Lista mamicilor si gemenilor si pozele lor

Lista mamicilor si gemenilor si pozele lor | Autor: Theodora

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19782" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 1

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=22446" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25525" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 3

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31062" target="_blank">MAMICI DE GEMENI 4


Listuta gemenilor si pozele lor,refacuta cu ajutorul bunei noastre prietene,Gabbriela:

Ianuarie
04.01.2004 -Ioana Miruna & Luca Barbu-Corinaa (web)
08.01.2003- Razvan & Serban- miruna2bebei(web)
18.01.2005-Livia & Maya-Lorelai ASTEPTAM POZE!!!
20.01.2003- Lukas & Alexander- Tina75{web)
28.01.2004- Yann & Philip- Ioana77 (web1,web2,web3)

Februarie
01.02.2002- Maria & Ioana- CameliaH(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web)
08.02.2002- Andrei Ioan & Andreea Maria- angi_gemeni(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web)
28.02.2005- Vlad & Oana-George si MonicaT

Martie
25.03.2004- Mia & Lucas- Simov(Simona) (web)
10.03.2002- Isabella & Nicole- Janin(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web1)

Aprilie
03.04.2002- Alexandros & Yannis- Theodora(web1,www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album 2&mid=188&cid=3737" target="_blank">web2,www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora" target="_blank">web3)
15.04.2003- Daria & Catalin- Tamara(web1,web2) AVEM POZE NOI in web2!!!

Mai
26.05.2003- Maria-Diana & Elena-Stefania- ione(web)

Iunie

Iulie
15.07.1998- Teodora si Maria- elenacristina
22.07.2002- Alexandra & Carina- cristinacsa(web)
25.07.2001- Alexia-Rebeca & Anita-Riana- zulu(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=zulu" target="_blank">web1,www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=841&cid=1058" target="_blank">web2)

August
05.08.2003- Stefania & Daniel - simanoro(web1,www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2)
10.08.2003- Mare & Sara- odaiana(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web)
17.08.2002- Jonathan Alex & Ashley Constance & Matthew Jacob- Danadarla(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web)
20.08.2004- Eric & Filip - gweno(web)
26.08.2003- Horia & Martin- mirupati(web1,web2,web3)


Septembrie
05.09.1999- Luca & Matei- Oana(lucamatei)
23.09.2002- Filip & Andrei- Amarena(Aurelia)
28.09.2003- Craita & Crina- Mioara(Craita)(www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=11788&cid=10475" target="_blank">web)

Octombrie
03.10.1995- Denisa & Eduard- Podeau(Daniela)(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu" target="_blank">web1,www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2)
16.10.2002- Diana-Maria & Amalia-Ioana- Cosmi(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1,web2)
29.10.2004- Alexia-Maria & Teodora-Andreea-ncristina(web)

Noiembrie
03.11.2004-Tudor-Andrei & Bianca-Cristina-Ad_riana(web)
22.11.1992- Ioana si Iulia -anatolia

Decembrie
06.12.2003- Miriam & Ruth- 2girlsmum(Patricia)(web)(web2)
12.12.2003- Irina si Vlad- monicamihaela

Viitoare mamici si tatic de gemeni:

mariamunteanu ASTEAPTA BAIETEI!!! DPN 20.mai.2005
Meli

kikimi DPN 10.04.2005
Isabelele2 DPN 19 iulie 2005 BUN VENIT!!!



Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

M-am delectat cu pozele voastre, ale tuturor gemenilor de pe forum. Multi mai sinteti si cei mai multi in 2002, ca si Bogdan al meu !
Admir bebei, care sint toti niste frumosi dar si mamicile, ca eu am fost darimata cu unul, dar daca erau doi !

Sa va traiasca, sa fie sanatosi si fericiti.



Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

PS Theodora, link-ul catre pozele lui ione nu merge, dar am vazut ca ai niste poze pe pagina ta (ionela), e aceeasi mamica ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Karina,multumesc pt atentionare!
Ionela,nu mai imi amintesc,mi-ai trimis tu un link cu poze sau ramasesera pozele din albumul meu?
Acum am pus din nou pozele din albumul meu,daca ai alt link,trimite-l!!!

Si hai fetele sa umplem forumul cu discutii...doar l-am cerut atat de insistent!!!
Abia va astept!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Sunt superbi copilashii vostri in ... dublu exemplar! Si maica-mea si taica-miu erau din gemeni si am sperat ca o sa am si eu. Dar dupa cum se spune, abia generatia a 2-a vor avea gemeni. Pacat... Pana atunci, ma uit cu drag la pozele voastre. Sa va traiasca puiutzii si sa va aduca multe bucurii!
Lorelei

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Salutari la toata lumea,

De-abia acum am vazut ca ne-au facut loc separat... ce bine !

Poate apucam sa vorbim mai des si mai ... aplicat !

Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Bine ati venit,SimoV si gemenii MIA si LUCAS,AMARENA si gemenii FILIP si ANDREI



Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Multumim
Precum vedeti, eu deja am avut intrebari pt. voi, cele cu experienta si sunt convinsa ca o sa mai am.
Pupici.

Simona, Mia si Lucas - 6.5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Salutare la toate mamicile si viitoarele mamici de gemeni!

Eu sunt o viitoare mamica de gemenusi, insa nu am intrat pe acest forum decat ca sa va citesc. THEODORA m-a impresionat foarte mult povestea nasterii gemenusilor tai. Eu am discutat mai mult cu mamicile de noiembrie-decembrie pt.ca urmeaza sa nasc in noiembrie (asta daca nu s4e grabesc bibisorii mei).

Unul din ei este sigur baietel, al doilea mi-a zis ca ar fi fetita dar ca nu e suta la suta sigur. Oricum pe mine si pe sotul meu ne intereseaza sa fie sanatosi si ei si eu si cu restul ne vom descurca.

O sa va rog mult sa ma primiti si pe mine in clubul vostru si daca cumva o sa am intrebari v-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea da sfaturi. Nu de alta dar se apropie termenul (am intrat in saptamana 36 si am uitat sa schimb profilul), si parca apar tot mai multe temeri.

Va multumesc mult, si tare m-as bucura sa vorbim mai mult

Adriana 35 sapt si cei 2 BBmici -DPN 18nov
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Adriana,
bine ai venit. Asteptam intrebarile tale si sunt convinsa ca celelelte mamici mai experimentate o sa te ajute cu multe sfaturi. Si eu in masura in care pot - ai mei sunt mai mici - 6.5 luni - baiat si fetita. E extraordinar sa ai gemeni!!! O sa vezi!
E f. bine ca ai dus sarcina pana acum. Mie mi-a zis medicul cand am trecut de sapt. 34 ca am trecut de riscuri si ca de la sapt. 34 incolo, ei sunt total dezvoltati si totul e bine. E mai greu cand se nasc prematuri. Iti doresc din suflet sa ai duci sarcina cat mai mult - eu am nascut la 39 de sapt si daca nu imi programase atunci cezariana, cred ca as mai fi dus, dar medicul mi-a zis ca nu mai era bine pt. ei sa mai stea in burtica, si ca placenta nu mai putea sa faca fata la cerintele lor mai incolo.
Te pup si mai vorbim.

Simona, Mia si Lucas - 6.5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zulu spune:


urrraaa! ce bine ca avem si noi forumul nostru!

Theodora! multumesc ca m-ai atentionat de forum.. intr-adevar nu observasem (rusine mie)!

Adriana, nastere usoara si bine ai venit!

Sa ne vorbim mai des!
succese!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amarena spune:

Multumesc ,Theodora!
Eu as vrea sa stiu ce prematuri mai sunt printre noi:)
Noi suntem de sapte luni si 3 zile, 2000 Filip (primul) si 2300 de grame Andrei.
Amandoi pelvin...

Mergi la inceput