Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi
roxy stiam ca avem noi doua ceva in comun
yvy lucas al meu bea aprox 600-650 ml dimi+seara si uneori la pranz (mai rar) tot asa vreo 300 ml. zilnic o masa de lactate, branzica, cascaval, iaurt, smantana.

ieri au ajuns coletele de la socrela!!!! 80 de kg!!!!!

azi sunt pe acasa...deci online!!

ieri a avut iasmy christmas party a fost atat de frumos!!! cred ca am si dat vreo 2 lacrimi....nu stiu ce este cu mine atat de sensibila...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, spor si succes la
yasmy, ai ceva sa ne spui?, mama 80 de kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac sunteti minunati, incercam sa vad care copil cu cine seamana, dar sunt ca la matematica combinatii de 2 in n forme.... oricum se vede ca-s facuti din dragoste sunt frumosi, frumosi
mada ce omuleti de zapada ai tu acolo
scuze dar alte poze n-am vazut ca era 1 noaptea..
ma duc sa fac ce ne place mie si laurei cel mai mult, sa calc, dar inati bag o cafea si niste papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neata!!!!
eu pe net?..voi??
o astep de Delia cu bagheta magica....sau poate veni si fara bagheta ..numai sa vina sa dau si eu perdelele jos..hi hi....

Somleac ce sa zic doar FELICITARI pentru cum te imparti....acus intru sa vad si filmuletul
ma bucur tare mult ca vine mosul la Dari cu ce si-a dorit....
Mada ai calculat bine cu fetele.....eu am amanat 1 ani si am dat-o la 7,9 ani pt ca era bolnaviora si mi-a fost frica sa nu o dau la scoala si s-o retrag..diagnostic bronsita asmatiforma la unii medici..la altii ziceau direc astm....abia la 6 ani ai ei am descoperit o dr. buna si ea mi-a tratat-o..dar mi-a fost frica sa o dau la scoala ,ca la gradi, cum venea sezonul rece ,cum nu mai putea iesi din casa ..ca se sufoca de la ceata ,umezeala..a fost naspa rau....asa ca am mai stat si urmatoarea iarna la gradi si a fost bine..uneori mi-a parut rau si mie de decizia luata....dar asta e

Yvy noi mancam 1 iaurt pe zi....milli sau napolact....din astea simple..sau 4 danonino....sau branzica de vaci tot danonino....lapte praf...210 maxin 270ml seara...si 210 dimineata in jur de 5-7 dimi....uneori mai cere si noaptea un bibe....dar de la un timp nu prea-i mai dau...o aud cum fosneste sau chiar zice ,dar stau chitic cateva secunde..daca se potoleste ok..daca da in bazaiala ii fac max150ml...apoi la md cereale cu lapte de la cutie napolact...sau ou in diferite forme (moale in ceasca,omleta,fiert tare)paine cu unt si sare (MA FAC CA PUN SARE , ca altfel nu vrea) cate 2-3 felii....cand e unt cu gem..linge doar ce e pe paine....alta zi doar o banana....sau iaurt cu sunca de pui....sau iaurtele danonino dupa ce a mancat ceva cu paine...suntem in functie de pofte...

la noi sera e mai dificil ca tot ciuguleste de la unul si altul, iar cand se face 18-19 nu prea mai manca bine...uneori cred ca cere si lp ul ala noaptea ca i se face foame....a si de cele mai multe ori iaurtul milli sau napolact seara i-l dau cu cereale..cum ii dadeam cand era bb

aseara a mancat pe la 19 un castron mare de ciorba..la pranz nu am avut ciorba si cand am terminat de facut i-am pus asa sa vad daca vrea..mama si a mancat pe nerasuflate....si cum ciorba mi-a iesit mai acrisoara ..exact pe gustul ei...mai bine de jumatate a mancat singura...ducea lingurita dupa lingurita la gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia nici gand
mi-a trimis socrela printre altele si vreo 2 kg de avocado. cum pot sa i le mai prepar copiilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, pai poti sa-l pui felii la congelator , poti sa-l faci smoothy cu iaurt, sau spread...cu lamaie
deea, stai sa-ti trimit bagheta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia data trecuta am pus la congelator si apoi l am aruncat pe tot ca nu mi a placut cum s a facut. cu branzica/iaurt ma gandeam sa ii fac acum dimi. oare in omleta merge??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Yasmi ce tare ai fost ....azi pe acasa...pai te cred si eu ...mi te si minaginez cum dai roata la colet...
wau cat avocado..imi amintesc cat manca si A la inceput..acum nu mai vrea

Delia imi pare rau ca Dodolina nu te-a lasat sa o savurezi in voie pe Maria...abia astept pozele....
ce sa mai zic mare curaj si pe tine si pe Mada cu ele la serbare....
bine ca S nu a facut serbare ca nu stiu ce ma facem cu A....dar trebuiesc luat..m-a impresionat tare de tot mesajul lui Somlec cand a scris ca trebuie sa-i implicam pe frati in toate activitatile lor..mare dreptate are..asa a facut mama cu noi si eu cu sora mea suntem ff legate....barbata miu cu fratisu nu,...dar si cand pov barbatamiu ce diferente faceau intre ei ..de aceea sunt acum asa distanti..stam la 2 strazi diferenta si nu se viziteaza..se suna stric in privinta bisnisului ce-l au impreuna...pe mine chiar ma doare asta..si de multe ori tot imi storc creierii cum sa fac sa o fac pe S sa fie mult mai apropiata de A..S e mai distanta si zic eu ca ar fi un pic normal..11 ani a fost singura...nu suiporta ca cineva sa-i umble prin lucruri..e varsta in care vrea sa nu-i mai intram in camera....dar eu tot o implic si vb foarte mult,ca atunci cand i or trece gragaunii astia cu camera si alte chestii...sa o ia pe A sa se implice in jocurile varstei ei....hai ca iar o iau pe langa subiect....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu cred, stii cu merge misto? cu cipsuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dea asa si L la inceput il manca si pe paine uns , la fiecare 2 zile manca. tot din productia socrelei....nici lui nu ii mai place..

delia avocado cu cips????

Mergi la inceput