Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Madutza si Miki nu stiu ce-ati facut da ne-ati dat si noua dureri de urechi.

Dupa ce m-am petrecut cu voi aseara, dau si eu sa ma culc hopa Vic ca-l doare urechea. Am adormit amandoi dupa 3.

Azi la lucru surpriza audit, bineanteles ca eu am ramas sa umblu dupa doamna, da-i una alta si treaba mea ramane de caruta. Nici nu ma mai agit. Degeaba vin eu dimineatza de la 5 sa-mi termin treaba daca in timpul zilei fac tot altceva. Cand oi termina oi termina.

Va pup ca ma striga..............

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, imi pare rau de durerile de urechi..off Relaxeaza-te la serv, nu mai e mutl si vin sarbatorile..doar nu vrei sa zaci obosita tocmai atunci, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

buburuza doarme, a adormit in carut afara. am fost de-am luat in sfarsit una alta, cadouri, ceva jucarii...
este frig si la noi, cred ca o sa ninga...
unde este zapada , fetelor? la noi nu bate nici vant nici nimic, este chiar fain afara.

strumphitza nu te mai panica, o sa aterizati bine. acum nu stiu ce zapada o fi prin Moldova ca nici tv-ul nu l-am vazut in ultimele zile drum bun si sa aterizati cu bine

lalely ai dreptate...nu gasesti ceva juacrii care sa-ti ramana asa la suflet...dar tot am luat ceva jucarii, ceva constructiv ca Anastasiei ii place sa construiasca.

madutza daca nu vrei zapada trimite-o la mine ca eu abia astept sper ca de Crciun sa fie ca in povesti,zapada mare si sa ninga
sunt de acord cu tine, si eu prefer sa lucrez pentru altii, este mult mai simpla viata asa decat sa lucrezi pentru tine si sa nu mai poti dormi noptile. toti cu afacere proprie sunt asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am pus in albumul de picasa un filmulet cu repetitia de colinzi de aseara. Sper sa mearga.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

eu una nu cred ca m as plictisi acasa :) pana cresc copii depind de noi cu transportul luat dus la gradi, scoala . teme, activitatietc apoi cand cresc as mai avea timp si pt mine. trebuie si eu sa lucrez, ca asa este normal si avem si nevoie de banuti.
iar asta cu mersul la lucru de placere nu e de mine, poate daca reusesc sa am eu afacerea mea de care sa ma ocup :) si nici intrun caz pe un salar de muzerie sau sa trebuiasca sa stau pana la 18 la lucru.... cam multe pretentii , nu??:-)
upsss ce aiurea am scris.. ma scuzati scriu d p tel
hai ca inchei discutia ca ama aparat subiectul... iertare!!



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!




exact asa si eu...acasa nu m-as plictisi niciodata. cum sa te plictisesti cand ai atatea de facut? ca doar nu stai cu cracii-n sus toata ziua. si cu mersul la munca de placere...la fel si eu, nu este de mine
poate daca eram designer sau arhitect, meseriile mele de suflet...asa poate mergeam altfel la munca...nu ma mai dezlipeam de acolo

bine, si acum imi place ce fac dar nu este chiar asa nebunie incat sa merg de placere merg ca sa castig, nu de placere. placut trebuie sa facem noi sa fie ca sa putem sta in acel loc de munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed vreau si eu bagheta aia magica de facut curatenie face si ceva mancare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

na, ca a inceput deja sa ninga Ce fac eu cu fata cat timp tb sa ies afara sa dau zapada?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


o imbraci si o iei afara si pe ea. eu asa as face. va mai si jucati putin cu zapada.
dar deja s-a pus atata zapada de trebuie s-o dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

na, ca a inceput deja sa ninga Ce fac eu cu fata cat timp tb sa ies afara sa dau zapada?




o imbraci si o iei afara si pe ea. eu asa as face. va mai si jucati putin cu zapada.
dar deja s-a pus atata zapada de trebuie s-o dai?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



cum s-o tin afara? nu sti ce vorbesti...
e o vreme...de nici un caine n-ai da afara vant tare rau de te ia pe sus, de te ustura obrajii ..cica sunt -6 grade dar se simte muult mai putin din cauza vantului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac colindul v-a iesit super foarte frumos ati cantat, mai ales puiutii imi place ca sunt asa cumintei, vor sa stea la cantat, inseamna ca le place si nu o fac ca le ceri tu...foarte furmos. Ilinca nu avea stare deloc, ce se tot fataia pe acolo
cata zapada, ce scumpa este Ilinca in zapada cu catelul sunteti o familie minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza dar chiar asa vant este? nu ma gandeam ca bate chiar asa. cand vad cum este la noi zic ca peste tot este la fel. dar s-a pus asa tare de nu poti iesi cu masina din curte? asa de tare ninge? bag-o pe Cata in masina si tu da zapada repede, te mai uiti la ea....nu stiu ce sa zic....

somleac zi-mi un homeopat pentru imunitate. ceva puternic si bun pentru adulti. vad ca esti pe aici, poate de data asta vezi mesajul

Mergi la inceput