Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Happiness, Moni nu a vrut sa plece de acasa. Nu putea nimeni s-o forteze sa se interneze undeva...

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Nu am vrut sa arunc vina pe nimeni. Spun doar ca, poate ca daca era sub supraveghere medicala corespunzatoare din timp, poate ca acum ar mai fi trait!
Poate...
Imi cer scuze daca am suparat pe cineva!

Sunt revoltata ca totul s- a sfarsit asa... Offff

Monica a fost foarte bine supravegheata medical. In ultimele saptamani nu a mai avut efect niciun tratament, din pacate boala a scapat de sub control si i-a invadat intreg corpul. Medical nu se mai putea face nimic, doar o minune divina daca se intampla.
E a stiut pana in ultima clipa ce se intampla, a fost o fata foarte echilibrata.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acum e de prisos totul...of doamne ce-o fi fost in sufletul ei....cand se gandea la copiii ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Cutremurator! Nu am cunoscut-o pe Monica, ne-am intersectat de cateva ori pe forum si, atunci cand a pus cateva poze, mi-au ramas in suflet ochii aceia minunati. Nu mi-a venit sa cred astazi cand am vazut aceiasi ochi privindu-ma dintr-o fotografie indoliata! Mai ales ca ieri am citit urarile adresate lui Tudor de ziua lui... Doamne, primeste-o in Imparatia ta cea fericita si fie ca lumina din ochii si sufletul ei sa-i lumineze calea spre vesnicie si sa vegheze asupra copiilor ei!

Condoleante familiei si multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Acum aproape 4 luni am primit diagnosticul de cancer de san.Am cautat experiente similare cu ale mele si am dat aici, chiar pe DC, de subiectul Monicai. Altfel nu as fi stiut cine e Monica pentru ca nu m-am intersectat cu ea la subiectele la care scriu.
Cand ai cancer e greu. Dar e cu atat mai greu cu cat ai doi copii mici (la mine fetita se va naste peste cateva zile) si te gandesti ca poate, candva, o sa ramana fara mama. Esti confruntat cu o multime de ganduri urate, te macina si te amaraste gandul "ce se va intampla cu ei" si uneori nici nu te poti bucura de lucrurile frumoase care (inca) ti se mai intampla pentru ca undeva pluteste incertitudinea viitorului si numarul ala din statistica ce iti spune care sunt sansele tale sa prinzi prima lor zi de gradinita, de scoala, sau orice alt eveniment minunat din viata lor.

Tocmai din cauza asta, pentru mine cu atat mai mult, Monica este (si vorbesc la prezent, nu la trecut), un MODEL. Un exemplu de optimism, de putere, de om care nu s-a lasat ingenuncheat de boala si de toate gandurile de care ziceam mai sus. Care s-a bucurat de copiii ei pana in ultima clipa, care a dat si altora putere de a merge mai departe si incredere ca viata trebuie traita.

Pentru mine Monica e o lectie de viata. Si ar trebui sa fie pentru toti. Nu suntem nemuritori.Trebuie sa ne traim vietile frumos, sa nu ne lasam infranti si chiar daca soarta nu e dreapta cu noi, sa fim pana in ultimul moment demni si frumosi ca oameni.
Multumesc,Monica!

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
35+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:

In astfel de momente, cuvintele sunt de prisos...

Drum bun Monica !
Fie ca Maica Domnului sa-i ia si sa-i ocroteasca sub sfantul ei acoperamant pe pruncii tai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Odihneste-te in pace, Monica. Ai stat prea putin printre noi dar ai lasat atat de mult in urma ta.
Condoleante familiei si mult curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Drum bun, Monica!
Condoleante familiei!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Nu vreau sa scriu vorbe mari dar eu cred ca Monica a trait in cei 42 de ani mai mult decat altii in 3 vieti. Da, trebuie sa ramana un exemplu pentru noi toti, un om modest, fara fite, care a stiut sa aprecieze si sa se bucure de tot ce i s-a intamplat frumos in viata. Fericirea sta in lucrurile marunte iar Moni a stiut sa si traiasca asa, sa se bucure mereu de absolut tot ce a inconjurat-o. Ramane datoria noastra, a celor care o plangem si avem sufletul pustiit acum, sa ne interesam din cand in cand de cele doua minuni ale ei, sa incercam sa ajutam daca si cum putem niste copilasi minunati. Eu sunt sigura ca Monica a plecat impacata cu toti si toate din aceasta lume si a avu controlul pana la ultima suflare dar si ca a plecat linistita stiind ca asa cum ne-am mobilizat acum pentru ea o vom face si pentru copilasii ei la orice ocazie importanta din viata lor. Moni, stiu ca o sa ai grija si acolo unde mergi acum sa ii atragi pe toti in jurul tau, sa-i pui sa se pupe si sa se impace, sa coordonezi si sa risipesti micile rautati!
Drum luminat draga mea Moni si sa fii linistita, cei pe care ii lasi aici, in special copiii tai vor fi foarte foarte bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Drum bun Monica draga !!!

Iti multumim pt lectiile de viata pe care ni le-ai dat !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput