La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am citit si eu capitolul cu nasterea mea. Offffff, fetelor ce frumos, ce amintiri, ce emotii. Ce mesaje superbe mi-ati scris. Va multumesc din tot sufletul tuturor si chiar daca nu apuc zilnic sa intru, mereu ma gandesc la voi.

Ally si Strumphy asa frumos ati anuntat nasterea minunii mele. Va multumesc de mii de ori!

Strumphy am vazut poze cu piscoata. E dulce rau si sa treaca repede semnul de buna purtare.

Ally la ce capitol ai nascut tu? Sa imi scrii si mie si cand am timp sa te citesc si eu.

tuturor fara exceptie/.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

multumesc fetelor of mi-a dat sa ii dau paracetamol pastila un sfert si cand i-am dat era sa vomite si antibiotic si tot oare daca ii dau supozitor cu paracetamol in loc de pastila are ceva?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Eu cred ca poti sa-i dai un supozitor de paracetamol de 125mg; cum doza de panadol sirop e de 120mg/5ml si se dau 5 ml, probabil ca poti da si paracetamol pastila normala 1/4 (un comprimat are 500mg) daca asa ti-a recomandat, dar este foarte amar si de aceea copilasii varsa dupa administrare (la fel se intampla si cu algocalminul fiola daca e dat la copilasi, de aceea mie pediatra mi-a spus sa-l dau numai dizolvat in ceva foarte dulce - eventual in panadol si sa nu fie mancata ca s-ar putea sa verse).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamici?
am terminat si eu cu baia si cu bibileala, am fiert si laptele si pun imediat si de iaurt si merg la masaj ca mi-a promis sotul

miha aaa pai aveti si bunicii acolo? este super asa, am crezut ca sunteti numai singuri.

alexina uite acum vroiam sa-ti scriu reteta dar vad ca te-au ajutat fetele

mandreeac un pentru Rares.

ally pai am uitat ce era mai important sa te felicit pentru ca ai ajuns la 49 kg bravo, esti ambitioasa si ai resuit. acum doar sa te mentii.
eu n-am facut abdomenele azi si nici masajul, asa lene am avut

mary multa sanatate buburuzei mici, saracuta de ea, sa treaca repede te-au sfatuit fetele ce si cum.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

ce fac fetele?
eu sant in pat de ceva vreme dar nu am somn si am o ciuda ca nu adorm m-am foit pe toate partile,si maine dimineata cand se va trezi piciu eu mor de somn.
da roxy bunici stau la cateva blocuri de noi.
va spun noapte buna ne auzim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello gagici!

cum era de asteptat azi am fost mai mult leguma, m-a luat cam rau raceala, insa am bagat la greu paStile, pastilute si spre seara mi-am mai revenit.
Nu puteam sa nu intru in seara asta pe forum si sa rememorez momentele de acum 1 an:
Acum 1 an, pe vremea asta, eram in dus sa-mi fac "freza" si pentru ca se oprise curentul, operatiunea era facuta la lanterna tinuta de sotul meu Stiu ca dimineata am fost sa ma tund/vopsesc si sa-mi fac unghiile, apoi am facut ultimele poze cu burtica (am pus cateva si pe picasa din nou ) apoi s-a luat curentul si nu ma gandeam decat ca va tb sa-mi fac freza in spital
In seara asta mi-am pupat fetita de am albit-o si i-am povestit cum peste cateva ore se face 1 an de cand ne-am privit pentru prima oara (am pus si poza cu momentul)
Cu ocazia asta, pentru ca e trecut de ora 12 va servesc cu o bucatica de tort si ceva sampanie ! Aperitivele s-au papat toate sambata

yasmi, multi, multi pupici pentru tine si pentru surpriza de dimineata, am recitit acum totul. Ati fost toate minunate, va multumesc din suflet pentru urari si cuvintele frumoase de acum 1 an!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madutza, intamplator te-am citit aici, vazand nicknameul tau ca ultima postare aici
La multi ani pt micuta Catalina! Sanatate si mult noroc!

Mai vorbim noi dincolo, la cozonaceii lui Cristi

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Madutza, intamplator te-am citit aici, vazand nicknameul tau ca ultima postare aici
La multi ani pt micuta Catalina! Sanatate si mult noroc!

Mai vorbim noi dincolo, la cozonaceii lui Cristi

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



multumesc frumos! dau si la cozonacei sampanie si tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

La multi si frumosi ani Catalina, fetita minunata, frumoasa si dulce. Sa fii sanatoasa, norocoasa si sa iti bucuri mereu parintii!

Si se pare ca azi dau cafeaua! Luati pe langa tortul si bunuturile date de madutza



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata! azi dim. dau capuciono cu ciocolata si o felie de paine cu nutella. o sa ma fac cat china pana vine primavara
- alexina- nu m-am suparat! mai mult nu zic, ca nu mai are sens, fiecare si-a spus parerea asupra subiectului discutat in capitolul trecut
- ally- eu sunt nebuna dupa vinete.acum nu am la congleator nici o punga.cand am cumparat frigiderul, l-am vrut mai mult de decor, mic- finut, cu un congelator mic..si acum imi incap in el pungi mici-micuteoare cand incepem sa le dam dulciuri cu cacao, zahar mult- micutilor, de la 1,5 - 2 ani? de acum?tu i-ai dat lui duracell briosa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI CATALINA!!!Sa ramai mereu o frumoasa si o fata cuminte asa cum te stim noi!!!


Wow...gata a venit anisorul pt copilasii nostri...

Catank,am transformat prajitura kinder pingui in tort.Cred ca trebuia sa pun mai multa faina si sa las mai mult la copt..Foaia 2 mi s-a rupt si tortul arata ca un cascalete,il mancam cu furculita....

Miki,asa am zis si eu ca trebuie sa imi fac timp sa ma duc sa imi "revizuiesc" sifonierul,cateva camasi,bluzite pt munca dar de cate ori am aruncat o privire nu am gasit mai nimic!!!

Ally,multumim de capitole!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput