara pasta? Noi il spalam pe Andrei de cand i-au aparut primii dinti si pasta face procesul mult mai placut, folosim o pasta de dinti de la Chicco pentru prima faza, iar piticului ii place la nebunie sa fie spalat pe dinti si si el incearca sa se spele singur.

Oana 12+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, ce bine ca mai scrii si tu. Imi lipsesc mesajele tale.


pupici lui Andrei

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Shobo, Codin ia fluor? Asta ar putea fi un motiv pentru care i-a fost recomandata spalarea fara pasta (care contine fluor). In orice caz, Crinuta, Nenedent e special facuta fara fluor, asa ca nici o grija.

In legatura cu marea, nu cred ca e vreo problema. In primul rand am vorbit ieri cu pediatrul si mi-a zis sa avem grija ca iar e epidemie de entorocolita nasoala, deci nu e neaparat legata de mare. In al doilea rand, la mare apar pericole suplimentare care trebuie evitate: inghetata la cornet, sucuri la dozator, porumb fiert etc. Dar atata timp cat se urmaresc niste reguli minime de igiena, nu cred ca e un pericol mai mare la mare. In ceea ce priveste expnerea la soare, o cale de mijloc e buna intotdeauna. Deci, reguli clasice crema, umbra si ore potrivite sunt bune si pt noi si pt copii in egala masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ati vazut pozele sau le pun pentru mine?
Oana Cretu, vino urgent ca nu mai merge.

Desfiintam subiectul ca se pare ca nu mai prezinta interes.

Hai Oana, vino si fa strigarea.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

of, m-am mai linistit cu marea, ce sa facem -deja e programat concediul cu Codrin si o sa fim si mai precauti cu soarele. Eu nici nu ii mai dau Vigantol din aprilie incoace ca asa mi-a zis pediatra pana in septembrie... fiindca e soare mult vara.

o sa intreb maine dentista de ce fara pasta. probabil asa e Danielai, ea crede ca ii dau fluor dar nu ii dau. va zic.

Amaya, bravo ca merge bine bb2!

crinuta, l-am vazut in papucii tai?

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, e greu sa mai fie subiectul cum a fost odata. Multe mamici s-au intors la munca si nu mai au la dispozitie atata timp pentru forum, unele sunt in concediu in perioada asta si altele s-au supraaglomerat cu tot felul de activitati ca mine. Eu zic mersi ca macar am timp sa mai citesc chiar daca nu mai apuc sa scriu decat foarte rar.

Lasa ca vine toamna si ne revenim, nu!?!

Oana 12+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Stati domne, ca mai avem si treaba! Mancare, spalat, curat, alea-alea...

Am vazut si pozele cu Rayan, zici ca e rata in papuci! Vlad la fel umbla prin casa cu papucii nostri.

Hai sa va mai zic de baiatul meu: si pe mine ma uimeste pe zi ce trece, incepe sa spuna mai multe cuvinte. Ultimele achizitii: nenea, a mea, titiu (cand aude claxonul), bobu(la bobitele de cereale), bobo(la acadeaua pe bat), na-na(cand vrea sa-i dau ceva, si arata lucrul respectiv), pipi, mana. Face PA la toata lumea pe strada, la oamenii din masini. Si el sare in pat de imi sta inima cateodata. Pe dinti tot cu Nenedent il spal si eu, nu in fiecare zi(ca uit...), dar nu prea mai deschide gura si ma chinui tare.


Amaya, deci tot baietel! Sa fie sanatos si sa ai o sarcina la fel de usoara ca pana acum!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, io am tras cu ochiul la celelalta mamici de ian feb 2007 si am vazut ca e tot baietel si sincer, m-am bucurat, desi stiam ca tu vrei fetita.
N-am ce face daca imi plac baietii. Oricum, si daca era fetita tot ma bucuram.
Anyway, numele David e foarte frumos. Cand eram mica ziceam ca daca voi avea baiat acest nume va fi pe lista.

Una peste alta ma bucur ca ai o sarcina la fel de usoara ca si prima. Conteaza enorm sa nu ai greturi.


In ceea ce priveste scrisul, eu stiu ca multe mamici sunt la job, dar constat ca la alte subiecte, unde si acolo multe mamici lucreaza, prezenta nu se compara cu a noastra, deci..... ce concluzie sa trag?

Oi fi eu prea pretentioasa, dar ma stiti deja ca asa sunt.

Ma duc sa ma coafez.





Bubu, cuvinte noi are si Rayan, dar tre sa o intreb pe mama, ca ea le tine minte.
Ce repeta foarte des e " e apa?" cand vede rau, apa, orice de baut.



L-am urmarit zilele astea la joaca si ma bucura ca este tare generos.
Daca vine cineva si ii ia o jucarie, nu zice nimic, ba i-o mai da si el mai tarziu.
Acum cateva zile i-am cumparat o minge mare si un copil de 1 an cum a vazut-o a luat-o in brate fugind cu ea.
Nu va zic mama lui ce isi cerea scuze. Fugea saraca dupa baiatul ei sa il aduca macar sa se joaca impreuna cu Rayan.
La un moment dat a luat mingea de la copil si i-a dat-o lui Rayan, iar copilul a incepout sa planga rau de tot, la care Rayan ia mingea si i-o da copilului.....

Pe topogan, ii lasa pe toti sa treaca in fata lui, el se da ultimul.
Le zambeste, se poarta frumos, nu l-am vazut niciodata sa fie agresiv.
Hai ca il laud prea mult, dar sincer, sunt impresionata de caracterul lui pana acum si sper din tot sufletul sa ramana asa.

Ce ma supara pe mine inca e cand tipa daca nu fac ce vrea el in acel moment.
De exemplu tot ieri, in parc, l-am pus in carucior sa plecam si nu va zic urlete si mai, mai sa sara din carucior.
I-am explicat inainte ca daca tipa plecam si nu m-a ascultat. El vroia sa plece pe alee singur,alee pe care ciercula biciclisti, ba era unul cu motocicleta, iar de ditamai ursii ( a se citi cainii) nu mai zic.
Ei bine, Rayan fuge dupa caini, e innebunit dupa ei si eu mor de frica deoarece el nu stie sa ii mangaie si ii sperie.
Asa a facut cu pisica matusa-mii de a fugit biata pisica. Bine ca a fugit si nu l-a zgariat, ca ele asa reactioneaza la frica.

Ma duc la coafat parul si revin.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, am inteles ca a nascut Bestuza.

Felicitari Bestuza, sa iti traiasca fetita si sa va aduca multe bucurii.




Faza de acum 1 min: Rayan isi scoate pampersul, scoate un servetel umed si se sterge singur
Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Wow, felicitari Bestuza! O asteptam cat de curand sa ne povesteasca!! Multi pupici, sa-ti traiasca fetita!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput