Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Teodora dar chiar nu cred ca trebuie sa iti faci probleme pentru ca nu trebuie sa aiba o dimensiune fixa ci sunt niste valori in care trebuie sa se incadreze. Si daca ti-a spus 8 saptamani inseamna ca au dimensiunea potrivita.

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Teo si Lachi bine ati venit!! Cit ma bucur pentru voi! Cel putin pe Lachi o stiu de mai bine de 2 ani si mereu i-am invidiat si admirat optimismul. Sarcini usoare, fara probleme si bebelusi sanatosi va doresc.
Teo, la mine tot in jur de 10 mm aveau la 8 saptamini. O sa vezi ca or sa varieze destul de mult dimensiunile. La 10 saptamini la mine parea sa fie o diferenta de o saptamina intre embrioni desi era absolut imposibil. Dar in general cel care de la inceput a fost un pic mai mare asa a ramas.

Monica x2 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

teo, lachione, bine ati venit. pe lachione o stiu de la aspirante (desi a aparut dupa ce am disparut eu) pe unde am bintuit si eu citiva ani buni. mai trag cu ochiul sa vad cine mai e pe acolo din cind in cind. ma bucur tare pt amindoua, stiu cum e sa astepti bebele si sa nu mai vina. sper sa aveti sarcini usoare.

laura, dulci foc strumfii. am vazut pozele, curind ma voi uita si la filme.

elenita, sa-ti traiasca. nu au vrut sa mai astepte sa se nasca de ziua mea. am avut in schimb o surpriza de la o prietena buna care avea DPN pe 8, a nascut ea o fetita de ziua mea.

mari, how exciting, eu mi-am dorit dintotdeauna 3 fete.

monica, luminita, eliana, liana, stati cuminti si aveti grija de burtici. va tiun pumnii sa sta bebelusii la mami in burtica macar pina in sapt 37.

eu imi amintesc cum acum 2 ani pe vreme asta (cum trece timpul) la mine incepusera semnele prevestitoare travaliului. am avut ameteli ingrozitoare, dureri de cap si de spate cam cu o saptamina inainte de nastere. ca si tine levi, nu puteam sta comod culcata pe nici o parte. uneori imi venea sa pling de durere de spate iar burtica era mereu tare. de unde sa stiu eu ca fetele vroiau afara.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Levi multumesc mult... am vazut perna... Stiam de ea, dar uitasem complet acum cand aveam nevoie.

Laura si ma bucur ca ati scapat de raceala... La mama am net... acu duc munca de lamurire cu al meu sot sa imi dea laptopu (ca asta e al lui, dar de cand trebe sa stau in pat, l-am arestat) si sa foloseasca el calculatoru' cat sunt eu la mama... Sa vedem ce reusesc pana duminica... Daca nu, tot mai bag un mesaj, macar la o sapt. ca sa nu stau prea mult in fund... si sa stiti de mine...

Monica eu doar am mai modificat listuta pe ici, pe colo si am actualizat-o... ca s-a revigorat subiectul e meritul tuturor celor care scriu de ceva vreme incoace...

ainia bun venit tie si piticilor tai. O sa va trec imediat si in listuta... Wow ce grasuni au fost... Inca o pereche de gemeni care au avut peste 3000 la nastere... deci se poate si asa la gemeni... ca pe mine asta ma terorizeaza cel mai mult... ca o sa fie mici si pitici...

lachione si thea_m bine ati venit si sracini usoare!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Bun venitthea_m si lachione.Va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi.Eu am aflat ca am gemeni abia la 14 sapt de sarcina.
Bun venit si pentru ainia,deja mamica de gemeni.Incet,incet ne marim clubul.

Luminita33+ si Daria
Pozele mele

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

BINE ATI VENIT FETELOR !!!!!!!!!!!!!! SARCINI USOARE SI LA TERMEN !!!!!!!!!!!

LEVI FELICITARI PT BEBEI !!!!!!!!!!!!!!

VA PE TOATE !!!!!!!!!!!!!!!

Flavia, Alexia-Ioana si Daria-Maria

http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762320651403

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_b spune:

Eliana ameninta-ti sotul ca vine coalitia burtoaselor peste el daca iti ia laptopul. Pai lui nu-i iese nimic pe fund daca sta la calculator!

Bun venit, Ainia. Sa-ti traiasca puiutii. Cum ai reusit sa rezisti 38 de saptamini?

Lorelai multam de urari. Constat ca sintem multe mamici de 2(3) gigilici care ne-am facut stagiul (de regula indelungat) pe la aspirante. O fi si asta un soi de lege a compensatiei...

Monica x2 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Multumesc pentru primirea calduroasa ,pentru raspunsurile prompte si pentru ca m-ati trecut pe listuta. DPN ar fi preconizat 26 august, dar m-as mira sa ajung chiar acolo. Oricum, cat mai aproape de aceasta data ar fi foarte bine.

Teodora
7+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Iata si noua generatie de burtici! Bine ati vent Thea, Lachioane si Ainia! Sarcina usoara si la termen si sanatosi!
Mi-aduc aminte cand voi Levi, Flavia, Elyane erati la inceput ca ele, emotionate si foarte fericite si uite ca timpul a trecut si mai aveti nitelus!
Eu deja ma simt veterana si maa gandesc ca maine-poimaine o sa povestesc aventurile baietilor si o sa pun poze cu ei asa cum face Laura acum cu Bianca si Rares!
Deja ma gandesc foarte serios ca la primavara (aprilie-mai) sa organizam o intalnire a mamicilor duble si triple de pe DC! Ce ziceti de asta?

Monique, eu am nascut la 27 de saptamani si un pic asa ca baietii mei au varsta reala acum de 4 luni jumatate!
Multumesc pentru cuvintele voastre frumoase! Sunt intradevar niste baieti minunati!

Pupici!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

monoca b, nici eu nu stiu.... as a fost sa fie.... dar nici nu ma mai puteam misca...am avut cerglaj de la 22 sapt si cred ca am avut si un medic fffffff bun

lavinia

Mergi la inceput