Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti (8)

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti (8) | Autor: elyanne

Link direct la acest mesaj

Mamici si viitoare mamici de gemeni & trilpeti: 1234567



Listuta gemenilor si pozele lor:

Ianuarie
04.01.2004 – Ioana Miruna & Luca Barbu – Corinaa (web)
08.01.2003 – Razvan & Serban – miruna2bebei (web)
18.01.2005 – Livia & Maya – Lorelai (web)
18.01.2006 – Allesia & Alexandru – laurababy
20.01.2003 – Lukas & Alexander – Tina75 (web)
28.01.2004 – Yann & Philip – Ioana77 (web1, web2, web3)

Februarie
01.02.2002 – Maria & Ioana – CameliaH (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web)
01.02.2007 – Andrei & Stefan – LEVI (web)
08.02.2002 – Andrei Ioan & Andreea Maria – angi_gemeni (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web)
16.02.2005 – Maia & Stefana – doublemom (web)
28.02.2005 – Vlad & Oana – George si MonicaT

Martie
10.03.2002 – Isabella & Nicole – Janin (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web1)
16.03.2005 – Darian & Rares – ako
25.03.2004 – Mia & Lucas – Simov (Simona) (web)

Aprilie
03.04.2002 – Alexandros & Yannis – Theodora (web1, web2, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora" target="_blank">web3)
15.04.2003 – Daria & Catalin – Tamara (web1, web2)
22.04.2006 – Cosmina & Medeea – alda
27.04.2005 – Alexander Paul & Philip Christian – mariamunteanu

Mai
26.05.2003 – Maria-Diana & Elena-Stefania – ione (web1, web2)

Iunie
03.06.2006 – Gabriel & Ioan – Sheannamp (web)
13.06.2005 – Bianca Andreea & Rares Mihai – laura25 (web)
20.06.2005 – Stefan Gabriel & Tudor Mihai – isabelele2 (web)
20.06.2006 – Rares & Andrei & Ingrid – oanna3 (web)
29.06.2006 – Anita & Miriam – dalina2x2

Iulie
06.07.2005 – Alexia & Victor – 17lory
12.07.2005 – Ana Teodora & Rares Gabriel – ainia (web)
15.07.1998 – Teodora si Maria – elenacristina
20.07.2005 – Catalin & Adrian – dia_b
22.07.2002 – Alexandra & Carina – cristinacsa (web)
25.07.2001 – Alexia-Rebeca & Anita-Riana – zulu (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=zulu" target="_blank">web1, web2)

August
02.08.2004 – Alexandra & Andrei – MichelleT (web)
05.08.2003 – Stefania & Daniel – simanoro (web1, www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2)
09.08.2004 – Alesia & Ianis – maeda alesia
10.08.2003 – Mare & Sara – odaiana (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web)
17.08.2002 – Jonathan Alex & Ashley Constance & Matthew Jacob – Danadarla (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web)
20.08.2004 – Eric & Filip – gweno (web)
20.08.2005 – Spiridon & Teodora – nanaoti (web)
26.08.2003 – Horia & Martin – mirupati (web1, web2, web3)
28.08.2006 – Oana Maria & Alexandru Octavia - Rhiannon

Septembrie
05.09.1999 – Luca & Matei – Oana (lucamatei)
20.09.2005 – Luca & Matei – marica
23.09.2002 – Filip & Andrei – Amarena (Aurelia)
28.09.2003 – Craita & Crina – Mioara (Craita) (web)
28.09.2005 – Mihai & Gabriel – mireaf (web)

Octombrie
03.10.1995 – Denisa & Eduard – Podeau (Daniela) (web1, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2)
12.10.2004 – Tudor-Serban & Vlad-Adrian – IRCal
16.10.2002 – Diana-Maria & Amalia-Ioana – Cosmi (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1, web2)
27.10.2006 – Pascal Andreas & Sophia Maria – kokorina
29.10.2004 – Alexia-Maria & Teodora-Andreea – ncristina (web)

Noiembrie
03.11.2004 – Tudor-Andrei & Bianca-Cristina – Ad_riana (web)
05.11.2005 – Oliver & Felix – Pelatia
12.11.2004 – Dennis & Daria – didutza (web)
22.11.1992 – Ioana & Iulia – anatolia
23.11.2006 – Alexia-Ioana & Daria-Maria - Flavia-Ioana (web)
28.11.2004 – Medeea & Matei – aurastanciu

Decembrie
02.12.2006 – Stephanie & Isabelle – mamaana (web)
06.12.2003 – Miriam & Ruth – 2girlsmum (Patricia) (web, web2)
09.12.2005 – Daniel Cornel & Eduard Mihai – TatianaG (web1, web2, web3, web4, web5, web6)
12.12.2003 – Irina & Vlad – monicamihaela
20.12.2004 – Victor & David – Meli


Viitoare mamici de gemeni & tripleti:

DPN: 16.03.2007 – monica_b – & (web)

DPN: 27.03.2007 – elyanne – & (web)

DPN: 27.03.2007 – anail – & (web)

DPN: ...... .2007 – MadyEr –

DPN: 23.06.2007 – msemcu – & & (web)

DPN: 01.06.2007 – lauracatu – &

DPN: ... .07.2007 – mano –

DPN: ... .08.2007 – lachione –

DPN: 26.08.2007 – thea_m – (web)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Waw! Ce s-a animat aria asta de cind nu am mai intrat! Felicitari tuturor mamicilor de gemeni si mai ales lui mami Mari, mamicuta eroina. Sarcini usoare in continuare "viitoarelor" si bebelusi cumintei si sanatosi "proaspetelor" mamici.

Monica x2 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

Salut toate mamicile!!!
Waouuuu cate poze noi aici!!!Ma bucur mult cand gasesc poze si pot sa-mi fac o imagine despre fiecare.
Sheannaamp:multumim pt poze;sunt tare tare faine.Asa emotii am cand ma uit la ele ...ce fericita trebuie sa fii cu asa minunati baieti!!!!Te felicit!!
Leni felicitari si tie...33 sapt waouuu.Mai ai putin...iti doresc sa rezisti pana la capat,chiar daca nu este usor;sunt sigura ca v-om uita de toate durerile atunci cand o sa-i tim in brate.
Eliana m-am bucurat si de pozele tale si abia asteptam sa vad ce burtik ai....sa am cu cine ma compara.Hmmm eu sunt ceva mai mare,dar eu am fost si inainte mai rotujoara.Parerile sunt impartite in ceea ce priveste burtica mea...unele spun ca-i o.k ca si marime,altele se mira ca am burta mare....asta e.Trebuie sa-mi mai fac si eu ceva poze noi sa va arat.Pana atunci multa sanatate la toata lumea!!!!



Liana 29 sapt+ Elias si Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Am scris aseara un mesaj lung si nush' ce am facut, ca mi s-a inchis pagina inainte de a-l trimite . Binenteles ca m-am sictirit si nu am scris din nou.

Levi ce mult a crescut burtica in numai 3 saptamani! Se vede diferenta mare intre poze. Si eu am 1.59, dar am plecat de la 58 de kg. Am ajuns la 76 la cantarirea de dinaintea cezarienei. Imi amintesc ca m-a vizitat mama cand aveam vreo 34 de saptmani si a ramas profund marcata de cum aratam. Avea ea o vorba la adresa cumnatelor ei care bateu spre suta de kg, ca sunt mari cat China. S-a dus acasa si i-a zis tatei ca sunt cat China si o bucata de Mongolie . Mergeam cu o mana sub burta sa nu o scap si una pe shale, sa nu ma duc pe spate . Oricum, tu arati super, e numai burta de tine, in rest nu te-ai ingrasat. Cred ca de asta te si doare asa tare spatele, ca e greutatea mare intr-o singura parte a corpului.

Mari in primul rand felicitari ca sunt toti trei bine si se dezvolta normal. Super ca ai aflat care le e sexul, desi eu cred ca pana nu se nasc, nu stii 100%. Felicitari si superfericitului tatic Si al meu sot vroia fata, dar cred ca trei deodata ar fi fost prea mult pentru el .

Elenita, din pacate eu nu am reusit sa vad pozele voastre.

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Luminita, banuiam eu ca esti micuta de inaltime! Si eu am numai 1,62m si ma tot gandesc cum o arata burtica mea cu trei printese dupa 30 de saptamani probabil voi si eu cum zicea Laura, mare cat China si o bucata de Mongolie! dar sa stii ca nu te-ai ingrasat aproape deloc in rest si probabil si de aici durerile de spate! Cat au cei mici la dimensiuni ca banuiesc ca sunt marisori!
Sper sa te ajute pernute aia daca o gasesti si sa apuci si tu niste oare serioase de somn! ca trebuie sa ne facem provizia inainte de eveniment!

Elenita, nici eu nu am reusit sa vad pozele cu printesele tale! Dar sunt sigura ca sunt niste dulci!

Elyanne, arati super in poza! Cum mai stai cu contractiile?

Laura, Liana si Monica, va multumesc din suflet pentru urari! Sotul este foarte fericit! cat priveste socul: pe asta l-am avut cand am aflat ca avem tripleti! Atunci ne-au trecut toate transpiratiile! De acum incercam sa vedem cum ne descurcam mai bine!

Sheananmp, multumim frumos de poze! Arata super minunile tale!


Mari 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

sheananmp frumoase poze !! parca nu mai am rabdare sa creasca si fetele mele, dar totusi nu as vrea sa pierd nici un moment din cum cresc

msemcu felicitari pentru fetite! sa le tii cat mai mult in burtica! si noi cand am aflat ca avem gemeni ne gandeam la nume de baieti (ca era probabilitatea foarte mica sa avem fete) si numai pic si poc sau lolek si bolek le spuneam

elenita de obicei fetele mele mananca la 3.5 - 4 ore separat la cam 1 ora intre ele; de cateva zile seara dupa baie si dimineata pe la 8-9 le dau impreuna sa manance: acum fiind mai mari, se scoala una pe alta cu plansul de foame si parca se intarata una pe alta; asta noapte de exemplu s-au sculat tot la 2 ore cu 1 ora diferenta intre ele, asa ca nu am prea dormit: le-am luat in pat langa mine pe la 3:30 ca nu mai puteam sta pe scaun de frica s anu adorm si sa le scap si am dormit cand cu una cand cu cealalta la san... acum sunt cuminti si dorm

elyanne sa cresti mare si sa duci sarcina cat mai mult ! ma uit la pozele mele din sarcina si parca nu-mi vine sa cred cat eram

levi felicitari pentru 33 de saptamani

ieri ne-au vizitat colegii de munca la pranz: mai am o colega care mai se duce numai saptamana asta la numca (38 de saptamani) iar sefa noastra e in 30 de saptamani; fetele mele au dormit cat au fost ei aici, chiar m-au intrebat daca le-am facut 'instructajul' sa nu cumva sa sperii gravidele de ce le asteapta; cand m-au intrebat ce greutate au fetele, a trebuit sa iau calculatorul sa le transform in pounds ca in afara de sefa mea care a tot din europa, restul sunt canadieni si parca n-au auzit in viata lor de kg si grame acnd e vorba de greutatea copiilor



Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)
poze fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

MAMAANA: iarta-ma am uitat sa te felicit si pe tine pt printesele tale,dar o fac acum!!Sunt tare dragute pozele care le-ai pus ...ma uit la toate pozele cu bb-ii si imi face tare mare placere....ba chiar mai arat pozele voastre la prietenele mele cand sunt vizitata acasa....imi sunt tare dragi.......abia astept sa-i tin si eu pe ai mei in brate,insa doresc sa ramana in burtica cat mai mult.Doresc sa cresteti sanatoase si sa va bucurati intreaga familei de ceea ce v-a daruit Dumnezeu!!!!

Liana 29 sapt si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Am venit si noi de la ecograf si de la Dr ginecolog.
Bebeii sunt bine .Au 2060g si 2280g. Desi l-am rugat cu cerul si pamantul,Dr a zis ca nici nu se gandeste sa-i scoata pana la 37 sapt pt ca risca sa nu fie plamanii suficient dezvoltati.Mi-a zis ca mai bine cu ei in burta decat in spital.
Pe de alta parte mi-am cumparat perna speciala pt gtavide.Multumesc din suflet Nanaoti si tie,Anna, ca mi-ati dat ideea,ca eu nici nu stiam ca exista asa ceva.Anna,dupa ce am primit PM-ul tau ,m-am dus direct pe site-ul indicat de tine,azi dimineata am vorbit cu ei la telefon si pt ca am avut drum in Bucuresti am luat-o chiar eu de acolo.Am testat cateva pozitii cu ea si ma simt bine.Sa vedem cum o fi la noapte.Va povestesc maine.

Multumesc tuturor celor care mi-au admirat burtica.Cred ca a crescut asa si pt ca in ultimele 3 saptamani nu prea m-am miscat din pat.


Luminita33+ si Daria
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenita spune:

Elyanne,multumesc mult! Voi incerca si asa.
Am vazut burtika. Nu te-ai ingrasat deloc! Doar burtika. Eu am ramas cu 10kg dupa nastere. Intr-adevar, Shania este mai mare, cu 100de grame decat Stephanie. Eu le deosebesc foarte bine una de alta. Au chiar trasaturi diferite. Dar, cu toate ca au fost in saci separati si cu placente diferite, doctorul ne-a zis la nastere ca tot nu-si poate da seama daca sunt sau nu identice.
Iti doresc multa sanatate si sa-ti ajute Dumnezeu sa rezisti pana la sfarsit!

Mamaana,am vazut pozele cu fetitele. Sunt atat de scumpe!
Azi noapte si eu am adormit cu fetele la san.
S aici e la fel cu exprimarea greutatii si a inaltimii. Daca ii spun cuiva greutatea in kg sau inaltimea in cm se uita lung si mirat si trebuie sa le transform in pounds sau inches.

incerc iar cu pozele

[url=http://new.photos.yahoo.com/wilson-danny@sbcglobal.net/album/576460762382937142]poze fete[/url]

[url=http://new.photos.yahoo.com/wilson-danny@sbcglobal.net/album/576460762379699398]poze[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenita spune:

vad ca iar nu merge

Levi,felicitari! bebeii sunt mari si sunt sigura ca nu vor avea probleme cand se vor naste.multa sanatate si ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase!
Luminitza, ma bucur din suflet ca ti-e de ajutor perna! Te rog din suflet sa mai ai rabdare, stiu ca e greu dar o nastere la varsta asta e inca prematura iar riscurile sunt multe nu numai pulmonare! E extraordinar ca suntteti toti trei bine, ei au greutati foarte bune dar asta nu inseamna ca s-au si dezvoltat indeajuns ca sa faca fatza mediului exterior! Le mai trebuie minim 3-4 saptamani!

Elenita, pai nu am stat eu sa explic cu lux de amanunte cum e cu sexul sacii si placentele! Ziceam ca nu poti sa spui ca sunt monozigoti cu certitudine decat e un singur sac si o singura placenta!
In sfarsit, identici sau nu sanatosi sa fie!

Mari, ma bucur ca esti bine! Nu vreau sa te dezamagesc dar nu cumpara doar haine roz deocamdata! Mie mi-au spus ca am un baiat si oo fata pana in saptamana 22 cand s-a vazut ca erau doi baieti!




Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput