La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI CATALINA!
SA ai parte doar de fericire!

La multe lunitze si pt Davidutzu de Lalely si Stefan de azaz
Multumim Mada de tort si sampanie!
lalely, eu sunt convinsa ca tortul are un gust ff bun!ia da-ne cate o felie
miki, puii tai frumosi sunt facuti din dragoste, stii ce se zice , nu?spor la cumparaturi!
Strumph ai rezolvat-o cu actele?
ally , dar copilul ala nu sarea ca mingea dupa 9 briose...(ce mi-as dori sa pot manca si eu atate!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreiutza! Te pup!
Viss, lasa ca incepi fitness-ul cu carutzul si nu mai pui nimik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Azi am trimis si eu juniorul la gradinita dupa 2 saptamani de hibernat . Imi declara de dimineata ca o sa-i fie dor de mine la gradinita . Asa ca mai profit si eu de stat cu Lulu singurele si incep sa-i povestesc de ce schimbari o sa i se intample de saptamana viitoare.

viss, eu stiu ca dulciuri de casa poti sa le faci de pe la 1 an (adica cu zahar). Insa daca poti, sa-i tii departe de dulciurile din comert cat mai mult. Cu cacao/ciocolata, mai tarziu spre 3 ani.
O varianta de inlocuit cacao este pudra de roscove (carob), iar in loc de zahar brun - miere, sirop de artar, fructe uscate.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata!

Eu dau cate o cana cu lapte...ca azi e ziua de lactate la mine... puteti sa-i adaugati scortisoara si miere, eu ma abtin...

Draga Cataaliiinaaa!!! Sa fii sanatoasa si fericita si sa cresti frumos si armonios!!

David Andrei de Lalely
Tudor de Xeo
La multi ani si voua!!

Am uitat eu sa va zic, ca am prestat acum 2 zile budinca din nou, si a mancat de data asta! Ieri a mancat mai bine.... cred ca sunt mai ok maselutele.

pe toata lumea, sa aveti zi frumoasa si cu soare!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

spiridusho eu cred ca scortisoara poti sa pui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mad, ce dragutz e baiatul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Am facut si eu tortul Nanei, varianta minima. A iesit delicios, desi am o inhibare fata de oua crude, dar am zis ca e iarna si sanse mai mici sa patim ceva de la ele. Oricum a trecut testul ca m-am batut la propriu cu Robert si cu sotul pe el. Iar daca a mancat si Robert, care nu e fan dulciuri cu cacao, cu atat mai mult. Am inlocuit o prte din cacao cu roscove si totusi mi s-a parut cam dulce- trebuie sa mai reduc din cantitatea de zahar data viitoare. Cred ca cu visine a iesit bestial.

Miki si eu visez sa fac o data si o data tortul ala padurea neagra. Dar astept sa pot sa am timp sa ma desfasor cu o mie de creme

De prajitura asta cu visine ce ziceti?: http://www.retetecalamama.ro/retete-culinare/prajituri-torturi/prajitura-pacatul-dulce.html



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alehiam , atat pot sa zic:
si noroc ca tocmai mancasem un croisant cu vanilie si visine ca altfel ma aveai pe constiinta!
Azi fac un fel de lasat de sec la dulce: de maine intru in pauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

S-a trezit si gaza mea mica... Aseara i-am dat 2 ml de nurofen si vad ca a dormit mai bine si fara smiorcaieli.






Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alehiam tati meu imi zicea ca el facea crema de la Catank/Happy cu 4 oua, 120 g zahar si 250 g de unt.
Oricum catank si eu sunt fan visine,

Mergi la inceput