Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (210)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

LUMI, pe site la Nichiduta.ro am luat sanie, sunt sale-uri...deja stocurile cam..epuizate, vezi ce gasesti!

V-am zis ca am luat cizme si sandale de piele supeeer de pe net? Rialto, daca va intereseaza sunt 100% multumita. Luna asta transp cu posta e gratuit.

Da, LUMI, am iesit, c-o am pe Buni sa traga de sanie, eu cu Ana in mei-tai...

MsBB eu am reusit sa le sincronizez somnurile,unul la 1.00, seara Ana la 9, Robert la 10, dar nu mai stau dupa el, zic "povestea de seara"si-o tulesc, aa...dupa o runda de pupaceala si iubiceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Somn usor! ce-as mai dormi si eu dar acasa nu-mi reuseste niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Aly, tu n-ai nimic de zis azi?

Adriana, sa-ti fie de bine excursia! si tu esti plimbareatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fetelor

M-a sculat si pe mine Luminel Ma bucur ca a iesit MsBB din barlog

Eu raportez o stare uf ... greutz, nene ... Gretzurile sunt mai mici ca la Robert, in schimb sunt mult mai deprimata, poate si pentru ca sunt foarte obosita... Nu stiu, simt ca trec toaaate asa pe langa mine, sunt un fel de leguma, nu am chef de nimic nimic, serile le petrec prabushita pe canapea, imi ia cam o jumatate de ora pana ma obisnuiesc cu gandul ca trebuie sa imi mut fundul de colo colo... Astept sa treaca vremea, efectiv, si asta ma deprima. Ma enerveaza nodul ala din gat si durerea de stomac care ma harztuiesc, mananc in continuu fetelor pentru ca altfel imi este si mai rau. Si nu am chef de nimic sanatos, ci ... parca m-am tzicnit, chiar poftesc la prostii: numai cartofi prajiti as manca (si chiar asta fac) desi la noi in casa erau raritate, ma indop cu senvishuri cu parizer , sunca, salam chorizo, la pranz mananc numai paste, lasagne, deci ma doare capul; Ah, si dulciuri, of course, mai ales ursi din aia de guma Nici apa nu mai beau, nu mai suport gustul, asa ca am trecut-o pe sucuri !!! deci eu care beam suc doar la petreceri ... Uf... nu stiu unde o sa ajung... Astea sunt din categoria "AI GRIJA CE ITI DORESTI ! "

Maine mergem la eco si sper sa fie totul OK, ca io alt plod nu mai fac, sa fie clar !!!

Primul plod din dotare, Robertino, a trecut pe mainile lui tati si acum s-a mai obisnuit si el cu ideea, a redevenit mai docil, caci saptamana trecuta era rebel tare, simte ca e ceva in aer si facea chestii din care el niciodata nu facuse (de exemplu, se urca pe masa sa ia nu stiu ce de pe etajera !!!). Azi la scoala au avut sarbatoare de Carnaval si l-am dus costumat in pirat, era asa frumusel si mandru, avea si carlig la o mana E primul lui Carnaval de care se bucura, caci anii trecuti era speriat de bombe ( adica de clovni si alte aratari deghizate ). ieri l-am gasit pictat pe fatza Spiderman, e o veselie acolo, ce sa mai.

In rest e tot haios si are o gramada de perle. In weekend am fost la Mara in vizita si mi-am dat seama ca trebuie sa ii gasesc un prieten baietzel Caci toata ziua la Mara a fost "zana" ... deci fetelor, cu aripioarele Marei, cu coronitza sau tichie de zana, cu bagheta de zana, cu poseta roz ... Jucat cu bebelushi, impins carucior, dat cu aspi de jucarie ... Valeeeu Si cica vrea o sora ... Pai ce ne facem ?

Gata, ma duc sa mai dorm pe la serviciu - inutil sa va zic ca nu am chef ... Noroc ca greatza este mai nasoala seara si ca dimineata sunt cat de cat OK, pot sa ma dau jos din pat, sa vin cu metroul, ba chiar pot sa si tastez la calc :D

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Simonix, n-am vrut sa te trezesc si pe tine ca stiu ca esti somnolenta! asa eram si eu asta vara
si la Cristi, la fel aveam greturi numai seara...si 3 luni am mancat seara numai rosii cu branza si ou fiert
hai, ca trece...o s fie bine

Robert e un dulce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

LUMI, pe site la Nichiduta.ro am luat sanie, sunt sale-uri...deja stocurile cam..epuizate, vezi ce gasesti!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...


Lori, merci! intre timp am gasit alt site care are si preturi mai mici si livrare gratuita in Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

simonixu, ori esti gravid???

Am citit si am avut deja vu. Eu terminam de mancat si-n secunda 2 ma rodea stomacul de foame. Dar trece dupa ce trece trim. I. Sa stii ca eu mi te amintesc din sarcina cu bebe1 tot cam deprime asa, cand erai in Polonica, apoi ai fost...explozie de optimisc, buna-dispozitie, fericire. Deci, inca un pic, nu va fi toata sarcina asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Lumi, da scumpa, sunt pe aici dar am avut mult de lucru, tras tare sa termin pana acum! Cu cat ai gasit saniutza? si noi ar tb sa luam ca ni s-a rupt sania.

MsBB cat ma bucur c-ai aparut!! Sa nu ne mai parasesti, da?

Adriana, , sa-ti fie de bine escapada la Viena! Ce chef am si eu de una....si vacanta pare atat de departe....

Simonixu'sa treaca starile nasoale cat mai repede. Nu e simplu, acum greturi, cand trec greturile burta mare, samd, dar trec si vine minunelul/ minunica mic/mica si sa vezi ce frumos si tumultuos va fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Deci Lori - sa iti zic ca m-a bushit plansul cand am citit ce ai scris? si apoi am recitit si nu prea era de plans Deci mai mare rasul ... Fratilor, ce ne fac astia cu gravidenia asta, vorba unei colege: sarcina nu e un cadou ... si ma enerveaza ca nu stiu de ce ma simt asa deprimata, ca totusi gretzurile sunt muuult mai suportabile ca la Robert, mananc (prea mult), nu am senzatie de voma, nu vomit, deci... nu stiu, nu mi-e asa de rau, fizic vorbind. Ma gandesc ca sunt prea smiorcaita eu si asta ma deprima si ma tare Sunt varza Ma gandesc ca sunt femei carora le este infinit mai greu, apoi ma apuca plansul Apoi uit ca sunt femei carora le e greu si iar ma vaicaresc in sinea mea apoi iar ma gandesc la femeile alea si iar imi dau seama ca sunt o varza de oama Uite-asa ...

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Aly, uite aici

dar totusi n-am facut comanda; vreau deseara sa ma duc si in auchan sa arunc un ochi, sa fac o comparatie! tu ai mai fost pe acolo? au ceva?

Mergi la inceput