Sezatoarea canadiana (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Rocs02, noi ne cunoastem cumva? Stai aproape de parcul Westmount? Pentru ca am cunoscut o mamica in acest parc, care are o fetita Julia si un bebelus baietel... De fapt, mai intii am cunoscut bunicul, ci cu care m-am intilnit toata vara si care se ocupa foarte frumos si atent de Julia... Iar Julia avea o tricicleta care pur si simplu o fascina pe Tudora, desi si ea are una acasa la care nici nu se uita... Voi sinteti!?!
Ange, Octav a zis multe de Romania, in general lucruri bune, sa stii. S-au schimbat multe, multe au ramas la fel... dar el s-a simtit aproape imediat ca si cum nu ar fi plecat vreodata si cu asta am spus de fapt ca s-a simtit foarte bine!

Nu mai am cum sa scriu, ca sint singura cu maimutele si trag de mine, cind una, cind cealalta. Sanatate!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Emilly, am gasit doar fisa sotului si n-am reusit sa-mi dau seama... Sunt niste prescurtari din care am recunoscut doar BCG, Di-Te-Per si cam atat, mai erau vreo 3 dar habar n-am ce scrie.

Laura, da-mi si mie te rog numele site-ului cu filme, ca-mi lasa gura apa numai citind titlurile. Cat dureaza pana ajung filmele acasa?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Oau, dc e pe 9 venim si noi!!
Dar dc e la Ira eu nu am cum ca nu am cu cine sa las pruncii :-(

Dc vreti ceva filme din ro, dati la mine lista si vi le aduc eu (fara taxe postale); si desigur dc vreti sa tirmiteti/aduceti ceva.. sigur mai am loc prin valize.


Intrebare:
Stiti cumva cantecul care are prin el versurile astea:
"De ce oare
Noaptea nu e soare ziua nu e luna
De ce-s 7 zile intr-o saptamana..?"

Ca eu numa atat imi aduc aminte din el si ma tot pun Arturicii sa le cant si parca as vrea sa le cant mai mult de atat..

Maine am cele 2 ore de conducere de dimineata; chiar sunt curioasa ce greseli oi avea ca dupa atatia ani de condus sigur am greseli ce nu mi le mai vad



O seara faina tuturor,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Iaana Arturicii, felicitari pentru examen!!! Si multa bafta la cel practic!!
Carmencita, eu mai un baiat (7 ani). Si el este destul de posesiv cu jucariile lui, mai greu le da si la altii, dar am eu un feeling ca o sa fie un foarte bun fratior cu surioara lui!

Somn usor, fetelor!

Roxana, 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Donia multumesc mult! ma gindesc ca daca nici Roxana nu l-a facut, atunci nu e in schema de vaccinare obligatorie.Apropo, oare unde pot sa dau de ea.Fug sa vad daca gasesc ceva pe net, pupicei si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Laura, poti sa-mi dai si mie site-ul de pe care ti-ai comandat filmele?

Multumesc,
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Nelia, noi suntem , m-am uitat la pozele de la semnatura ta si v-am recunoscut. Frumoase cucuietele tale...sa-ti traiasca!Nu stiu cum de nu m-am prins mai devreme!
E drept ca tata a prestat mai mult parc cu Julia vara asta si ea ii simte lipsa enorm. Voi cum sunteti?
Mai, ce mica e lumea. Mai mergi prin parc la Westmount acum ca s-a lasat frigul? Ca eu ies cu bebe aproape in fiecare zi si uneori si dupa-amiaza dupa ce o iau pe Julia de la day care.Poate ne intalnim o data daca mai vi cu fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Rocs02, ma gindeam eu ca nu are cum sa fie atit de mare coincidenta si de nume si de bunic si de bebelus. Da, noi sintem prin parc zilnic, dar nu mai stam atit de mult ca asta-vara. Eu trec prin parc dimineata, intre 9 si 10, cind o duc pe Tudora la gradinita, la prinz, intre 13 si 14, cind ma intorc de la gradinita, de cel putin trei ori pe saptamina vin si o iau pe Agata de la scoala si intre 16 si 17 sintem pe acolo. Si mai mergem si prin weekend, de fapt atunci mai mult tati, ca eu invat. Dar e greu sa ne intilnim daca nu fixam o ora si un loc. Astazi nu vin, pentru ca Tudora a stat acasa, o iau pe Agata si are patinaj dupa-amiaza. Miine are activitati, dar duminica dupa-amiaza, daca e frumos, sigur vom fi pe acolo. Luni si marti nu, ca miercuri am un test greu, dar sigur am putea sa ne intilnim joi, pe la 15.30, macar o ora tot putem sta, ca seara are iar patinaj Agata. Alege tu o zi si o ora din ce am spus si vorbim. Mi-ar facea placere sa ne intilnim si mai stam de vorba.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Arturicii succes la examen...si sa-i urezi numai bine doctorului Stanciu din partea unor gemeni de care a avut grija cu ani in urma.

Luni sun din nou sa aflu daca e liber pe 9 decembrie.Va scriu de indata ce aflu ceva concret.

Anul trecut cind am fost in Mexic (doar eu cu sot) nu ne-am vaccinat de nimic si nu am avut probleme.De fapt am avut eu o problema dar nu cu hepatita.Se zice ca in tarile respective faci diarie (deci m-am inarmat cu Peptobismol) din pacate eu am fost in extrema cealalta.


Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Pt fetele care m-au intrebat de adresa cu dvd:
http://www.sidi.ro/
( sper sa nu fiu acuzata de reclama mascata )
Aici veti gasi ff multe filme romanesti, eu am luat multe istorice ( Fratii Jderi, Neamul Soimarestilor, Columna, Dacii ) , piese de teatru, filme pt copii si doar cateva straine . Costa 70 mii un dvd dar va sfatuiesc sa dati adresa cuiva din Ro ( comanda se face on-line, pachetul vine in 3-4 zile si se plateste la destinatie cand ajunge ) si persoana sa vi-l puna la pachet, sau poate vi le aduce cineva cand vine aici . Mie mi le-a trimis mama in pachet . Se vad oglinda si cel mai bine e ca le pot vedea pe dvd player .

Saptamana viitoare o incerc pe Ioana cu Dumbrava Minunata si cu Amintiri din copilarie, sa vad daca le va gusta...

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura 38 sapt si Ioana Nazdravana

Mergi la inceput