La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, roxy, vizionare placuta!
Andreea o imbratisare pt tine!
Irinuk. o saptaman de vis!Cred ca e o minune la tara... au inflorit copacii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia imi pare rau ca nu ai gasit sacou. Foarte frumos ai scris despre fetele tale.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Delia imi pare rau ca nu ai gasit sacou. Foarte frumos ai scris despre fetele tale.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor eu cred ca nu ar trebui sa ne judecam parintii atat de aspru
eu cred ca poate la ele a fost important si momentul conceperii copilului
ca stiti cum era pe timpul lui ceasca
si ca sa intelegeti ce vreau sa zic
uite una
eu am fost primul bebe da?
dragoste mare
fratelo
a fost conceput sa ramanem in apartamentul de 3 camere
ca altfel trebuia sa ne mutam la unul de doua
deci mai pe alte motive
desi mama ne iubeste la fel
i-a zis acest motiv fratelui
si pe seama asta o serie de discutii
mai mult eu radeam de el
da asta nu cu suparare
deci motive sunt n
noi suntem prea mici sa le intelegem
de aceea
chiar daca poate si eu am gandit asa de f multe ori
nu mai imi judec parintii de f multa vreme
fiecare parinte face cum crede ca ii e lui si la copii bine

si la fel ca si miki
lucrez f mult la a nu ma mai rasti la antonia
petra nu necesita cearta
desi e mai agitata decat antonia la varsta ei
da eu cred ca varsta asta e si pt nazbatii

eu cred acum
cand il am si pe al doilea
si am inteles altfel multeeeeeeeeee chestiuni
ca as iubi si 10 copii daca as avea
desi poate lor li s-ar parea ca ii iubesc diferit in unele situatii

plus ca vremurile de azi nu mai sunt ce au fost odata
la cat ni s-au chinuit parintii si la cata foamete au facut sa ne dea noua de mancare
jos palaria
si apoi stiti cum se zice
cine e fara de greseala sa arunce primul piatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish vroiam sa te intreb
cum e sotul cu rubeola?
si a luat baietelul tau pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cami frumos ai mai grait mami. Nu ii judecam, cel putin eu nu o judec pe mama care s-a chinuit enorm cu noi, insa spun ca m-au durut unele chestii, e imposibil sa fii de piatra.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami , asa e... ne-au crescut greu, cu multe chinuri si frustari si merita toata dragostea si respectul nostru.
eu acum le spun la toate prietenele mele care au un copil ca merita sa-l faci cel putin pe al doilea copil ca iubirea creste si implinirea e mult mai mare, spun asta in conditiile i care dupa Maria nu eram convinsa sa-l fac pe al doilea, desi ea a fost un copil cuminte, cuminte si e in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

interesante discutii. Eu sunt singura la parinti. Mama spune ca daca ar mai fi facut un copil nu stie daca ar fi putut sa-l iubeasca la fel de mult cum ma iubeste pe mine. In alta ordine de idei, o vad ffff clar ca are ceva aparte pentru Cristi, nu ca pe Cata nu ar iubi-o dar Cristi este febletea ei. I-am spus ca nu face bine, si ca eu simt ca face diferenta intre copii, dar nu se poate abtina sa simta ceea ce simte.

Eu ii iubesc la fel de muuuuult pe amandoi. Ca sa nu se simta Cristi doar el certat, dupa certuri gaseam sa spun ceva si Catalinei( sa nu puna mana acolo, sa scoata mana din gura...) Acum chiar merita amandoi mustruluiala pt ca, Catalina copiaza tot ce face cristi si evident si traznaile lui
Sper sa ma ajute Dumenezeu sa nu fac vreodata diferente intre ei, sau sa-l favorizez pe unul in defavoarea celuilalt
Oricum ei din start tb tratati diferit pentru ca sunt persoane diferite, le plac lucrururi diferite si asta cred ca se vede cel mai bine la gemeneii lui viss.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

interesante discutii. Eu sunt singura la parinti. Mama spune ca daca ar mai fi facut un copil nu stie daca ar fi putut sa-l iubeasca la fel de mult cum ma iubeste pe mine. In alta ordine de idei, o vad ffff clar ca are ceva aparte pentru Cristi, nu ca pe Cata nu ar iubi-o dar Cristi este febletea ei. I-am spus ca nu face bine, si ca eu simt ca face diferenta intre copii, dar nu se poate abtina sa simta ceea ce simte.

Eu ii iubesc la fel de muuuuult pe amandoi. Ca sa nu se simta Cristi doar el certat, dupa certuri gaseam sa spun ceva si Catalinei( sa nu puna mana acolo, sa scoata mana din gura...) Acum chiar merita amandoi mustruluiala pt ca, Catalina copiaza tot ce face cristi si evident si traznaile lui
Sper sa ma ajute Dumenezeu sa nu fac vreodata diferente intre ei, sau sa-l favorizez pe unul in defavoarea celuilalt
Oricum ei din start tb tratati diferit pentru ca sunt persoane diferite, le plac lucrururi diferite si asta cred ca se vede cel mai bine la gemeneii lui viss.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

la mine mama n-a facut doi de frica sa nu faca diferentze cum a facut bunica cu ea si matusa mea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Deci concluzia este ca probabil unii parinti fac diferenta altii nu.Probabil noi astia din generatiile de acum vom sti mai bine sa ne pazim de astfel de situatii sau macar sa stim cum sa procedam si ce anume sa nu facem ca sa nu ranim pe unul dintre copii.

Ailed_dota Eii mi-a trecut?!Dar crezi ca mama mea a facut numai in copilarie diferenta sau o face si acum?Iti spun eu ca o face si acum...Dar m-am invatat ..am cam trecut peste...Problema cea mai mare pe care o am in momentul de fata e ca nici mama si nici soacra-mea nu a vrut sa ma ajute cu Sophie...si deci tre'sa ne descurcam singuri cu toate...Stiu ca mai sunt multi ca noi dar na....la mine este prima nepoata pe care o are maica-mea si nu ma gandeam ca asa se va intampla...dar din ciclul viata bate filmul iata ca este posibil...
Mai era o tipa pe aici pe forum care spunea ca ea n-ar putea solicita ajutorul mamei ei ca saraca s-a chinuit sa o creasca pe ea...Si asta e adevarat...Dar unii dintre noi au mai multa nevoie de ajutor altii mai putina..De la caz la caz..

Bine hai totusi sa nu mohoram seara de tot si sa povestim prostioarele zilei..O ajutam pe mama sa puna in punga pliantele...Eu le-am dat pe jos ...Sophie le culegea mi le aducea mie sa le ordonez..si tot asa...Ii dam biscuit lu'tati sa manance ca vrea ca nu vrea


Mergi la inceput