Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, sanatate multa lui sergiu. asa e nu ne dam mereu seama cand e un copilas racit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !

Viss,multumim pentru aprecieri. Da, suntem aici pentru ca este Laur cu serviciu de cativa ani si doar ce i-au facut un alt contract,pe timp nedeterminat.Nu stiu cat v-om mai sta departe de casa,cativa ani cu siguranta pentru a pune ceva banisorii de-o parte.Surorile mele nu vor sa se mai intoarca dar,eu nu sunt de aceeasi parere.Aici nu simti spiritul sarbatorilor,si ceea ce ma doare pe mine este ca nu sunt aproape de familia mea/a lui/nasii,etc. Din aprilie incep si eu munca aici,momentan stau sa faca Duracell un anisor. Imi este dor de activitatile mele de dinainte dar,nici cu noul program nu ma plang,nu etse nimic mai minunat de cat sa iti cresti minunea.
Scuze ca nu stau sa corectez greselile....scriu foarte repede ca nu ma lasa Eduard...vrea si el sa butoneze putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mai vroiam sa zic ceva- ma tot auizt la voi d epraz. zis si facut-luat, fiertm blenduit. dar nu am lasat separat, am amestecat cu toate legumele.am facut cam 14 borcanase mici, ptr 7 zile imi ajungeau.si aveam unele din urma cu ardei capia si salata verde, plus altele....combinam unul de ala cu unul din celalalt. cand a inceput sa faca sergiu colici..cu scaune mai moi dim..am incercat sa testez care din borcane e buba..dar iar colici..ieri seara nu am dormit intre 24-1.30 si apoi intre 3-5 dim, cand am stat mai mult in brate cu el- se chircea, se incovoia, gemea, ii ieseau gaze pe langa suzeta. asa ca, am pus la decongelat taote borcanele- si azi le arunc ..sus[piciunea de la praz. e tot un soi de ceapa pana la urma, nu? se zice sa nu se bage ceapa pana la 1 an..o sa mai bag praz la sfantul asteapta
- si cu borsul fetelor, eu zic la fel- sa mai asteptati. pe mine ma doare stomacul de la borsul facut in casa.la ala de magazin n-am nimic. dar la asta concentrat, si mai bio, ma roadenoi zicem , copilul e agitat, ca ii ies dintii, ca e el nervos, dar poate are si el o problemuta serioasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss cum ceapa se da dupa 1 an??? cat despre colici..eu citisem ca se bea infuzie pt tratarea loc.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pb!
avem niste bubitze pe corp, n-are febra, scotoceste si umbla, nu muci, galci etc... deci cred ca a facut alergie la ceva.... ieri i-am dat un pic de ciorbitza.... a si i-am dat cu o crema noua pe corp, ca era pielea uscata deci pot sa o folosesc eu acum, nu cred ca e pojarel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a si i-am dat si niste ciorbitza de la noi cu bors

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

madutza, uite una care cred ca se deschide cum vrei tu, daca am inteles eu bine.

http://www.accesshop.ro/Masina-de-spalat-vase-tip-sertar-Whirpool-ADG-1900IX

dar eu nu as alege-o.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

de ce nu ai cumpara-o pe asta?
imi place mult masina ta

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



In primul rand este clasa energetica B, din punctul meu de vedere este mica (noi suntem 2 plus pitica ai se aduna zilnic o masina de 12 seturi). Eu mai am o chestie cu firma whirlpool, nu stiu exact de unde mi-a intrat mie in cap ca nu imi place, dar asta e doar un motiv extrem de subiectiv.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, nici eu nu am auzit ca nu se da ceapa pana la 1 an..Catalinei nu-i lipseste niciodata prazul din ciorba. Parerea mea este ca Sergiu e ceva mai sensibil la stomacel...acum cu prazul..mai demult cu para... Sonia nu a avut pb cu nici una din astea, nu?. Daca tot faci borcanase separate, poti pastra sa-i dai soniei cu praz. daca fratiorul nu tolereaza nu inseamna ca nu tb sa pape si ea, nu?
Am dreptate ca Sonia e mai rezistenta?

Bors nici eu nu dau

Delia, cum sunt bubitele? iarna se usuca mai mult pielea lor si pot face o dermatita..a avut si Cata..insa nu am ajuns la dermato pt ca a trecut repede cu multa hidratare..am fost doar la pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada pielea e ff uscata intradevar peste tot si sunt rosii si un pic in relief are pe trunchi sipe burta/ spate mai multe pe la noada..., nu are ganglionii umflati, e ff activa.... cu ce ai hidratat-o ? intern cu apa sau cu o crema..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lparpala..cum adik se trang 12 seturi? nu am pricep..adik cate farfurii/pahare/furculite etc pot intra in masina?
Mie imi place mult whirlpool

ally, ce faci mami?

gata, a adormit Cata, si a mancat ff frumos, Fara sa apas pe buton

fac cap nou si trec la treaba

Mergi la inceput