Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Buna seara mamici!
Ne-am intors si noi de la muulte cumparaturi si lungi plimbari pe afara si prin mall.Suntem cam epuizati ce-i drept ,dar s-a meritat din plin.Mama si Laur joaca table si Duracell se tot deplaseaza in jurul canapelei.Mai stam putin si-l bagam la baita,apoi sa-i tai unghiutele ca aseara nu am apucat...
Roxy,felicitari pentru primul dintisor al Anastasiei.
Strumpitz,ai ghicit...da, avem incalzire de jos...este asa calda gresia mereu si tare bine se simte la picioare.Mama sta pana pe 6 decembrie,atunci are biletul. Puupam piscotica!

Fetele,multumim pentru comentariile din josul pozelor!

Va pupam!


Eduard Andrei 02.04.2011


Ce rau ti-o fi cu mami tau linga tine si muuuulte cumparaturi, plimbari...hmmmmce te invidiez eu pe tine
Traieste clipa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
fetele ma bate gandul sa-i aduca mosul Andrei o masutza de genul asta de care vb voi....dc n-am vazut-o mai devreme...
mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eu o am pe acesta
http://www.chicco.ro/product--modo-masa-pian-12-luni--506.html

Este o jucarie ptr un an in sus, dar are si parti detasabile, ... citeste detalii. Ioanei ii place f mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele am si eu o intrebare:
- voi cu ce curatati masa de mancare a lui bb?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Fiind detasabila, in chiuveta de vase cu solutia aferenta pur sau...pur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Hai sa ne lamurim.
Catank, tu ai viermele prietenos in forma de carticica muzicala, adica asta http://idealbebe.ro/fisherprice-carticica-muzicala-in-limba-romana-p-5003.html?osCsid=0565b884ebd390ed6cca416f0e05ce3e, iar Madutza, eu si Mandreeac, am cumparat acum, Mada cred ca o avea deja, omida vorbareata, aica asta http://idealbebe.ro/fisherprice-omida-vorbareatain-limba-romana-p-4962.html.
Amandoua jucariile sunt frumoase, canta, lumineaza etc.
Strumph, tu pe care o vrei? Mai am o sapt de naveta, nu am terminat, si pe 11 plecam si ne intoarcem pe 19. Ma gandesc cu groaza. De fapt, incerc sa nu ma gandesc.

Ma duc la un episod de neveste disperate.
O seara frumoasa!




Da, ai dreptate!!! O va primi de Mos Nicolae! Masinuta inca e ambalata ptr Mos Craciun, avem jucarii pina una alta...
Tu pe care o ai, sau ambele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

strumph, parca spusesm de Cata si Cristi in primul meu mesaj.. multumesc de intrebare sunt mult mai bine amandoi. Cata a facut azi 2 kk normali si luni dimineata termin tratamentul. Azi i-am dat si putina carne de pui cu morcov si orez fiert. Tot putin mananca dar am mai avansat de la 50-60 gr la 100 gr la o masa. Am impresia ca i-au scazut bulanasele si fina a spus ca si falcutele au scazut
Cristi nu a mai facut febra, a iesit azi cu tati putin afara. Si cu el termin Nurofenul tot luni dimineata..deci abia astept sa treaca week-end-ul

Daca vrei iti pot cumpara omiduta si ti-o trimit. Nu ar fi nici o pb pt mine, din potriva va fi o placere

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Este foarte bine Cata, s-a si lungit...Las ca va recupera ea, ...asa sunt toti copiii dupa ''boala''... si adultii la fel... In fustite si bentite fff pufoasa nu i-ar sta bine Glumesc! Dar eu o vad perfecta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetele toate jucariile de la fisher price sunt frumoase, copii mei se joaca cu placere cu toate. Ca idee de jucarii, noi avem www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_OMIDA_MUZICALA" target="_blank">omiduta muzicala, www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_SCAUNUL_MUZICAL" target="_blank">scaunelul muzical, pe care l-a primit Cristi la primul Craciun , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Telefonul_Vorbitor" target="_blank">telefonul vorbitor , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Fisher_Price_Jucarie_de_Baie" target="_blank">jucariile de baie , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Broscuta_Vorbareata" target="_blank">broscuta vorbareata si inca o jucarie..care nu o gasesc acum pe site-urpi ca un "pian" cu 3 clape pe care le poate apasa cu mana sau cu un ciocanel atasat ...oricum ciocanelul a fost confiscat mult timp ..va pun o poza sa-l vedeti daca vreti

