Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Acum aproape 4 luni am primit diagnosticul de cancer de san.Am cautat experiente similare cu ale mele si am dat aici, chiar pe DC, de subiectul Monicai. Altfel nu as fi stiut cine e Monica pentru ca nu m-am intersectat cu ea la subiectele la care scriu.
Cand ai cancer e greu. Dar e cu atat mai greu cu cat ai doi copii mici (la mine fetita se va naste peste cateva zile) si te gandesti ca poate, candva, o sa ramana fara mama. Esti confruntat cu o multime de ganduri urate, te macina si te amaraste gandul "ce se va intampla cu ei" si uneori nici nu te poti bucura de lucrurile frumoase care (inca) ti se mai intampla pentru ca undeva pluteste incertitudinea viitorului si numarul ala din statistica ce iti spune care sunt sansele tale sa prinzi prima lor zi de gradinita, de scoala, sau orice alt eveniment minunat din viata lor.

Tocmai din cauza asta, pentru mine cu atat mai mult, Monica este (si vorbesc la prezent, nu la trecut), un MODEL. Un exemplu de optimism, de putere, de om care nu s-a lasat ingenuncheat de boala si de toate gandurile de care ziceam mai sus. Care s-a bucurat de copiii ei pana in ultima clipa, care a dat si altora putere de a merge mai departe si incredere ca viata trebuie traita.

Pentru mine Monica e o lectie de viata. Si ar trebui sa fie pentru toti. Nu suntem nemuritori.Trebuie sa ne traim vietile frumos, sa nu ne lasam infranti si chiar daca soarta nu e dreapta cu noi, sa fim pana in ultimul moment demni si frumosi ca oameni.
Multumesc,Monica!

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
35+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Tzitziri ai grija de tine, nastere usoara si multa sanatate. Ai grija sa te tratezi dupa nastere si sa faci controale regulate. Ai toate sansele din lume sa-ti vezi copiii mari deoarece cancerul la san nu este atat de perfid ca melanomul, care se raspandeste enorm de repede in corp. Soacra-mea a trecut printr-un diagnostic similar si acum e bine. Trebuie insa sa faca controale regulate si sa se tina sub observatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Odihneste-te in pace, Monica!
Dumnezeu sa aiba grija de copilasi.
Azi dimineata cand am deschis comp. la cafea a fost primul lucru pe care l-am citit. Si cand s-a trezit Victoria am imbratisat-o tare, tare...
Multe, multe condoleante familiei si putere multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Sincere Condoleante!
Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Monica!
Putere multa familiei: sotului sa poata ingriji copilasii care au ramas fara mama si copiilor!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Dumnezeu sa o odihneasca!

Este foarte, foarte dureros ce i s-a intamplat, multa putere familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Nu am vrut sa arunc vina pe nimeni. Spun doar ca, poate ca daca era sub supraveghere medicala corespunzatoare din timp, poate ca acum ar mai fi trait!
Poate...
Imi cer scuze daca am suparat pe cineva!

Sunt revoltata ca totul s- a sfarsit asa... Offff


Rog moderatoii sa faca split la aceste mesaje si sa curete mesajul de condoleante de discutii de acest gen. Este foarte trist sa arati cu degetul fara sa sti care este situatia reala. Astfel de acuze gratuite dar de o mare gravitate, chiar daca sunt urmate de scuze, lasa rani adanci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Din pacate toti banii din lume nu ar fi putut sa o salveze ..cel putin dupa cu arata rezultatul de la PET din mai!

Dumnezeu a iubit-o si a luat-o la el fara pre multa suferinta! Rugaciunile voastre au ajutat cu siguranta la asta!

Cei care au stat langa un bolnav de cancer in metatstaze si l-au vazut cum se stinge...ca o lumanare (unii in niste dureri cumplite) , pot intelege ca chiar nu se mai putea face nimic!

Da , din pacate si eu ieri cand am azut ca e mai bine si ca nu are dureri , m-am speriat! Parea binele dinaintea sfarsitului! Mi-era atat de cunoscut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Condoleante si putere familiei! Dumnezeu sa o odihneasca si sa aiba grija de copiii ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Condoleante familiei.
Nu mi-a venit sa cred cand am citit .....
Cuvintele suna aiurea .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Odihneasca-se in pace!
Condoleante familiei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

drum lin Monica!!!

putere sotului si copiilor,la toata familia, restul cuvintelor sunt de prisos..........



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput