Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aligator spune:

Condoleante familiei! Nu stiu ce i-ar putea alina... Eu nu pot accepta, de ce se i s-a intamplat asta unui om atat de special? Nu pot intelege, mi se pare NEDREPT!!!

O voi pastra mereu in amintire pe Monica, desi am cunoscut-o doar virtual. Un om care m-a marcat pe viata si care mi-a ramas in inima. Ganduri bune, draga Monica, ai atins lumea din jurul tau si ai facut-o mai buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Sunt revoltata si nu am cum sa fiu altfel cand saptamana trecuta, cand Moni era ina in viata si cand inca se mai putea face ceva, am trimis un mail administratorului acestui forum si l- am rugat sa facem o ampanie mare in care sa ne implicam toti, sa strangem bani si sa facem ceva concret insa am fost refuzata, pe motivul ca exista deja o actiune de acest gen la umanitare.


Hapineess, iti inteleg revolta insa cred ca, cu oricati bani din lume, nu se mai putea face nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana.....nu se mai putea face nimic in plus.
sa ii multumim lui Dumnezeu ca nu a luat-o in chinuri mari.
Voi nu stiti ce inseamna durerile crunte de cancer, cand se increteste carnea in spasme ingrzitoare. Din Fericire, Monica nu a trait chiar asa ceva. Pentru asta, rugaciunile au functionat, sunt convinsa.
cnd am aflat ieri ca nu a avut dureri, am stiu ca nu mai e mult.
In ultima faza durerile dispar.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Happiness, nicio actiune de pe lumea asta nu putea face mai mult. daca tu crezi ca aruncarea vinei e ok in momentul asta fa-o, dar zau ca nu e corect deloc. nu banii au lipsit, niciodata. daca era nevoie de ceva strangeam si mobilizam lumea, care si asa s-a mobilizat din plin. in putine actiuni s-au strans asa multi bani in timp atat de scurt (nici macar o luna!). timpul a fost cel care nu a fost destul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Fiecare cuvant paleste in fata unei astfel de drame... iar lacrimile nu sunt de ajuns niciodata ca sa stearga durerea...

Condoleante familiei si multa putere celor care vor avea grija de puiutii Monicai!

Odihneste-te in pace, Monica!

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Nu e cazul sa reprosam nimanui nimic. Oricati bani am fi strans tot aici am fi ajuns, si noi si Moni. Chiar n-are rost sa ne revoltam pe cine nu e cazul. Si daca picau din cer 100.000 de euro era egal cu 0 (zero).

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Sunt revoltata si nu am cum sa fiu altfel cand saptamana trecuta, cand Moni era ina in viata si cand inca se mai putea face ceva, am trimis un mail administratorului acestui forum si l- am rugat sa facem o ampanie mare in care sa ne implicam toti, sa strangem bani si sa facem ceva concret insa am fost refuzata, pe motivul ca exista deja o actiune de acest gen la umanitare.
Mi- ar fi placut sa ne mandrim ca am ajutat un om sa se refaca, am ajutat 2 copilasi sa nu ramana fara mama.
Si sunt tare necajita ca in loc de asta, acum scriem mesaje de condoleante.
Mare pacat!
Acum totul este in zadar!

Pacat DC! Pacat ca s- a ajuns exact la ce am preconizat ca se va ajunge!

Si da, sunt mama, am 2 copilasi ca si Moni 70 , Dumnezeu a vrut sa am un copil bolnavior, cu nevoi speciale , insa ma ucide gandul ca daca mie mi s- ar intampla ceva, copiii mei ar fi ai nimanui!

On topic: condoleante suflet curat! Dumnezeu sa e odihneasca intre ingeri!


Happi, nu ai de ce sa fii revoltata pe admini. Toti banii din lume nu o vindecau pe Moni si nici nu o mai aduc inapoi, din pacate...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Nu am vrut sa arunc vina pe nimeni. Spun doar ca, poate ca daca era sub supraveghere medicala corespunzatoare din timp, poate ca acum ar mai fi trait!
Poate...
Imi cer scuze daca am suparat pe cineva!

Sunt revoltata ca totul s- a sfarsit asa... Offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Condoleante familiei, nu pot sa imi iau gandul de la Monica si ce lupta o fi fost in sufletul ei sa reziste, sa nu-si lase copilasii fara mama. Lacrimile curg, sufletul doare..singura consolare e ca a plecat intr-o zi mare si a scapat de suferinta trupeasca.
Odihneste-te in pace Monica. Poza ta cu zambetul larg imi confirma inca o data ca soarta asta e de multe ori atat de nedreapta :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Sunt revoltata ca totul s- a sfarsit asa... Offff


zau ca te inteleg perfect. revolta e normala. si suferinta noastra, a tuturor.

Mergi la inceput