Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenita spune:

mai incerc odata cu pozele
http://new.photos.yahoo.com/elenawilsonrusu/album/576460762383721693

http://new.photos.yahoo.com/elenawilsonrusu/album/576460762383721977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Elenita merge acum... ultimele linkuri care le-ai pus. Le poti face si ascunse sub cuvinte... cum ai vrut sa faci cu primele linkuri.

Monica bine ai revenit. Poate treci mai des si pe aici!

LEVI ma bucur ca sunteti bine... si ca bb-ii sunt maricei. F. bine ca n-a vrut dr. sa te asculte... mai bine ne chinuim noi inca un pic cu ei in burta, decat sa iasa prea devreme... E mai bine in burtica.
Nici mie nu-mi da voie dr. sa nasc pana la 36 de sapt. macar. De preferat sa astepte pana la 37... Sa vedem ce parere au si bb-ii.

Sunt f. curioasa cat or avea si gagalicile mele... la ultima eco, la 26 de sapt. aveau aprox. 760g. Urmatoarea eco. o voi face la 31 de sapt. asa ca mai am de asteptat vreo 2 sapt.

Sa-mi spuneti si mie de perna ce si cum... daca nu se poate aici, atunci pe PM... in curand o sa am si eu nevoie... ca nu prea se mai poate...

Noi ne pregatim sa ne mutam la mama mea (eu si mandra). Ca acasa incepe santieru... ca sa am o grija in plus, poate nu termina pana nasc... Asa am patit si cand am nascut prima data... zugravam si cand a fost gata tot, in seara aia m-au apucat contractiile si am nascut. Sper sa fie la fel si acum... daca nu terminam chiar mai devreme.
La mama e mai bine ca o sa fie mereu cineva cu mine si cu mandra si e muuult mai aproape de spital... in 5 minute sunt acolo.

Eu si contractiile mele... la fel... sa nu uit cum sta treaba. De obicei ma apuca spre seara si trec daca dorm.

Despre burta mea... am luat 12 kg pana acum asa ca m-am mai ingrasat si prin alte parti... nu sunt toate numa' la burta. Dar nu ma mai inteseaza... bb-ii sa fie bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Azinoapte am reusit sa dorm si eu cateva ore legate.Acum nu va ganditi ca nu ma mai doare spatele deloc,dar oricum,am reusit sa ma odihnesc.
Perna e buna,eu zic ca merita banii mai ales ca se poate folosi si ulterior la alaptat pt a sustine bebelusii.

Elenita,ai niste fetite superbe.Sa-ti raiasca.

Elyanne,ti-am trimis un PM cu perna.

Luminita33+ si Daria
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

buna, fetelor! sunt si eu mamica de gemeni, fata si baiat, care au acum 6 luni!TEA a avut 3,530kg la nastere, iar RARES 3,100kg. am nascut la 38 saptamani la spitalul Elias cu dr Dan Strajean. sarcina usoara gravidutelor si tuturor sanatate multa!

lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Elenita am reusit sa vad pozele! Ai niste domnisoare f. frumoase si cochete deja, cu funditze. Sanatate si crestere usoara!

Eliana am vazut poza cu burtica. Chiar ca nu e prea mare! Spor meseriasilor la treaba, sa faca totul frumos pentru bebelusi. O sa iti fie cu siguranta bine la mama ta. Dar o sa mai ai net? Ne mai "vedem" pe aici?

Luminita au dimensiuni foarte bune bebelusii tai, dar mai lasa-i acolo la caldurica! Sa treaca de 2500g amandoi si sa ajungi mai aproape de 36-37 de saptmani. Ma bucur ca ai gasit perna si acum te odihnesti si tu un pic mai bine

mamaana am vazut si pozele voastre. M-au impresionat cel mai mult cele in care apare fratiorul mai mare, asa de serios si ocrotitor . Ai ajutoare de nadejde! Dar cum de v-ati programat la servici asa toate deodata sa deveniti mame? Seful cel mare ce zice ca ramane fara 3 oameni intr-un interval asa de scurt?

Noi ne putem lauda ca ne-a trecut raceala. Suntem bine, veseli si jucausi. Ma innebunesc cu filmuletele de la Beby einstein. Cum se trezesc, in maxim 10 minute vin si trag de scaune "aaaa" sa ii pun la calculator . Azi dimineata Bianca imi zicea "iiiaaa, iii-aaa uuu" (referenul de la Old McDonald has a farm ... )si tragea de scaun nervoasa ca nu pricep! Macar asa am 30-40 de minute timp sa imi fac treaba prin casa, ca nu ii intereseaza unde sunt si ce fac.

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Eliana acum ca stiu ca nu mai sintem doar noi doua pe aici, cu siguranta voi da mai des. Bravo tie ca ai revigorat aria! Am sa te rog, cind si daca poti, sa pui si linkul cu pozele mele (cele de la yahoo, martie_aprilie_2007) in listuta. Nu-i graba.

Luminita m-ai impresionat cu "burtica" ta. Credeam ca mai mare ca a mea nu se poate si ca in maxim o saptamina o sa pocnesc, dar vad ca este loc si de mai bine si nu trebuie sa disper. Merci ca ne esti un bun exemplu si, vezi!, sa fii un bun exemplu inca 4 saptamini!

Sheannamp sa-ti traiasca flacaii. Mare dreptate ai cu hainutele roz. Sa dau si eu indicatii sa nu imi cumpere deocamdata rozulii, ca cine stie daca Raluca nu are de fapt putza. Ar fi in stare, ca prea se fofila la ecografii. In alta ordine de idei: tu la cite saptamini ai nascut baietii? Ca am bagat de seama din poze ca au stat destul in incubator.

Monica x2 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna ziua mamici si viitoare mamici de gemeni si tripleti!
Primiti alaturi de voi o burtica de 8 saptamani cu doi puiuti obtinuti prin FIV dupa 5 ani de asteptare, operatii, sarcina extrauterina si avort menstrual? Mi-ar fi de mare ajutor sfaturile si experienta voastra. Eu si viitorul tatic suntem foarte fericiti pentru ca ne-am dorit mult gemeni, iar Doamne-Doamne ne-a ascultat rugamintea dupa 5 ani.
Pe Mari viitoare mamica de tripleti o cunosc de la aspirante si o felicit pentru cele trei printese ( deocamdata sunt printese).
Am si eu o intrebare: am fost ieri la ecograf, mi-a spus ca sarcina are 8 saptamani ( desi dupa calculele mele avea doar 7 si 2 zile) si dimensiunile embrionilor erau 10,5 mm, respectiv 9,1 mm. Va mai amintiti ce dimensiuni aveau puiutii vostri la saptamana respectiva de sarcina?


Teodora
7+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna mamici si viitoare mamici harnicutze!
Si eu sunt o viitoare mamica de gemeni, am 8 saptamani, sper sa nasc in prima jumatate a lunii august.
Thea la mine la ultima eco, pe 5 ianuarie scria asa: CRL1: 11,2mm; CRL2: 11,3mm de unde rezulta varsta gestationala de 8 saptamani.

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

buna, bine v-am gasit ca si eu sunt noua aici... am si eu o pereche de gemeni care pe 12 implinesc 6 luni; fetita, Ana Teodora(Tea) s-a nascut cu 3,530kg, iar Rares Gabriel cu 3,100kg la 38 saptamani.
Am cautat si am gasit rezultatele ecografului nostru de la 7sapt si 6 zile un embrion-1,47cm si 7 sapt si 5 zile celalalt -1,43cm
sarcina usoara si copii sanatosi!

lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Multumesc Lachi. Deci am facut la acelasi ecograf, dar ochiul si mana care ti-au facut tie au fost mai experimentate. Deocamadata nu-mi fac griji referitor la dimensiunea lor si la diferenta de 1,5 mm intre ei pentru ca am impresia ca de vina a fost ochiul d-nei dr. Sper ca va fi bine. Puiutii tai chiar parca sunt la indigo!

Teodora
7+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput