Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Vad ca sint in toi pregatirile pentru Craciun. Noi n-am facut inca bradul, in week-end il facem, nici n-am cumparat toate cadourile, mai avem de facut si alte cumparaturi ...

Noi sintem in plin proces de intarcare si vad ca merge OK, e a doua zi de cand nu i-am mai dat san si nu a plans deocamdata, tot cere dar o pacalesc cu suzi, adoarme f greu insa la pranz si tot cu mana pe sani
In sfarsit acum pot manca si eu lactate am dat gata 2 iaurti si jumatate de rola de cascaval

Vroiam sa va intreb cam cate lactate consuma puii vostri pe zi?

Nu mai pot scrie ca m-a cotropit pitica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am ajuns si noi acasa.
Roxy , asa am facut, am bagat-o pe Cata in masina si am dat la zapada. Tb data zapada chiar daca ai putea sa treci peste ca daca nu , nu se deschid portile, unde treci cu roata se fac santuri, ingheata...se vede ca nu stai la curte
Dupa ce l-am luat pe Cristi s-a domolit vantul si am putut sta putin pe afara. Va pun mai tarziu un filmulet cu cata cand se da pe topogan, zici ca e pe topogan de apa nici nu mai stiu de cate ori s-a dat..scuzati ca vocea mea se aude cam tare, dar eram mai departe si Cata cu caciula+gluga..deci tb sa vorbesc tare.

yvy, felicitari pentru intarcat. ma bucur ca merge usor Cata bea o cana cu lapte pe zi, un iaurt, si ceva branza sau smantana la una din mese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am fost la serbare, n-am vazut-o pe toata ca Andra era maraici, a facut sotul poze, sper sa le descarce secolul asta
mada, ai facut gimnastica pe ziua de azi, nu?
Strumph, ce faci papi praji sper si iti pupi nepoatele
yvy a mea papa lapte la greu 500 ml + branza + iaurt+ budinca, stiu ca-mi zicea pediatra asta vara ca tb sa bea cel putin 400 ml de lapte sau echivalent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,
inca o serbare frumoasa am avut la Alex. A fost de-a dreptul superb, practic au prezentat obiceiul de a merge la colindat. 4 copii au fost gazdele, o gramada colindatorii si altii personaje ( Maria Iosif, magii). Alex a fost mag.

Roxi despre imunitate nu stiu nimic ca nu practic nici pentru copii nici pentru noi. Am eu un fix cu tratamentele astea pentru imunitate. La mine pentru aproape orice defectiune aplic propolisul, cred ca merge luat si preventiv.

Waw Mada ce frumoasa s-a facut Cata. E o adevarata domnisoara.

Am fost in real si am definitivat-o cu Mosul . Am mai ramas eu cu sotul da nu stiu daca om avea putinta ca dorinta avem. Bine ca-s copii rezolvati.

Deea stai linistita ca-i aduce Mosul Dariei cizmele pe care si le dorea.

Ivy bravo pentru intarcarea usoara. Ilinca bea 2 sticlute de 250 de lapte ( una seara una dimineata), mananca un castronel de iaurt la micul dejun ( singura chestie pe care o vrea dimineata) , nu-i place branza, cascavalul il mesteca ce-l mesteca si apoi il scuipa.Asa mai mananca untul de pe paine ca paine nu mananca deloc.

Deea , Stef a ta e tot din 1999? si e doar in clasa a 6-a ? Eu am dat-o pe Daria la 6 ani jumate la scoala.

Apropo de ce ziceam zilele trecute ca nu e bine sa amanam inceperea scolii.Inca o data mi s-a confirmat astazi. Tipa care a fost la noi la audit era tare necajita ca fata s-a indragostit, s-a mutat cu baiatul, n-are ce sa-i faca ca are 18 ani, nu-si mai prea vede nici de scoala. Si e doar in clasa 11.Ufffff trebuie sa avem grija ca ingerasii astia mici de care ne e atat de mila se pot transforma in monstrii.

Cedez laptopul Dariei

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Somleac, ma bucur pentru serbarea reusita Raspund eu pt Deea Daria ta e nascuta chiar la inceput de '99, Stefy la sfarsit de '99, deci nu putea sa o dea 5.5 ani la scoala si probail a amanat 1 an si a intrat la 7.5 ani

Fug sa vad si eu poze/filmulete cu voi, ca nu am avut timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

nu m apcat s va mai citesc zilele astea
ca mi-=am facutcumparaturile
si am tot plecat pe la constanta
nu m luat mare lucru pt fete de data asta
pt ca vin cele 3 zile ale antoniei
si vom tot avea motive d luat cadouri
i-am luat antoniei un telescop
si sanie
si creoane de desenat si plastelina
si ceva hainute
isr pt petra doar pe gufi si cea hainute
pt ca oricum si pt ea voi lua cadouri cad voi lua pt antonia

la NOI E SUPER VISCOL
CICA AR FI DAT DEJA COD PORTOCALIU

SOMLEAC si eu mi-as dori mult sa va cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Somleac, sunteti f frumosi, iar copii seamana fff bine intre ei Nu stiu cu care dintre voi seamana, dar ei intre ei clar sunt frati . Ati cantat f frumos, mi-ar placea sa ma colindati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, sa folositi cu placere achizitiile!!

Eu maine seara plec la soacra la taiat de porc, abia astept Sper sa nu-mi faca mai multi nervi decat ma astept ..e asa o persoana dificila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


hai neatza si spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata Delia..

Si eu sunt pe aici..ma uitam sa vad ce ati mai povestit.
Teoretic azi este ultima zi de munca pe anul asta, de maine intru in CO .Dar la cata treaba ma astepta, cred ca va fi mai greu ca la serviciu..asa ca plec de la munca, la ..munca!!!!
Nu am apucat sa ma duc prin magazine, azi am programare la dentist si apoi imi propun sa ma duc!Sper sa ajung.Vreau sa merg al Auchan mai intai caci parca au si program prelungit..

Mergi la inceput