Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mi-am mai adus aminte ceva, legat de medicamente..mi-a spus azi dr ca mai nou in afara nu se mai foloseste novocalmin/algocalmin la bebei pt ca se pare ca are un risc de nu stiu ce boli grave metabolice..nu e mare probabilitatea, dar sunt mari urmarile..asa ca nu se mai foloseste..
cand a auzit ca i-am dat novocalmin, a zis ca sa nu mai apelez la el decat daca am incercat absolut tot, inclusiv impachetari si bai la temp camerei..si doar la temp f f periculoase, peste 40 grade, daca am epuizat toate celelalte metode..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Maria de Happy si Ilinca de Somleac!
Somleac , Ilincutza seamana cu tine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

wow, miki, asa nasol cu novocalminul? Eu Catalinei nu i-am dat niciodata, iar lui Cristi doar odata recomandat de dr-ita din spital cand nu mai avea efect paracetamolul. Dr-ita noastra nu mi l-a recomandat pana acum. Adevarul este ca nici eu nu iau algocalmin la durere..prefer nurofenul. Nu e acelasi lucru, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna! Monas ce tare a fost faza cu casca pe cap si eu am nevoie de una.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!


Ilinca Maria de Somleac
Maria de Happiness



Strumph, ma bucur ca nu a patit piscoata nimic de la cazatura (in afara de sperietura).

Madutza, te-am mai intrebat odata, dar probabil te-ai luat cu altele: ce dieta tii tu? Poti sa o postezi aici sau pe PM? Ma bate gandul sa tin si eu putina dieta, dar eu sunt foarte pofticioasa, mai ales la dulciuri si nu stiu ce voi reusi

Fetele cu burtici, mi-ati facut o pofta nebuna de bebe mic.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

wow, miki, asa nasol cu novocalminul? Eu Catalinei nu i-am dat niciodata, iar lui Cristi doar odata recomandat de dr-ita din spital cand nu mai avea efect paracetamolul. Dr-ita noastra nu mi l-a recomandat pana acum. Adevarul este ca nici eu nu iau algocalmin la durere..prefer nurofenul. Nu e acelasi lucru, nu?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

novocalminul actioneaza asupra efectului, nurofenul trateaza cauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna ziua si de la noi!

am bagat nasucul sa va salutam, scurt asa ca mami are multa treaba, tati incepe part-time-ul de diseara si incerc sa le mai asez si eu pe aici

la multi ani maria de happy si ilinca de somleac!

miki - felicitari pentru maseluta

strumph - asta e saptamana cazaturilorbine ca n-are nimic piscoata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lparpala, scuze ca nu am retinut. Trimite-mi pm cu adresa ta de mail ca sa-ti dau dieta.

Apropos fetele, la mine totalul kg date jos din primavara cand am inceput(cu paaauze destule) este de 17 kg Ma declar multumita de kg date jos, dar inca nu sunt multumita de cum arat. Sa vad dupa urmatoarele 7 kg ce parere voi avea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, iti doresc multa putere si organizare in perioada urmatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

eu am o stare de kko ... poate si pentru ca s-a rezolvat cu cine sta Lu cat sunt la servici - vine bunica, aka soacra . Sper sa supravietuim pana in august cand as putea sa o dau la gradinita pe Lu. Stiu insa ca o sa-i fie bine micutei asa.
Asa ca cu un ochi plang si cu unul rad .





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput