Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Aaaa!
Deci sunt prima!
Atunci, poftiti la cafea!



Si un mic dejun delicios... sa zicem cu cornuri caldute cu gem si ciocolata si minipateuri, tot caldute cu branza dulce si cascaval:



Se vede cine are pofte, nu?

Va doresc un super week-end!
Noi azi avem program de curatenie, apoi mergem in vizita la niste prieteni care au doi copii micuti, sa se joace Luca, asa ca poate maine, sau luni ne "auzim"
Va pup!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamicilor si neata Alina! Multumim de cafea

ALLY multumim de intrebare.E bine sora mea, are in burtica o pruncuta nazdravana, toata ziua se misca.Mai are putin si intra in 5 luni, asa ca va naste la inceput de iunie.Abia astept sa o vad.Si eu vreau sa il vad pe Eddy cum merge, dar nu am apucat sa intru pe picassa.Am sa pun si eu poze cu noi sa vedeti ce baiat mare ne- am facut.Eu nu am primit mesajul de la tine si voiam sa vad daca a ajuns al meu ca la Strumphy nu a ajuns. Ma duc sa pregatesc fructele pentru Rares nazdravanul

ROXY cum sa nu speli 40 de zile? Eu nu ammai auzit de asa. Eva si nici ju as ti e co t.Cand e sarbatoare nici eu nu spal, dar altfel ce ar insemna sa nu ma serbez niciodata ca eu suntnascuta in post de Sf Andrei?Si acum motul totin post va fi dar daca asa nascut pruncul , ce sa fac.Pupici pentru mami frumoasa si o Anastasia si mai si.Abia astept sa vad poze cu toti pruncutii

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Mai alina ai niste pofte!bun,bun....am inteles ca bobitza ta creste frumos, de abia astept sa ne mai dai vesti despre ea...mi se pare frumos rau cand iti spune ca are cativa cm...si tu incerci sa ti-o imaginezi...,eu de cand cu Andra as recomanda la toti cei care au un copil , sa-l faca pe al doilea , mi se pare ca de abia atunci te bucuri, ca numai esti asa stresat
cine ma intreba de sport...da fac/faceam abdomene laterale si de bazin inferior , iar genoflexiunile presupun sa inspiri aer cand esti jos si sa-l expiri brusc cand te ridici incordand abdomenul in acelasi timp
Va multumesc la toate pt gandurile bune, ma simt mai bine, ieri n-am tinut post ca ma simteam slabita, ...m-o ierta Doamne-Doamne
Andreea, te pup , mi-l imaginez pe Rares mergand si batand din palme...
Ally, spor la cumparaturi...sper sa ajung sa-l vad pe Duracell mergand, sa-l arat si ANdrei poate prinde si ea curaj...ca de stat sta in picioare, dar tot in 4 labe merge...sau merge pe langa ceva,
mada week-end placut
yasmy, vine mami tau, nu?
Strumph, ce faci?
catank , ai vazut tortul din stanga paginii?
simo, te pup mami
scrish, baiatul ce face?ne vedem sa papae copii o orhidee impreuna?
viss, ce fac copilasii, se vede ca e tati acasa
laleley te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

DELIA multa sanatate mami si ma bucur ca te simti mai bine.Ce mai face Dodo, tot asa nazdravana este?

MIKI offf mami, imi pare asa rau de ce am citit, prin toate cate treceti.Doamne ce tratament barbar, bine ar fi sa il duci in alta parte.Tinem pumnii sa se rezolve toate cu bine.

DEEA voi ce faceti mami?Anna nazdravana ce face, mai papa pamant?

HAPPINESS voi ce mai faceti? Ne e dor de voi si asteptam sa ne scrii.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy am vazut filmuletele cu Sophia si Rares al meu s-a indragostit de ea, rade la ea de nu se poate. Gata, mi-am gasit nora, daca lui ii place, acum sa vedem ce zice si cuscra mea. Tot spunea ea ca puiutii nostri seamana.

