Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Inca una si ''fug''...Astazi i-am pregatit: pulpita de pui,brocoli, gulie, praz, ardei si cartof. Le dreg cu smintina sau iaurt...sper sa-i placa
Am nou brocoli si gulie, ...2 in 1 sper sa nu fie problema...am mai procedat asa cu alte alimente si am scapat pina acum.
Sper sa pape!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, pup eu un intelectual Vreau sa-i iau Catalinei una din astea cu forme pt ca cele de la cristi sunt descompletate..si oricum cata va avea timp sa se joace doar cand e cristi la gradi, ca in rest el e seful,,si el ii da catalinei ce jucarii vrea el...deh coarnelele alea...




da, cunosc asta cu datul..din 5-10 jucarii mari si luminoase si catarete din jur alege una minuscula si ii da si ei dar a mea mai nou se ratoieste la el, protesteaza deja..nu mai accepta orice..si in final cedeaza si el si ii da si din cele mari, dar doar cu conditia sa=i arate el exact ce face si cum face..

mami de 2 prichindei

ha-ha da pai e f bina ca isi invata surioara cum functioneaza, sa stie si ea
cata are 2 papusele..si nici pe alea nu i le da cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
fetele ma bate gandul sa-i aduca mosul Andrei o masutza de genul asta de care vb voi....dc n-am vazut-o mai devreme...
mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eu o am pe acesta
http://www.chicco.ro/product--modo-masa-pian-12-luni--506.html

Este o jucarie ptr un an in sus, dar are si parti detasabile, ... citeste detalii. Ioanei ii place f mult!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







superba masuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

am zis ca dorm pana la 9:30 si s-a trezit sotul cu cristi...am dormit pana la 10:30 si acum e ofticat pe mine
off..nu-i duminica buna pt mine..deja sunt plina de spume...vb mai incolo...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetele toate jucariile de la fisher price sunt frumoase, copii mei se joaca cu placere cu toate. Ca idee de jucarii, noi avem www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_OMIDA_MUZICALA" target="_blank">omiduta muzicala, www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_SCAUNUL_MUZICAL" target="_blank">scaunelul muzical, pe care l-a primit Cristi la primul Craciun , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Telefonul_Vorbitor" target="_blank">telefonul vorbitor , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Fisher_Price_Jucarie_de_Baie" target="_blank">jucariile de baie , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Broscuta_Vorbareata" target="_blank">broscuta vorbareata si inca o jucarie..care nu o gasesc acum pe site-urpi ca un "pian" cu 3 clape pe care le poate apasa cu mana sau cu un ciocanel atasat ...oricum ciocanelul a fost confiscat mult timp ..va pun o poza sa-l vedeti daca vreti

mi-ar mai placea sa aiba dar nu stiu daca merita
asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Surpriza_Formelor_de_Biscuiti
sau asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_FORMS_sorting

ce parere aveti? aveti vre-una din astea 2?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Maduta si a stat Cristi in acel scaunel??????? E o idee sa i-l iau si eu de Craciun. Oricum formele de asortat sunt cu maxim 40 ron la Carrefour tot de la fisher price si formele de biscuiti parca 100 ron tot la Carrefour.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Miki tu cum te mai simti ? esti pe antibiotic? soacra inca la tine?


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


eu naspa..si da si da la celelalte intrebari
am fost azi si eu in sfarsit la control gineco si am niemrit la un dr nesuferit..mi-a stricat ziua de dimineata..bine macar ca sunt bine pe partea asta

mami de 2 prichindei

Bine ca esti bine!Si eu trebuie sa ajung musai. Mai ales ca intentionez sa ma pregatesc de bb 2. Analize, ..tratament inainte dureaza, asa ca..bat fierul cit e cald.
Doamne ajuta!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Doamne ajuta mami! Vei fi prima care deschide odiseea pentru al 2 lea bebe!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi.

In primul rand , la multi ani sufletelul meu , sa cresti mare si sanatos si sa ne aduci numai bucurii!

Cami sa iti traiasca sotul si sa fie sanatos!

Catank cangurul e si in romana si in engleza? Masuta are multe cantecele? Offffff, mare dilema cu jucariile astea.

Ally distractie placuta in continuare cu mami! pentru tine si printul Eddy

Roxy felicitari Anastasiei pentru primul dinte.

tuturor fara exceptie, fug ca se smiorcaie Rares

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, am pus poze cu Cristi si scaunelul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza si de la noi!


Rares Andrei de mandreeac


La noi este o zi superba! Momentan, de o saptamana si ceva, sunt "pachet" la Breaza impreuna cu mama sotului (nu imi vine sa ii zic soacra, eu ii zic Nana ). Ne-a prins asa bine aceasta vacanta. Eu nu mai am treaba cu bucataria decat pentru mancarea piticei, iar Nana ma rasfata cu tot felul de mancaruri Mai rau va fi cand voi ajunge acasa si ma voi pune pe cantar.

Inteleg ca un "La multi ani!" am de trimis si catre Cami pentru sotul ei.

In legatura cu primul Craciun al Dianei, eu sunt total in ceata. Nu stiu nici cat de mult isi dau ei seama acum ce se intampla (banuiesc ca nu prea mult) si nu stiu nici ce sa-i iau. Jucariile despre care vorbiti voi sunt extraordinare, dar sunt destul de scumpute (pentru salariile noastre din invatamant). Vom face probabil tot posibilul sa gasim ceva cat mai educativ la un pret rezonabil. Imi fac cu ochiul cele de la fisher price (carticica, omida).




la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna, acu am venit de la biserica . Nu au venit cu mine decat Ghighi ( normal) si Vic. Nu stiu cum sa fac sunt cam suparata ca ceilalti cam fenteaza biserica. Ce sa fac daca sotul se da ateu? Nici nu vreau sa-i fortez. Cami poate-mi dai tu ceva idei.

La multi ani Rares de mandreeac. Sa cresti mare si cumintel sa se mandreasca mami cu tine.

Cami la multi ani si sotului tau.

Vad ca voi tot in jucarii sunteti impotmolite.

Eu l-am rezolvat de Niculae , ufffff greu ca sunt multi si bani nu este. Ghighi nu va primi nimic de Niculae adica un pachet de pampersi de ochii celorlalti. Avem prea multe jucarii si ea oricum nu stie .

Ailed ma gandesc la tine in fiecare dimineata.

Ufff era sa ma prinda Alex s-a apopiat de lap si a inceput sa citeasca, ufff m-au trecut transpiratiile.

Merg sa-l imbrac pe Matia ca trebuie sa plecam la o zi de nastere.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput