Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am mai calcat o tura de draperii....merit un pahar de cola rece , nu?? la cat m-am incins uff...am primit cadou de casa noua un super calcator...are o puetere frate...scoate fum pe nari la greu

mada, bravo mami!! meriti un buchet mareeee de

miki, asta nu e nou cu algolcaminul/novocalminul. si oricum acumil folosesc doar in caz de urgenta maxima, peste 39,8-9 grade....




mamica implinita cu 2 comori !!



ee, uite ca eu nu eram in tema..
bine, nu te gandi ca eu il foloseam..dar apelam la el in caz de urgenta , cum zici tu peste 39 si nu scade cu paracetamol sau nurofen..cum a fost si aseara..
dar tocmai asta mi-a spus acum dr, ca nici in cazul asta sa nu apelez la el din cauza riscurilor..
ci doar daca sare de 40 sa zicem si nu reusesc cu nicio alta metoda, inclusiv baita, comprese si restul de antitermice posibile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki- off, e tare greu cand semnele si simptomele nu sunt clare, se imbina, se combina, diagnosticul oscileaza, cati medici atatea pareri..macar sa fie evolutia spre binema gandesc la voi, si ma rog sa va fie bine
-deea- pai, cum sa fii asa de rau, si sa nu gasesti drumul catre iesirea din situatie? trebuie!!!esti o descurcareata din fire, asa ca iesi din butoi mai repede, ca dc nu , vin sa te urechez personal, sau sa-ti dau pupici multi, multi sa-ti ajungasunt bebeii raciti- sonia chiar cu bronsiolita, ca altfel ma repezeam incolo, departe mai stai si tu, mai!!!!ca veneam cu taxiul, si tot veneam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Viss, ai mare dreptate! Am ”refuzat„ in prima faza sa sun pentru ca eram daramata si eu si nu stiu daca ma puteam stapanii din plans...nu as fi vrut sa ma auda si pe mine plangand sau cu o voce gen compatimire. Am sunat-o si mai devreme dar nu a raspuns...incerc mai tarziu. Ne intelegem foarte bine cu nasii nostrii si ii iubim enorm...sunt tinerei ca si noi...cu doar 2 ani mai mari. Piticii ce mai fac? Cand ne mai pui poze cu voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

multumim de urarile la adresa antoniei!
a fost a doua ei zi de nume
si ne-am intalnit cu nasii lor
s-au jucat frumos cu fetele lor
si ne-am vazut si noi casa plina de copii
e minunat

va servesc si pe voi cu un pastrav si un tortulettttttttttt

nu stiu daca apuc sa vcitesc tot ce ati scris

catank nici mie nu-mi mananca iaurtul
da am renuntat iar
desi incepuse sa se obisnuiasca
asta e
il poti indulci cu biscuiti de la gulon
eu numai din aia iau
sunt mai scumpi dar sunt ffffffff buni
daca nici asa nu vrea
renunta
pt o luna
mai incerci cand creste
sunt oameni care nu mananca iaurt
\asta e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

viss, multa sanatate soniei..sa inteleg ca sergiu e bine ? macar sa scape el, ca la noi cand a facut unul bronsiolita a luat si celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ally- sunt raciti, acum spre mai bine- luni seara sonia a dat in bronsiolita, haraia, si un pic ragusita, tasu era mai panicat ca mine, ca-i haraie fata de se aude de la 1 metrudupa masa de seara a plecat cu ea la budimex la garda, a venit cu fata plangand, transpirat, a plecat apoi dupa reteta cu aerosoli si antibiotic.a revenit nervos, ca nu a gasit flixotide decat 2 fiole, am facut aerosoli, am dat siropuri, picaturi, prafuri, iar aerosoli, aspirat..la 24.08 mancam amnadoi, cu copii dormind, cam sforanid, innecandu-se, dar linistea din casa era ca un balsam ptr nervii nostriaa..eu cu migrena, am varsat la 23.30 dupa ce i-am adormit, ca mi-era rau de la pranz, dar nu am avut timp sa ajung la baie sa vars in ultima parte a serii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

aleg mama, viss
mada felicitari!
yasmy, ce tare ai fost cu venitul mamei cand doarme
Luchi! te vedeam band cola
ally , insista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally si eu zic sa iti suni nasa
eventual poti plange cu ea la tel
te descarci si tu si ea
nu e bai
eu cand trec prin ceva am necvoie de sfaturi si de oameni langa mine
nu de indepartarea lor

mada
doamne fereste draga mea
nici sa nu mai vb asa de urechiussele fetei
sunt minunate
si petra le are aproape la fel
si unii ii zic DUMBO
si chiar dintre cei apropiati
eu ma amuz
cum sa ma intristez
e ceva hazliu
si nu vreau sa fie complexata
mai bine ia si ea totul in gluma
te pup mami
si lasa urechiusele in pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Viss, multa sanatate va dorim si sa va faceti repede bine!

Cami, iarta-ma te rog ca ieri nu am apucat sa-ti felicit micuta...La multi ani feiciti si sa traiasca cu numele! Multumesc pentru sfaturi mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally pupici
nu e bai
lasa ca mai sunt ocazii sa imi urezi fata
ce mai zici?
ai reusit sa schimbi pantalonii?

Mergi la inceput