LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi, andeea am scos 5 pahare de culori diferite si isi alege el din care sa bea, sau le pune turn sa bea din toate odata

andreea, si zilele trecute aveai ceva pofta de dulce...ai ceva sa ne spui?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


nu mami, Doamne fereste(ca nu avem spatiu), desi menstruatia nu a aparut de cand am ramas insarcinata si am poftit si la bere, desi eu nu beau de fel, dar acum sunt doar pofte. Am fost f atenta, doar Fecioara Maria sa nu fiu sau pastilele pe care le-am intrerupt de o luna sa fi dat vreo eroare, dar nu cred.

Ce idee buna cu paharele colorate. Bravo Cristinelu, bea apita sa nu mai ajungi la spital puiutule.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea asta am si eu in fata acum o milka


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Eu am mancat 2 Albeni, e ciocolata mea preferata. Nu stiu daca ai mancat, dar as manca si 20 odata, dar ma gandesc sa nu fiu asa nebuna.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea da o stiu cum sa nu.....crezi ca imi scapa mie vreo cioco ??? dar sunt asa micute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce tare!!!!!!!!!!!!!!!!!! a aparut earling boocking si pt nasteri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea da o stiu cum sa nu.....crezi ca imi scapa mie vreo cioco ??? dar sunt asa micute


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Ai dreptate, tu chiar esti mare mancatoare de cioco.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
poftiti la cafeluta fierbinte. azi avem si frisca si lapte si inghetata pentru cafea, cine doreste


madutza chiar asteptam mesaj de la tine. nu ma gandeam ca va fi chiar asa greu. eu m-am gandit ca dupa operatie isi va reveni imediat, saracutul. o sa fie bine, o sa vezi, sa mai treaca zilele astea, o saptamana. macar sa inceapa sa bea apa, inghetata are voie chiar asa multa? Catalina are cucui....cand se aduna, se aduna toate odata, stii. suntem alaturi de tine, de voi, sa va recuperati repede

mandreeac chiar, ai ceva sa ne spui? vreun bb2 ceva? tu ce pastile ai luat? mie mi-a recomandat Cezarette dar n-am luat, nu mai vreu sa iau pastile deloc. chiar daca nu avem menstruatie, ovulatie avem, mie mi-a confirmat dr cand am fost la control acum. asa ca da-i bataie daca vrei bb2
grasunul tau este asa scump, bravo pentru pasii facuti singurel, o sa mearga si el imediat si carutul este frumos, sa-l folositi sanatosi

anda te asteptam mai des sa ne povestesti despre nazdravanul tau scump. bravo pentr kg date jos

monas soacra-ta stie sa comenteze dar sa sara in ajutor nu stie. sa stea si ea cu puii putin

catank deci nu ti-ai sters tu albumul...am crezut ca tu, ca stiu ca ti-l mai stergeai. lasa, nu trebuie sa fim suparate, asta este... nu trebuie sa bagam in seama toate nimicurile.

fetelor, trebuie sa gasim solutie cu pozele. si alehiam zice ca-i buna metoda postata de irinuca, asa ca ce ziceti, facem asa?
irinuca dar trebuie sa ne zici exact cum punem albumul, unde intram, ce avem de facut....nici eu nu prea stiu cum

bb_yasmi cioco la ora aia? burtica, burtica...

toate mamicile.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!
M-am trezit cu o durere mare de cap si cu nasul infundat. Acum imi curge nasul tare! Nu cred ca va scapa Daria de raceala, mai ales ca a invatat sa dea pupici si vine mereu sa ma pupe si eu nu ma pot abtine

Metoda propusa de mine pt poze:
1. Fiecare isi face o adresa de e-mail pe Gmail.
2. Cu aceasta adresa intra pe Picasa, unde isi creeza un album foto (asa cum faceam si pe Fluturasi). De preferat este ca albumul sa-l denumiti cu numele pe care il avea si pe Fluturasi.
3. Inainte de a putea crea albumul este posibil sa va ceara "Create your Google Profile", unde puneti numele vostru (dc nu vreti sa puneti numele real, puneti de ex prenumele vostru si al copilului). Aici e problema cu numele ca Google nu accepta nume ce nu par reale (nu trebuie sa contina cifre si caractere speciale: liniute, puncte etc.)
4. Cand deschideti albumul vostru de poze din Picasa este o sus o casuta cu un plic "Share" (sau "Distribuiti" daca e in limba romana). Apasa si iti apare o fereastra unde scrii la "To" adresa de e-amil fluturasi2011@gmail.com. Asta inseamna ca i-ai trimis prin e-mail lui fluturasi2011 o invitatie sa vada albumul tau foto. Gata

Ca sa adaugi poze noi, sa stergi poze etc. o faci din contul tau de Picasa, nu mai ai treaba cu Fluturasi.

Ca sa vezi albumele, te log-ezi pe mail-ul fluturasi2011 si in Inbox gasesti invitatiile sa vezi albumele. Deschizi e-mail-urile si vezi pozele.

Dezavantaje:
- Nu toti se descurca/ nu vor / nu au timp sa-si faca un cont (adresa de email) de gmail.
- Numele e-mailului tau in cele mai multe cazuri va fi diferit de numele de aici de pe forum, deci nu vom sti ale cui sunt pozele (de aceea am spus ca albumul sa fie denumit cu numele folosit pe forum sau cu numele copilului sau cu numele actual de pe picasa)
- se pot sterge invitatiile de a vedea albumul (din e-mail-ul de fluturasi)
- nu mai poti vedea dintr-o privire daca cineva a pus poze noi
- pozele se pot copia, asa cum se pot copia si de pe fluturasi2011.

Avantaje:
- nu poate cineva sa-ti stearga albumul (dar poate sterge invitatia ta din e-mailul fluturasi)
- nu mai exista limita de spatiu (nu mai trebuie redimensionate pozele)

Asta este o varianta mai complicata si care nu vad ca ar aduce prea mari avantaje fata de metoda noastra cu contul comun.
Eu totusi tind sa cred ca este o eroare a Picasa. Intr-adevar nici una dintr noi nu a patit asa cu conturile personale, dar de pe conturile noastre nu intra 50 de persoane, uneori cate 10 concomitent. Si din diferite parti ale lumii.
Google (Picasa) considera contul ca fiind al unei singure persoane. Bineinteles ca apar erori cand contul este accesat in acelasi timp din Romania, Germania si Anglia, de ex. De fapt, nici nu-l intereseaza tara, ci calculatoarele (indiferent ca sunt in Targu jiu, Craiova sau Militari, Unirii, apartament 25 sau 30). Cand am intrat zilele trecute pe mail-ul de fluturasi a aparut un mesaj "Atentie! Contul fluturasi... a fost accesat de curand din Republica Ceha". Si eu ce era sa-i spun: "Mai, nenea Google, stai linistit ca stiu ca se intra de peste tot din Europa" Nu mai stiu cine era in Cehia
O varianata mai usoara de impartasire a pozelor ar fi Facebook, cu continuarea dicutiilor pe forum. Dar s-a mai discutat si nu are rost sa reluam.

Asa cum spunea si Viss, punand pozele cu copilul tau pe net, te supui unui risc. Toti cei care le pot vedea, le pot copia.
Mie nu mi-e frica sa nu fie folosite pozele in reclame. Daca le folosesc, sa fie sanatosi, nu ma deranjeaza. Pe mine m-ar deranja folosirea pozelor de catre retelele de racolatori si abuzatori de copii (ca sa fiu eleganta in exprimare).
Accesul la imaginile cu copii care au un caracter erotic sau carora le sunt atribuite semnificatii erotice, desi acestea surprind copiii in situatii normale de viata (pe plaja, imbratisandu-si parintii, in costume pentru diferite evenimente in familie sau la scoala etc.), permite agresorilor intretinerea fanteziilor sexuale in care copiii sunt victime. (http://www.sigur.info/index.php?/news/latest/riscurile-majore-la-care-sunt-expusi-copiii-atunci-cand-parintii-le-publica-imaginea-pe-internet.html) De asta mi-e mie teama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

noi am venit de afara, am stat doar o ora pentru ca bate un vant si este asa friggg....am inghetat afara si am plecat si ca viteaza cu capul gol. initial iesisem cu geaca de primavara dar cand am vazut cum este am venit si mi-am luat-o pe aia de iarna
bine ca am imbracat-o bine pe buburuza. i-am pus si prelata aia deasupra carutului.
a adormit afara si cum nu am mai putut sta ca ma batea vantul direct in nas si urechi, am intrat cu ea in casa si ma mir ca inca doarme in carut la usa

irinuca eu sunt de acord sa facem asa. sau poate vine cineva cu o idee mai simpla pentru toata lumea ca asa-i, este mai complicat asa si poate nu sta toata lumea sa parcurga pasii astia.

fetelor pe unde umblati? eu merg sa-mi fac un ceai si sa mananc niste covrigi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!Irinuca pe mine m-ai bagat in ceata, nu cred ca reusesc sa pun poze asa, prefer sa pun pe facebook!Fetelor pana acum nu am putut intra pe forum, nu stiu ce a avut nu se deschidea, restul saiturilor mergeau!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si la noi a ploua putin si e f intunecaT SI F URAT AFARA
PETRA E TOT CU STAREA AIA SUBFEBRILA CARE MA DISPERA
NU STIU CAT MAI STAU ASA CU EA
NICI NU AM CUM SA PLEC LA MEDIC CU EA
CA EL STA IN OVIDIU
NOI IN EFORIE
OFFFFFFFFFFFFFF
imni vine sa-mi trag palme
si ne-am plictisit in casa

Mergi la inceput