Ally l-am vazut pe Eddy, Doamne e fascinant pruncul tau. I l-am aratat si sotului si mi-a zis " aoleu, dar nu le frica la cata gresie au?".

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatzaaaaa!!

delia clar ii combinam la o orhidee, vine al meu cu floarea ca doar e cavaler in vizita la printesa e mult mai bine, multumim de intrebare, nu mai tuseste deloc si maine e ultima zi de tratament.

eu acum mancam micul dejun si ma duc sa ma imbrac, mi-a zis mama ca ma scoate la shopping asa oferta nu pot sa refuz asa ca sa vedem ce gasim azi prin oras

revin mai tarziu cu impresii, va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

mandreeac, copilasii nu tb sa scuipe ca sa se spele pe dinti Pasta de dinti pt copii nu tb scuipata...se pune oricum o cant ff mica..bobul de mazare e mare ...Cristi nici acum nu sciupa si nu stie sa se clateasca in gura...ce-ar fi fost daca nu s-ar fi spalat pana acum ..."la carte" scrie ca tb spalat cand apare primul dintisor ce frumos ca te-ai vazut cu Simo, sunt sigura ca ne va spune cand va putea care a fost problemuta

Simo, te asteptam sa vorbim despre orice vrei tu

ally,scrish, spor la shopping

delia

alina, ce pofte matinale ai !

Noi azi nu prea avem nimic de facut ceva rufe de spalat, o tura prin piata...si cam atat
Ce ciudat este sa nu ai treaba de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am pus si noi pozeeeeee intr-un final/

Am vazut poze cu pruncuti superbi! Sa ne traiasca mamicilor si sa fie sanatosi. Nu imi vine sa cred ca din 1 februarie incepem sa ii sarbatorim. Doamne, cum a trecut un an! Acum un an faceam galerie pentru nastere si acum vom sarbatori primul an din viata copilasilor nostri/ Pfuuuuuuu, ce melancolica am devenit.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!

mandreeac, copilasii nu tb sa scuipe ca sa se spele pe dinti Pasta de dinti pt copii nu tb scuipata...se pune oricum o cant ff mica..bobul de mazare e mare ...Cristi nici acum nu sciupa si nu stie sa se clateasca in gura...ce-ar fi fost daca nu s-ar fi spalat pana acum ..."la carte" scrie ca tb spalat cand apare primul dintisor ce frumos ca te-ai vazut cu Simo, sunt sigura ca ne va spune cand va putea care a fost problemuta

Simo, te asteptam sa vorbim despre orice vrei tu

ally,scrish, spor la shopping

delia

alina, ce pofte matinale ai !

Noi azi nu prea avem nimic de facut ceva rufe de spalat, o tura prin piata...si cam atat
Ce ciudat este sa nu ai treaba de facut

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Atunci mami, gata ii cumpar pasta de dinti si periuta? de unde si de care? Eu ce am citit mami, ca nu stiu, mi-am dat si eu cu parerea . Invata-ma si pe mine, sa nu ii stric dintii copilului, ca ma impusc apoi. De cand sa il spal. de acum????? Ce sa cumpar?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, da de acum ar fi bine sa-i speli dintisorii, eu ii spal Catalinei. Pana acum i-am spalat doar cu apa dar voi incepe sa pun si pasta de dinti. Eu am o periuta de dinti din aceea degetar, o pun pe degetul meu si in capat are peri de periuta. Sunt f bune si serturile de periute de la Primii pasi..si inca o marca, cu periute diferite in functie de varsta copilasului
Cata are asa acum: http://www.price.ro/specificatii_primii_pasi_periuta_de_dinti_din_silicon_pentru_deget_280632.htm
Cristi a avut la inceput as: http://www.price.ro/specificatii_primii_pasi_set_periute_de_dinti,_3_varste_280645.htm

Mergi la inceput