Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

..va dati seama ca eu acum ascult numai colinde cu andra, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- ideea e sa stie ca biberonul e de mancat nu de ros tetina.ai mei incep s-o roada cand se satura, dupa 240ml,dupa 300ml..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MADA.. UITE... ALEA INCASTRATE AU BUTOANE PE MUCHIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia si eu ziceam la fel cu coltarele. nu iese in dungi ca vine asa: 1 rand alb+1 rand culoare+1 rand alb+3 randuri culoare+3 randuri alb.

miki e acolo si intrebarea


mamica implinita cu 2 comori !!



da, da, am vazut-o.. ochelari inca nu-mi trebuie doar ceva pentru concentrare[:D
fug la treaba ca am spalat geamuri, perdele, ptiuuu sunt ingropata in treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-si mai trebuie rabdare,parerea mea e ca dc ii inveti cu niste lucruri mai devreme, sunt mai pasionati sa le faca, decat atunci cand stiu ca se poate sa fie si serviti, ajutati..parerea mea e ca treb sa-i stimulam putin, apoi sa-i lasam liberi sa se prinda singuri de niste chestii.binenteles ca suntem acolo sa-i ajutam, sa-i supraveghem, sa le dam o mana de ajutor cand nu se mai descurca..dar na, dc incercam, perseveram si nu merge, o lasam balta o perioada, si reluam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-si mai trebuie rabdare,parerea mea e ca dc ii inveti cu niste lucruri mai devreme, sunt mai pasionati sa le faca, decat atunci cand stiu ca se poate sa fie si serviti, ajutati..parerea mea e ca treb sa-i stimulam putin, apoi sa-i lasam liberi sa se prinda singuri de niste chestii.binenteles ca suntem acolo sa-i ajutam, sa-i supraveghem, sa le dam o mana de ajutor cand nu se mai descurca..dar na, dc incercam, perseveram si nu merge, o lasam balta o perioada, si reluam..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


CORECT... SI ASA DEVIN NISTE ADULTI INDEPENDENTI, PRICEPUTI SI SIGURI PE EI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

delia o sa il rog pe sot sa imi cumpere sa vedem daca ajuta

mada pai in teorie daca ai dulapl la care esti dispusa sa renunti gata, trebuie doar sa cumperi masina a mea se deschide de sus, la usa ma refer, dupa care compartimentele de jos ca un sertar. parerea mea e sa masori spatiul pe care il ai liber si sa te uiti pe net la mediagalaxy sau altex si sa gasesti masina care sa intre in spatiul disponibil, e mai simplu, ca poate ti se pune pata pe vreo marca inainte si descoperi ca nu au masina facuta pe dimensiunile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-si mai trebuie rabdare,parerea mea e ca dc ii inveti cu niste lucruri mai devreme, sunt mai pasionati sa le faca, decat atunci cand stiu ca se poate sa fie si serviti, ajutati..parerea mea e ca treb sa-i stimulam putin, apoi sa-i lasam liberi sa se prinda singuri de niste chestii.binenteles ca suntem acolo sa-i ajutam, sa-i supraveghem, sa le dam o mana de ajutor cand nu se mai descurca..dar na, dc incercam, perseveram si nu merge, o lasam balta o perioada, si reluam..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



ai perfecta dreptate, cand a fost interesata sa puna mana pe biberon am lasat-o..dar ea nu prea a fost...doar cand alaptam punea mana pe biberon..mangaia titi
nu o las sa-l roada ca vace varza tetina, o sparge in capat. oricum cumpar pe banda rulanta tetine...
de azi am sa muncesc mai mult la cap tinut singura biberonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

MADA.. UITE... ALEA INCASTRATE AU BUTOANE PE MUCHIE

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


caut, multumesc

miki, gata curanie si la tine? si eu azi spal niste geamuri cat o sa doarma cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

FETELE MAINE E SARBATOAREEEE!

Mergi la inceput