La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MAduta super pozele, Catalina este foarte frumoasa, la fel si mami a ei, care a slabit enorm. Arati super, pari mai tinerica, nu ca nu ai fi.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Teea, Andra si Rebecca! Sa fiti sanatoase, voioase si cuminti!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

fetele mai posteza cineva budincuta de mere si iaurt de la roxy pls?
am crezut ca e salvata la favorites dar nu as vrea sa o fac maine


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ally asa tare m-a rascolit mesajul tau, ca m-ai facut sa plang, dar de fericire! Abia astept sa ne vedem. Stiu ca ti-am mai zis-o si o sa tot mai zic pana veniti voi in vara in tara.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Budinca de iaurt cu mere si gris:
1-2 mere rase
1 ou (galbenus, pentru bebe)
200-300 gr iaurt
1 lingura gris
1 plicuket zahar vanilat sau pui zahar brun (eu asa am pus)

bati oul cu zaharul apoi adaugi toate celelalte ingrediente si amesteci bine tot
ungi o craticioara cu unt si torni compozitia acolo si bagi la cuptor pentru aproximativ 35 minute.
este buna, buna

mami frumoasa. Ati mai facut cate ceva la casuta/? Cand va mutati? Prin martie?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ally acum mi-am adus aminte

biscuiti: 200 unt, 400 faina, suc de la o portocala si 2 mere. Lasi coco la frigider 30 min, ...cand o intinzi daca se lipeste de masa poti pune coca intre doua folii alimentare sau presari faina.
pup

si budincuta de la roxy :

Budinca de iaurt cu mere si gris:
1-2 mere rase
1 ou (galbenus, pentru bebe)
200-300 gr iaurt
1 lingura gris
1 plicuket zahar vanilat sau pui zahar brun (eu asa am pus)

bati oul cu zaharul apoi adaugi toate celelalte ingrediente si amesteci bine tot
ungi o craticioara cu unt si torni compozitia acolo si bagi la cuptor pentru aproximativ 35 minute.
este buna, buna
pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MaryM multa sanatate mami! Imi pare tare rau pentru otita.Offff, sa treaca repede,

Lparpala vai mami, ce ati patit si voi. Pfuu, mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc. SA dea Domnul sa nu fie nicio problema pentru frumoasa Diana.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

multumesc fetelor of mi-a dat sa ii dau paracetamol pastila un sfert si cand i-am dat era sa vomite si antibiotic si tot oare daca ii dau supozitor cu paracetamol in loc de pastila are ceva?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Daca tot e sectiunea de retete pentru bebe sa va spun si eu una care a avut megasucces (avand in vedere ca L nu mai papa mai nimic):

Spanac cu cartof si morcov

Am luat un cartof mediu si un morcov mic si le-am curatat si le-am dat pe razatoare; spanac am congelat, deci e gata oparit, doar l-am lasat sa se decongeleze un pic si l-am taiat marunt ca pe verdeata de supa; am pus craticoara pe foc cu putin unt si am pus cartoful si morcovul rase (doar putin cat sa sfaraie, 2-3 secunde) apoi am pus lapte cat sa le acopere si am lasat sa fiarba la foc mic; am pus si un catel de usturoi tot dat pe razatoare si mai spre final spanacul si o lingurita de faina, doar cat sa se lege ca o mancarica. Iese delicios!!!
Eu i-am pus si un galbenus de ou si i-am servit-o lui L sfaramata bine cu furculita si omogenizata ca n-a vrut sa pape asa (de cand cu dintii tare mai trag cu ea sa pape orice si am inceput iar sa i le pasez).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

multumesc fetelor of mi-a dat sa ii dau paracetamol pastila un sfert si cand i-am dat era sa vomite si antibiotic si tot oare daca ii dau supozitor cu paracetamol in loc de pastila are ceva?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Mami, dar de ce nu panadol?????/ Ala are paracetamol/. Eu asta i-as da, nici supozitor si in niciun caz pastila de paracetamol. EU asta te sfatuiesc, panadol.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput