Sezatoarea canadiana (54)

Sezatoarea canadiana (54) | Autor: Donia

Link direct la acest mesaj

52, 53

Poftiti la vorba!



Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Si inca o data, felicitari arturicii!

Ira, succes cu viza sorei tale, tinem pumnii!

Simonna, faina faza cu 1 aprilie la voi.
Dar e o zi buna, intr-adevar. Ce altceva pot spune cand si sotul meu e nascut taman pe 1 aprilie?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:


Felicitari pentru teoretic, arturicii ! O sa vezi ca o sa treaca si practicul tot asa, si mie mi-era o frica de numa' din cauza parcarii laterale cu spatele, care mi-a iesit prima si ultima data la examenul practic !!

Donia, eu am locuit toata viata in Astra sau Steagu' pe strada cu Complexul Mare daca-l stii. In privinta soacrei, depinde de la caz la caz, a mea e unica in orice caz , n-o vrea oare nimeni??? Singura chestie buna e ca nu sta la mine, asa ca va veni doar cand o voi invita.Tu sigur vei avea nevoie de ajutor cu bebe mic, asa ca tinem pumnii sa mearga si convietuirea in aceeasi casa.

Ira, tinem pumnii suroriitale pentru viza. Ar fi pacat sa nu o primeasca , acum cand sunteti asa de aproape. Cand am citit emailul de la ea, mi-am adus aminte ca exact aceeasi impresie mi-a facut si mie Albany anul trecut cand l-am vizitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Felicitari Ioana!!

Donia ai ideie daca la noi in Ro, pe cind eram noi copilite, am fost vaccinate contra pneumococ-ului?era in schema de vaccinare??
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Emilly, habar n-am. Dar eu am fisele noastre medicale din Romania, din copilarie, si o sa ma uit mai pe seara, ca-s bagate adanc, nu le pot scoate singura.
Dar din cate imi amintesc eu nici Roxana n-a fost vaccinata, cred ca numai aici am vaccinat-o. Da, Prevnarul i l-am facut aici, in Ro nu facuse nimic pentru pneumococ.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Da ce activ e de la o vreme subiectul asta, de abia reusesc sa ajung din urma cu cititul, nu-mi mai ramine timp si de scris.

Irina bafta cu viza.

Eu tot sun la Legiuni dar se pare nu avem noroc.Fiind inainte de Craciun oro au organizate diverse activitati ptr copii, ori in altele salile sunt folosite ptr depozitarea diverselor alimente ce se dau oamenilor sarmani cu ocazia sarbatorilor.

Am intrebat si ptr 9 decembrie,dar mai trebuie sa sun din nou luni ca sa aflu sigur daca e deja inchiriata sau nu.

Irina fa tu din nou lista si spuneti-mi (cele care veniti) daca as gasi sala libera pe 9 decembrie avansam intilnirea????


Ana tu stai pe aproape de Boul Dagenais? Merg saptamina viitoare la un baby shower in acea zona.Ce departe mi s-a parut de unde stau eu.

Intrebare ptr cele care a-ti fost prin sud la soare- v-ati vaccinat impotriva hepatitei A si B?

Ar trebui sa o fac si eu ptr jamaica???

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Daaaaaaa, io sunt pt. 9 dec. ca asa di tare mi-ar place sa nu mai fac curaaaaaat.

Arturicii, si io l-am luat testul teoretic fara greseala, cu deosebirea ca la mine a fost norocu' prostului, n-am condus jamais de niciodata la veata mé si nici cartea n-am citit-o cum trebe. Doar CD-ul l-am facut......Tin minte ca erau 20 intrebari, de ex., si mie mi se oprea la 16 chestionarul...io credeam ca am picat, ceva, si cand colo imi zicea ca am facut maximul din 20 asa ca nu mi le mai da pe restul 4, ca oricum n-are sens...
Va pupez, io savuram o café in second cup dupa care ma duc spre scolica.

Merci de urari, intentii, bye.

Edit : lista nu pot sa fac, va rog mult ....sa ma ajute cineva, io nu cred ca mai scriu pana luni...deci io am una bucata copil si un sotz.

Deci daca e la mine sunt numai femei, daca e in sala e cu copii si cu barbati, nu ? Atunci cand se impart banii pe chirie iese mai ieftin. Eu vin cu peanu' dupe mine, pe cuvant de cravata de pionier !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by Donia

Emilly, habar n-am. Dar eu am fisele noastre medicale din Romania, din copilarie, si o sa ma uit mai pe seara, ca-s bagate adanc, nu le pot scoate singura.
Dar din cate imi amintesc eu nici Roxana n-a fost vaccinata, cred ca numai aici am vaccinat-o. Da, Prevnarul i l-am facut aici, in Ro nu facuse nimic pentru pneumococ.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)



Asa ma gandeam si eu, ca nu l-am facut niciodata.Daca ai timp si te poti uita si pe fisele din Ro...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Arturicii, felicitari pt ex teoretic, iti tinem pumnii la cel practic ! Eu pe cel practic l-am picat de 2 ori, ca ma grabeam ca rata la balta si am avut 2 examinatoare asa dragutze, ca-si cereau scuze ca ma pica...
A 3 a oara am dat cu o cotoroanta care a picat mai pe toti cunoscutii mei, era afara o ploaie cu spume si chiar in conditiile astea vitrege , am luat carnetul .
Eu aveam nevoie de o provocare adevarata, domle !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura 38 sapt si Ioana Nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

DanaP noi ne-am vaccinat, ca mergem indata in Mexic. Am considerat ca este mai bine sa fim prevazatori. Pe cel mic il vaccinam doar pt hep A, ca pt B a fost inclus in schema. Numai ca, cel putin la noi, e destul de scump 60 unul, si trebuie repetat de inca 2 ori.
Carmencita tare ciudat ca nu poti trece din somaj in maternitate.
Ira success in continuare.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Am uitat sa va spun : am primit azi pachet de acasa ( mama ce-au crescut astia preturile la posta !!! ) cu haine de bb si 33 de filme pe dvd comandate pe net . Spre marea mea incantare sunt compatibile cu dvd player-ul asa ca ne vom delecta cu Veronik, Mama, Amintiri din copilarie, Maria mirabela, Badaranii, Cuibul de viespi, Mihai Viteazu...numai bune pt serile lungi de iarna, la gura...centralei .

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura 38 sapt si Ioana Nazdravana

Mergi la inceput