Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia o sa il rog pe sot sa imi cumpere sa vedem daca ajuta

mada pai in teorie daca ai dulapl la care esti dispusa sa renunti gata, trebuie doar sa cumperi masina a mea se deschide de sus, la usa ma refer, dupa care compartimentele de jos ca un sertar. parerea mea e sa masori spatiul pe care il ai liber si sa te uiti pe net la mediagalaxy sau altex si sa gasesti masina care sa intre in spatiul disponibil, e mai simplu, ca poate ti se pune pata pe vreo marca inainte si descoperi ca nu au masina facuta pe dimensiunile tale

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


da sper sa gasesc pe dimensiuni. Am masurat acum dulapul si are aprox 50x50x50 latime, inaltime, adancime..oare edestul de mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

FETELE MAINE E SARBATOAREEEE!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


n-as putea uita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ahh, cat imi place mie craciunul, urasc reclama asta la ikea cu bradul de craciun

oare unde pot face reclamatie??!?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- cand am vazut ca incep s atraga de noi- nu puteam sa ma apropii de pat sa iau o jucarie, sa aranjez patura, ac se agatau de haine, sa se traga sus-am coborat patutul la nivelul cel mai de jos, si i-am pus in fund- na, catarati-va dc asta va doritiei se urcau , ii lasam un pic, iar ii coboram in fundulet in fata barilor.apoi au inceput sa se traga de bara ca sa faca pasi, deplasau intai aminile, apoi isi aduceau corpul,si piciorusele ultimelecand faceau o latura de patut, ii puneam iar in fundulet s-o ia de la capatacum fac cate 3 ture la rand, de cateva ori pe zi si dc ii pun in patut, cand m-am intors cu spatele, ei deja sunt ridicatieu sunt incantata ca mi se pare ca isi pun in functiune multe grupe musculare.de ex. merg destul de bine, fac pasi tinuti de manute, si si-au dat drumul fara sa fac eu ture cu ei tinuti asa, ii tinem decat 5 minute seara inainte de culcare..
-le place sa stea si pe covor sa se tina de bare- era sonia in poze,si mai nou sa treaca de la patut la fotoliul care e inte cele 2 patuturibinenteles ca nu mai treb sa-i asez eu un fund in fata barilor, stiu ei sa se catere de pe burta..in 3 sapt de cand i-am pus pe jos si i-am lasat in legea lor..au invatat atateamai ales sa se aseze in fund de pe pozitia taras. fac si cate 5 pasi in 4 labe, dar doar atat.ai vostri si-au dat drumul deodata, sau treptat? adica cand au ajuns in 4 labe, au tinut-o doar in 4 labe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna fetele!

O cafeluta buna as bea si eu daca a mai ramas.

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele care aveti masina de spalat vase, strumph, happi, si cine mai are. Zice-ti si mie ce modele aveti voi, si ce caracteristici tb sa aiba? vreau sa inspectez putin piata ca parca imi surade ideea sa-mi iau, as scuti din banii de manechiura

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Eu o am pe asta:
http://www.electrolux.ro/Products/Ma%C5%9Fini_de_sp%C4%83lat_vase/Incorporabile/Total_incorporabile/ESL63010
si sunt foarte multumita de ea. Eu caut la orice electrocasnic sa aibe clasa a sau a+, la masinile de spalat vase te mai poti ghida dupa nr. de seturi pe care le poti spala, ce programe are, incorporabila sau nu, latime (45/60 cm in functie de nr de seturi). Parca sa zic ca am vazut pe undeva si una care se deschidea cum vrei tu. nu mai stiu sigur, dar parca pe la whirlpool, ariston...

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

madutza, uite una care cred ca se deschide cum vrei tu, daca am inteles eu bine.

http://www.accesshop.ro/Masina-de-spalat-vase-tip-sertar-Whirpool-ADG-1900IX

dar eu nu as alege-o.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-iar nu mai vine prietena mea la minede data asta din cauza mea- sergiu stranuta si ii curge nasul- am fost ieri in parc, si in timp ce o dadeam pe sonia in leagan-el a fost incoltit de 2 fetite-care erau topite dupa el, acum realizez ca parca am auzit pe una stranutandtopite-topite, dar na, acum..stam iar in casa. pe mine ma cam enerveaza parintii care isi scot copii afara raciti fiind, si-i lasa in preajma altora, chiar mai mici.du-te frate cu el mai izolat atunci, nu il adu in colectivitatesau nu lipit de carutul meu- off, am sa fiu mai prevazatoare pe viitor.dar uit, ca asa imi plac copii..dar acum na, nici unul dintre noi nu suntem raciti, si sergiu a luat-o bine mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

VISS, ai grija la sonia acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

madutza, uite una care cred ca se deschide cum vrei tu, daca am inteles eu bine.

http://www.accesshop.ro/Masina-de-spalat-vase-tip-sertar-Whirpool-ADG-1900IX

dar eu nu as alege-o.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

de ce nu ai cumpara-o pe asta?
imi place mult masina ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off, ailed, ce sa-i fac si soniei? ca tot o sa ia, mai devreme sau mai tarziu..ca plutesc in aer virusii din stranutdiseara cand vine laur o sa ia si osciloccocinum..saracul raode la o masinuta de 10 minute, si ea s-a dus in camera cealalta si s-a urcat la barile patutului,face pasi singurica langadar spatiul mic, am s aincerc sa aerisesc cand se culca ei, ca asa sunt pe jos si e curent..lichide, ser in nas,aspirat,vybrocil, diseara aerosoli..punct si de la capat

Mergi la inceput