Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Of...Somn usor, Monica! Ingerii sa te vegheze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Oooff saracuta de ea...este inacceptabil...nu stiu ce sa zic decat ca viata asta e tare ticaloasa uneori. Mai mult nu zic, ca incep sa hulesc. Mereu se spune "Dumnezeu sa-l/s-o ierte", ei bine, eu nu cred ca Monicai avea ceva de iertat,din contra, daca o exista, ii e dator. :(((((((
Sunt extrem extrem de suparata si necajita.
Voiam sa mai spun ceva: ca ati fost minunate cu toatele, ca v-ati dat silinta enorm, ca, desi incepusem sa intrezarim adevarul, ati incercat sa pastrati o raza de speranta numai pentru ea.
De acum nu o sa-i mai fie greu, saracuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Drum lin, fata frumoasa!
Condoleante familiei!




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Marius....ai scris atat de frumos, de rascolitor....

Ce suflete mari aici.....

Multe felicitari admin. pentru ceea ce vreti sa faceti in amintirea acestei mame care nu isi va mai putea strange in brate copilasii...

plang...plang si plang si ma gandesc pentru ce ne zbuciumam atat...ce conteaza mai mult pe mult pe lumea asta....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Somn lin femeie frumoasa si puternica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Dumnezeu sa-i mantuiasca sufletul frumos.



Doamne ai tu grija de puii acestei mame minunate.







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Drum lin draga Moni, sincere condoleante familiei greu incercate. Nu imi gasesc cuvintele. Sunt sigura ca vei veghea asupra copiilor de acolo din cer. Marius foarte frumos ai scris.

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seb10 spune:

Somn lin, Monica, sper ca ai ajuns acolo unde numai cei buni ajung!

Cum sa faci sa inteleaga doi copilasi de 3 si 6 ani ca mama lor ii va privi din ceruri si nu va mai fi langa ei? Bietii de ei...cred ca asta a chinuit-o cel mai mult, faptul ca ii lasa...Nu vreau sa simt ce a simtit ea, gandindu-se la copilasi. Numai gandul la ai mei ma ucide.

Ai plecat in zi mare, fie ca Sf. Maria sa te ia sub aripa ei!

Condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Draga Monica,

ma rog din tot sufletul ca drumul tau pana acolo sa fie scurt, sa-ti gaseasti cumva linistea dincolo si sa poti apoi sa fii prezenta cu toata energia pozitiva a spiritului tau langa copiii tai, langa familia ta.

Trebuie sa-ti fi fost foarte greu sa dai din energia ta cand tu insati aveai atata nevoie de putere ca sa mergi mai departe. Pentru tot efortul tau de a ne tine la curent cu procedurile si tratamentele facute , iti raman recunoscatoare
Sacrificiul tau sigur va salva multe vieti !

Dumnezeu sa-ti maingaie aripile iar Sfanta Maria sa-ti imbratiseze mereu pruncii si pe cei dragi lasati in urma

Ramas bun draga Monica, ai sa ramai mereu in sufletul meu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sunt revoltata si nu am cum sa fiu altfel cand saptamana trecuta, cand Moni era ina in viata si cand inca se mai putea face ceva, am trimis un mail administratorului acestui forum si l- am rugat sa facem o ampanie mare in care sa ne implicam toti, sa strangem bani si sa facem ceva concret insa am fost refuzata, pe motivul ca exista deja o actiune de acest gen la umanitare.
Mi- ar fi placut sa ne mandrim ca am ajutat un om sa se refaca, am ajutat 2 copilasi sa nu ramana fara mama.
Si sunt tare necajita ca in loc de asta, acum scriem mesaje de condoleante.
Mare pacat!
Acum totul este in zadar!

Pacat DC! Pacat ca s- a ajuns exact la ce am preconizat ca se va ajunge!

Si da, sunt mama, am 2 copilasi ca si Moni 70 , Dumnezeu a vrut sa am un copil bolnavior, cu nevoi speciale , insa ma ucide gandul ca daca mie mi s- ar intampla ceva, copiii mei ar fi ai nimanui!

On topic: condoleante suflet curat! Dumnezeu sa e odihneasca intre ingeri!

Mergi la inceput