mi-ar mai placea sa aiba dar nu stiu daca merita
asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Surpriza_Formelor_de_Biscuiti
sau asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_FORMS_sorting

ce parere aveti? aveti vre-una din astea 2?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Foarte frumoase jucarii ai
Prima varianta o au si finii mei, ei sunt f incintati de ea.
Eu am varianta asta cu forme, si este ''prietena'' Ioanei...chiuie ori de cite ori o vede...sau cind incepem sa ne jucam cu ea...
Despre asta vb http://www.chicco.ro/product--promotie-cangur-muzical-9-luni--1296.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

acum visesz la jucarii si la un Craciun cu zapada

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Idem...dar visez si la mami meu Am spus ca nu ma duc acasa in moldova....dar nu cred ca rezist. Sotul lucreaza, ori de Craciun ori de revelion, ...Astazi i-am spus, ...''cind esti liber plecam la tata''.... Sper sa fie vremea buna, ..cu zapada atit cit sa putem circula in conditii normaleCe vis frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, pup eu un intelectual Vreau sa-i iau Catalinei una din astea cu forme pt ca cele de la cristi sunt descompletate..si oricum cata va avea timp sa se joace doar cand e cristi la gradi, ca in rest el e seful,,si el ii da catalinei ce jucarii vrea el...deh coarnelele alea...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


da, cunosc asta cu datul..din 5-10 jucarii mari si luminoase si catarete din jur alege una minuscula si ii da si ei dar a mea mai nou se ratoieste la el, protesteaza deja..nu mai accepta orice..si in final cedeaza si el si ii da si din cele mari, dar doar cu conditia sa=i arate el exact ce face si cum face..

mami de 2 prichindei


Ce-mi place de prichindica auzi la ea sa protesteze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Buna dimineata!
Cafea, ceai, lapte, capucino ptr doamnele mele preferate!

O duminica linistita!





Buna dimineata, in sfirsit!
Multumim de cinste, eu prefer un ceai
Ioana doarme, eu dupa un ceai pap o gutuie si rontai la seminte, si normal...va citesc si va scriu.
Astazi avem o paranghelie la ora 12 la o nepotica din partea sotului. Implineste 16 ani! Eu o iubesc, o ador!!! Prima data a plecat de acasa cu mine la virsta ei de 4 ani la Bacau ptr a-mi sustine eu licenta. A fost un ''cosmar'' dar acum ne amintim cu zimbetul pe buze de acele vremuri... Nu am avut o vacanta in tara fara sa nu ne fie alaturi,..Am iubit-o si o iubesc ca pe propriul meu copil. Multi spun ca imi seamana ...ei, unde ne tot vad impreuna mereu...Cei drept, de cind a venit Ioana in viata mea, a trecut pe locul 2 dar sa nu ma parati...dar oricum o iubesc la maxim. Vorbim orice,...scoala in primul rind(invata f bine, a terminat prima pe liceu anul trecut)pasiuni, ...de ce nu?!baieti..orice. Ce mai, ... o iubesc!

Asadar, ...va doresc o duminica plina de Soare in suflet!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!
mmm ce buna e cafeaua, multumim Nana!
Andra face de doua nopti un pui de febra, asa un 37.5... scade la antitermice, cred ca e de la nesuferitul ala de dintos din stanga sus care numai sparge odata. Poate fi, nu?.. intreb pt ca Maria nu a facut febra de la dinti, (cand a facut era de la pojarel, doar dr. zicea ca-i de la dinti, cred ca facuse scoala cu dr aia alui Lucas)
Noi o sa fi fim cam plecati azi(sper sa n-aiba Dodo altceva si sa faca iar febra), dar nu pot sa plec inainte de a spune LA MULTI ANI CAMI pt sotul tau!, sa-ti traiasca , sa fie sanatos, sa te bucuri de el!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Hai ca o fi de la dintoc, ...Doamne ajuta sa iasa repede!!!
Zici ca ne da Cami de baut ptr al ei sot??Hmmm eu nu mai plec la paranghelie, ...astept aici ceva bun de la Cami!

La multi ani Cami ptr sotul tau, sa fie sanatos si iubaret!

Mergi la inceput