PROBLEME PISICESTI

PROBLEME PISICESTI | Autor: ancamironiuc

Link direct la acest mesaj

Aici am inceput..[blue]...si acum continuam cu alt titlu si un emoticon adecvat!

PISICUTZE:
@na:

  • KEITY(motan tomberonez, 1 an)
  • PUSSI(pisicuta, 3 luni)

Anca:
  • MOTI (persan alb, 4 ani)

Anyella:
  • BRUTS (motan, rasa europeana, 1an)

Craciunitza:
  • OTTILIA (persana alba, 1,5 ani, mamica a 2 puiuti)
  • FELIX (persan gri,2,5 ani)

Daniela b:
  • BELLA MYA (pisicuta, maidaneza tigrata,2.6 ani)

Eloise:
  • RUFUS (motan, rasa europeana,3 ani)

Magda Raluca:
  • YUKI(pisicuta, 3 luni)+decedat 11.09.06+
  • ASTI(pisicuta, 3 luni)

Papadie:
  • MARINA (norvegiana de padure semisalbatica)

Pisoi3:
  • OSCAR (birmanez, 5 ani)
  • CESAR (european, 2 ani si 2 luni)
  • YODI (angora, 3 luni)

Ramonika:
  • VLADUT(motanel, 2ani, 4.5kg)
  • FULGUSHOR(pisica, 1.6 ani, 4.5 kg)
  • MARITZA(pisica, 10 ani, 5kg)
  • BUBULINA(decedata in ianuarie)

SabinaV:
  • MITU(motan, 12 ani)

Saddie:
  • MOTANU'(motan birmanez, 3 ani)

Tzuni:
  • LOLA(pisicuta maidaneza tigrata, 6.5ani)

Ursoaica:
  • MATRIX(motan, 2,5 ani si 9 kg)
  • LAIKA(pisicuta, 3,5 ani si 2,5kg)

Victoria:
  • SPEEDY(motan, birmanez, 9 ani)
  • PINKY(pisicuta culeasa din plop, 2 ani)
  • ZORRO(pisicuta, 2 ani, sora lui PINKY)

Vivi:
  • BLACKY(motanel)[/*]
  • KITTY(pisicuta)



ANUNTURI PISICESTI

1. Un puiut de pisicuta birmaneza cauta familie. A fost gasit de Victoria la o editura insa cei de acolo nu il vor tine mult, asteapta pe cineva sa-l infieze. Cei interesati pot posta sau vorbi direct cu Victoria.



POZE: EMANUEL, LA MARE[/blue],MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Mi-ar placea lista, pune si tu mitele, ca sa iasa mai multe la socoteala :)))
Noi cantarim mitele lunar, tu nu?

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Doar de curiozitate: clubul iubitoarelor de pisici se ocupa cumva si de problemele motanilor?


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Catalin ne expropriezi? Nu erau prea multe subiecte la Prieteni? Daca spui tu ne luam bagajele si matzele si ne mutam daca este nevoie.

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Clubul ala a fost facut dupa subiectul nostru, corect era ca el sa fie mutat. Si daca se face Clubul pisicilor albe cu pete negre si Clubul pisicilor negre cu pete albe, noi cu cine votam?
Anca, daca se inchide subiectul asta, vorbim privat

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by Catalin

Doar de curiozitate: clubul iubitoarelor de pisici se ocupa cumva si de problemele motanilor?





Da ,Catalin, cu conditia sa aiba 4 picioare


Eu am avut azi noapte probleme cu matzele...ele sunt bine-merci, insa au decis sa se joace/bata/scuipe sub patul meu, toata noaptea am tipat la ele sa se potoleasca...pe la 5 dimineata le-am dat afara din dormitor sa rup si eu 2 ore de somn, si au inceput sa bage labele pe sub usa, ca ele nu pot dormi decat in pat cu mine.Sunt chioara de somn...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ha, ha, Felix e in calduri si Otilia, proaspat operata, sta!
Ce mai inseamna si asta?

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Catalin, vai de tine ai inimerit in gura mamelor de pisici. Am studiat problema. Clubul acela este din 2005. S-au scris 2 pagini si a murit pana in 2006 cand a intrat Craciunitza si vorbea singura...adio iubitoare. Nu stiam de existenta lui cand am deschis postul precedent si nici persoanele care mi-au raspuns nu au zis nimic de acel club, dovada ca era in umbra rau de tot.

La acest subiect intre mine si Craciunitza care rezistam cu placere, au mai venit si alte fete si s-au scris 20 de pagini (recunosc ca 17 au fost off topic).

Acum daca noi ne mutam acolo nu ne mai gaseste nimeni. Au intrat fete care aveau probleme in toiul noptii cu pisica, care aveau pisoi de dat. Daca ne muti nu ne mai gasesc. Ca noi 4-5 cate suntem ne mutam ok, dar restul lumii stie subiectul aici. Mai bine il uniti pe cel vechi cu asta ca acolo nu se scrie.

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Am facut listuta.
Victoria spunemi si mie cum le cheama pe pisicute ca nu am stiut cum sa le trec. O voi trece si pe Boticelina dar nu mai am timp acum!

Nu stiu de ce a iesit scrisul urias.

Craciunitza, asta da dragoste! Mai bine ca nu sufera si Felix. Cine stie ce o fi in capsorul ei. La mine a incercat cainele sa faca ce face Felix. Aveam un shitzu. Matza, cea de la maicamea, era terorizata saraca. Cum il vedea il scuipa. Pana la urma am dat cainele.

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Anca, Felix are 2 ani jumate si Otilia 1 an jumate.
Ce frumoasa arata listuta

Nu stiu ce e cu mitele mele, ce fel de operatie are Oti, Felix o fugareste prin casa, s-a dus dupa ea pana pe biblioteca de unde a cazut, sub privirile noastre stupefiate

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Pai nu spuneai ca motanii intra in calduri daca simt pisicute in calduri? Atunci chiar este interesant. Pana la urma important este sa nu faca puiuti..iar deh, ei sunt un cuplu solid asa ca...

Eu nu il cantaresc pe Moti. Nu l-am cantarit niciodata. Am un cantar aiurit si ma las de procedura. Cel mai simplu il simt cand se catara pe mine. Acum imi face si masaj si este chiar placut de cand nu mai are ghiare!

Am observat ca mananca mult mai mult de cand i-am schimbat mancarea uscata. I-am umplut ieri vasele si azi mai avea foarte putin. Ma si luam de el ca miauna degeaba

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput