Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

eu am o stare de kko ... poate si pentru ca s-a rezolvat cu cine sta Lu cat sunt la servici - vine bunica, aka soacra . Sper sa supravietuim pana in august cand as putea sa o dau la gradinita pe Lu. Stiu insa ca o sa-i fie bine micutei asa.
Asa ca cu un ochi plang si cu unul rad .





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



Hei , pai asta e o veste bune. Va veni bunica la voi sau o veti duce pe Lu la ea? asa devreme o dai la gradi?
Nu mai stiu cand ai zis ca reincepi serv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!
Dragele mele, va multumesc din tot sufletul pentru sfaturi si pareri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
Hei , pai asta e o veste bune. Va veni bunica la voi sau o veti duce pe Lu la ea? asa devreme o dai la gradi?
Nu mai stiu cand ai zis ca reincepi serv?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Da, e o veste buna. Dar si 6 luni cu soacra in casa cum suna . Chiar dc ea e super ok si ne-am acceptat bine.

Pai planul e sa vina ea la noi, ca inca nu ma gandesc sa o intarc pe Luiza si in week-end sa plece/ plecam la Bv.

Pai da, vreau sa o dau la gradinita (si dc gaseam bona, cel mult o tineam pana facea 2 ani copila), ca sunt aceleasi doamne care au avut grija si de Robert. Si am incredere cum se ingrijesc de copii. Acum, o sa mai ramana problema imbolnavirii, dar sper sa fie rezistenta ca frate-su.

O sa incep pe 20 februarie.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Hello!


Ilinca Maria de Somleac
Maria de Happiness



Strumph, ma bucur ca nu a patit piscoata nimic de la cazatura (in afara de sperietura).

Madutza, te-am mai intrebat odata, dar probabil te-ai luat cu altele: ce dieta tii tu? Poti sa o postezi aici sau pe PM? Ma bate gandul sa tin si eu putina dieta, dar eu sunt foarte pofticioasa, mai ales la dulciuri si nu stiu ce voi reusi

Fetele cu burtici, mi-ati facut o pofta nebuna de bebe mic.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

pai, ce astepti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, mami iti eram datoare cu un raspuns...Dar, nu imi mai amintesc exact intrebarea. Da, incep munca din mai sau cel putin asa zic acum desii ma doare sufletul ca trebuie sa-l dam la cresa pe Eddy.Asteptam sa faca un anisor si apoi mai vedem ce si cum...Totusi mai am o speranta si daca reuseste mama sa vina sa stea cu el ar fi cel mai indicat si bine pentru noi toti. Pupam mult printisorul minunat!

Madutza, felicitari pentru cele 17 kg in minus! Bravo tie pentru ambitia de care ai dat dovada...si uite, ai rezultate foarte bune.Cele 7 kg se topesc imediat,dar trebuie sa ai rabdare ca s-ar putea sa ai o perioada de stagnare dupa pierderea atator kg. pt voi toti!

Alehiam, ma bcucur ca ai gasit solutia cea mai potrivita pentru Lu. Deci, luna viitoare incepi munca...iti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani Maria de happy si Ilinca de Somleac!!!

Delia, te pup draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am mai calcat o tura de draperii....merit un pahar de cola rece , nu?? la cat m-am incins uff...am primit cadou de casa noua un super calcator...are o puetere frate...scoate fum pe nari la greu

mada, bravo mami!! meriti un buchet mareeee de

miki, asta nu e nou cu algolcaminul/novocalminul. si oricum acumil folosesc doar in caz de urgenta maxima, peste 39,8-9 grade....




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu fac ordine, le asez la locul lor...iar luchi mi le scoate din nou... ...cred ca o las balta pana il culc din nou...si sper sa ajunga mami in perioada cat el doarme ca altfel nu mai prinde nici o ordine in casa


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, esti o fericita ca vine mami tau astazi, invidiez. Sa stapaniti sanatosi „calcatorul„ te referi la fierul de calcat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- yasmi- multumesc mult de raspunsuri, si mai ales ca ai deschis discutia cu calciul..cand am intrebat eu nu prea am fost bagata in seama. eu am dat pana acum vigantolette, dar de dim a cumparat sotul si fiolele de Ca gluconic, asa ca diseara prima adm. referitor la pozele din casuta- misto rau! si cu asta am spus tot. s-o stapaniti sanatosi, si sa petreceti multe, multe momente frumoase impreuna inauntru
- ally- ma bucur ca ai sunat.stiu ca e fost un efort- de, e bine si frumos sa impartasim cu cei dragi momentele frumoase, dar treb sa facem efortul sa fim acolo si la rau- nu?ptr ca am trecut si eu prin acteva experiente nepalcute, si 2 chiuretaje, pot zice ca mi-au lasat un gust amar in suflet cei care m-au ocolit si nu m-au sunat, iar celorlalti ulterior- cine era cea care le zicea soptit si duios- sssst..2 liniute..ssst!!!vine barza?!
- ailed- explici foarte , foarte frumos unele multe lucruri.eu cred ca ar treb sa te faci- mama sau/si educatoare

Mergi la inceput