Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss sanatate maxima copiilor

noua aproape ne-au trecut mucisorii cu sumetrolin
dar aseara unele fete erau mucioase rau de tot
offffff
sper sa nu o luam de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-multam ally!
-cami- la multi ani!-cu intarziere si de la noi
-miki-sergiu a inceput cu 38,3,dar sonia a dat spre bronsiolita.acum ma gandesc ca sergiu era aspirat mai des..avea si mai multi muci,cu ea am lasat-o mai moale cu aspiratul, si uite unde am ajuns.oricum i-am dat si lui ventolin pe aerosoli ca-mi ramane din dilutia care treb sa i-o dau soniei,e bronhodilatator, si poate scapam,vad ca secretiile s-au intensficat de cand am bagat aerosolii,deci au inceput sa se mobilizeze, nu mai stagneaza in bronhii..mi-au tot venit vorbe si sa-u bagat in creier--sa nu aspiri des,sa nu dai medicamente multe..sa lasi imunitatea sa actioneze, si uite unde am ajuns.tot la antibiotic si medic. complexe, ca sa nu mai zic de complicatiile care pot interveni..bla, bla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Cami, da i-am schimbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Va ofer fetelor din checul meu! Ca doar eu mai mananc din el! Sa ma ajutati si voi.

Biscuitii sunt buni, vad ca s-au facut si mai fargezi. O tin ocupata pe Daria cu ei cand nu ma lasa sa-mi fac treaba si vine sa ma traga de pantaloni

Tocmai a fost la noi o verisoara a sotului. A venit sa mai stea cu Daria cat eu trebaluiesc. Dar mai bine ma lipseam de "ajutorul" ei, ca mai rau m-a obosit. Am patit ca Madutza cu vizitele parintilor.
I-am facut cafea, i-am dat sa manance, a trebuit sa o schimb pe Daria ca era mozolita pe costumas de la un biscuite si de portocala si nu a vrut sa o ia asa in brate ca o murdareste
Se mai sms-uia cu o proaspata cucerire si nu era atenta, iar fata mea tragea de niste cabluri
Acum Daria doarme si m-as baga si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Salutare dragi mamici

Azi nu iesim afara ca pe mine ma cam doare in gat...asa mai mult o jena. Am incercat sa calc si m-am plictisit repede. Am niste camasi de-ale sotului

Bubulina azi nu a vrut fructele...normal si a razbit-o foamea rau pe la 13.30. I-am facut mancarica de mazare cu pui,morcovi si suc de rosii facut de noi asta vara. A iesit o bunatate si a papat tot.

Mada- da stiu ca ai dreptate cu mancatul la jucarii dar teoria e una si practica e alta...cateodata. Nu ma inteleg deloc cu ea desi zilnic o pun in scaunul de masa. Ia 4-5 guri si incepe sa se arcuiasca si sa planga. Cum o pun jos si ne uitam pe o carticica ...cum ii trece si mananca
Felicitari multe pt cele 17 kg date jos.wow. trebuie si eu neaparat sa tin o dieta ceva

alehiam- si la noi tot soacra va sta cu teea. te inteleg perfect


roxy- nuuu...de unde ai inteles ca am fost la cumparaturi cu soacra




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-bine, pe de alta parte bronsiolita e de cauza virala,dar na.ma gandesc cu cat mobilizam secretiile alea mai repede,dureaza mai putin perioada de stare..fuseram in mall martea trecuta,la o intalnire cu mamici si bebici nemuciosi, netusitori..intr-un loc retras..dar in aer, cine stie?mi-a scos Laur pe nas plimbarea aia,de multe oridc ar fi dupa el i-am scoate pe pitici la aer, la primavara, dupa mot poate
- ma gandeam ca..ar treb sa ma uit de haine ptr mot,nu? ca se apropievreau o rochita dragalasa ptr sonia si niste dresuri frumoase..o camasuta ptr sergiu mai sic..ar treb sa fie magazinele non-stop,sa fug dupa 22 cand adorm ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ally-ca ma intrebai de poze noi.nu am mai facut.nu prea le-am mai vazut rostul sa le fac des,fara o ocazie,ceva..,m-am mai temperat la acest aspectvine ziua mea pe 29,asa ca..la 33 de ani sa ma mandresc si eu cu realizarile melela 32 ditamai burtoiul-vi-l amintiti?peste 1 an-ditamai copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Cami, la multi ani pentru Antonia si de la uituca de mine!
Nici Daria nu mananca iaurt. Azi ii fac de casa sa vad daca ii place.

Viss, pupam piticii! Sa se faca bine repede!

Miki si eu i-am dat Dariei Novocalmin la o temperatura mai mica (38,4), la indicatia pediatrei. Dar acum am schimbat pediatrul, ca celeilalte ii cam placea sa-mi dea tratamente prin telefon, fara sa o vada si imi spunea sa trec pa la ea dupa ce se face copilul bine, ca nu e bine sa ies cu ea daca are febra. Si ma duceam la ea acasa sa-i las banii (este pensionara), ca sa-mi spuna ca e bine copilul (stiam si eu asta!).

Delia
, deci vrei sa te faci mama cand vei fi mare, da?

Trebuie sa citesc din celelalt capitol ce program au piticii vostri la masa ca azi iar am dat-o in bara

la 6- 170 ml lp
la 10 - 80gr struguri din compot cu biscuiti
la 12- 40 gr ficatel fiert in lapte cu mamaliga
de la 15 doarme
cred ca trebuia sa pastrez ficatelul pt ora 14, dar maraia de foame la 12, a luat cateva lingurite si asta a fost tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss da se poate sa te uiti dupa hainute
ca sunt rteduceri
si cu un numar mai mare sa nu raman mici


eu am multe rochite de la antonia
sau poate o voi ruga pe una dintre nasici sa ne faca ceva ca de craciun
abia astept sa va pun cateva poze cu petra si antonia de craciun
nu prea au stat la pozat da am vrut sa le imortalizez
ca au primit niste rochite minunate de la nasa mai sus mentiionata

oricum noi facem motul dupa paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Yasmi, am vazut un pinguin plimbaret!
deja parca nu mai e chiar pinguin, se tine mai bine!

Mergi la inceput