Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, pup eu un intelectual Vreau sa-i iau Catalinei una din astea cu forme pt ca cele de la cristi sunt descompletate..si oricum cata va avea timp sa se joace doar cand e cristi la gradi, ca in rest el e seful,,si el ii da catalinei ce jucarii vrea el...deh coarnelele alea...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


da, cunosc asta cu datul..din 5-10 jucarii mari si luminoase si catarete din jur alege una minuscula si ii da si ei dar a mea mai nou se ratoieste la el, protesteaza deja..nu mai accepta orice..si in final cedeaza si el si ii da si din cele mari, dar doar cu conditia sa=i arate el exact ce face si cum face..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

i-am luat si eu Andrei o broasca testoasa de la simba toys, are gauri pt forme si poti sa o si tragi... astea vorbitoare de la fisher price sunt in croata, asa ca...daca vine mosul de la mamaie si tataie... poate..

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


apropo, din toate astea cu forme, vlad a fost fun una simpla, fara cantece, un cub de plastic de fapt, cu vreo 16 forme de bagat pe toate laturile..si se descompunea si el la randul lui..e, asta a avut cel mai mare succes..acum cu voi imi mai aduc si eu aminte de ele..uite ca nici nu mai stiu pe unde e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nb fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Buna dimineata!
Cafea, ceai, lapte, capucino ptr doamnele mele preferate!

O duminica linistita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
catank, zi drept, numa o ora ai dormit ? eu astept pozici noi cu Ioana , da ?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Sincer DA!!!Ioana dormea deja cu multa vreme inainte sa ma hotarasc eu, ...atit am prins, bun si atit.
M-ai inebunit cu niste poze....Dar o sa atasez, promit! Cind? dar daca am promis, mai conteaza cind?!Poate maine, ...azi plec teleleu pe traseu....e soare si frumos afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Miki tu cum te mai simti ? esti pe antibiotic? soacra inca la tine?


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


eu naspa..si da si da la celelalte intrebari
am fost azi si eu in sfarsit la control gineco si am niemrit la un dr nesuferit..mi-a stricat ziua de dimineata..bine macar ca sunt bine pe partea asta

mami de 2 prichindei

Bine ca esti bine!Si eu trebuie sa ajung musai. Mai ales ca intentionez sa ma pregatesc de bb 2. Analize, ..tratament inainte dureaza, asa ca..bat fierul cit e cald.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Viss, uite aici Covorasul de joaca http://www.piticulvesel.ro/store/piticulvesel_viewItem.asp?idProduct=1111. Are imensiuni mari, asta e ideea cand cumperi, fiecare patrat sa nu fie mic, ca il desfac piticii imediat plus ca iti e f usor tie sa il manevrezi montat, atunci cand faci curat si trebuie sa aspiri.

Edit: am mai gasit si aici covorasul si e muuult mai ieftin, probabil este mai subtire.

http://reclama/detalii.php?cod=AZ27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Buna seara,

In primul rand cred ca ar trebui sa ma cam ascund din cauza smiorcaielilor mele din ultimele luni legate de somnul meu intrerupt. Trag concluzia din raspunsurile voastre ca nu sunt nici pe departe una dintre cele care au probleme cu somnul copilului.

Va multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma, cred ca la noi este de vina suma a doua probleme: 1. eu nu prea mai am laptic si piticei nu ii place laptele praf (va trebui sa o conving cumva), 2. ne dau dintisorii.
Asa ca...promit sa ma cumintesc si sa nu ma mai plng aiurea.

Noi suntem bine, nu suferim decat de dorul de tati care vine abia miercuri seara.



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


Nu te plingi aiurea, ..si I se mai trezeste noaptea..are nopti si nopti...cind o data...cind de 2 chir 3 ori, ...o pun la sin, uneori papa putin, alteori deloc....dupa 3 minute o asez la loc....adoarme, ...dupa 2 ceasuri iar maraie, reiau operatiunea, ...
E scumpa tare chiar daca ma trezeste din ora in ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
mmm ce buna e cafeaua, multumim Nana!
Andra face de doua nopti un pui de febra, asa un 37.5... scade la antitermice, cred ca e de la nesuferitul ala de dintos din stanga sus care numai sparge odata. Poate fi, nu?.. intreb pt ca Maria nu a facut febra de la dinti, (cand a facut era de la pojarel, doar dr. zicea ca-i de la dinti, cred ca facuse scoala cu dr aia alui Lucas)
Noi o sa fi fim cam plecati azi(sper sa n-aiba Dodo altceva si sa faca iar febra), dar nu pot sa plec inainte de a spune LA MULTI ANI CAMI pt sotul tau!, sa-ti traiasca , sa fie sanatos, sa te bucuri de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ce faceti fetele?
mi-era dor de voi si cu toate ca n-am timp de stat am intrat totusi putin sa va salut. vreau sa merg sa fac baie, sa hranesc bebelina ca n-a papat iaurtul inca....
sotul este acasa saptamana asta si viitoare, in conceidu asa ca am tot umblat prin oras, la plimbari, la prieteni si la muuulte cumparaturi de Craciun ca sunt pline magazinele cu de toate asa ca sa stiti de ce lipsesc.

fetelor, avem un dintisorrrrrr stanga jos a iesit, de joi, l-am observat cand eram in Real cu toate ca sus este umflata gingiuta.
a inceput sa pape legumele, carnita, fivatelul, asa bucuroasa sunt...

ailed te-am vazut in poze, esti faina, faina.... si ai niste printese sunteti toate 3 niste frumoase

madutza nu sunt la gratar pe vremea asta ca imi ingheata a fost un frig azi, desi zilele trecute chiar se simtea mai cald. azi nici n-am iesit afara ca am avut multa treaba, curatenie, apoi am lenevit la tv, ce bine a fost la caldurica, ce sa mai iesim iesim maine musai.
ieri oricum am stat aproape 3 ore afara in parc, si pentru azi

catank daa si o pauza la butoane dar si treaba. si plimbari, hai sa nu ma laud ca numai treaba
la noi este frigggg si innorat, zici ca ninge imediat.

mandreeac sa foloseasca Rares sanatos masinuta, abia astept s-o vad si eu

cami super ca a venit cineva sa te ajute la curatenie. este binevenit un ajutor

miki ce ma bucur ca nepotica este bine, sa fie sanatoasa si sa creasca mare , mare scumpica

simona si mie mi-era dor de voi, de aia am si intrat. iti dai seama ca m-am gandit mereu la voi, ce mai faceti....
am vazut pozele cu Arsenie, este un dolofanel frumosssss

strumphitza iar faci salata arunca si la noi o lingura. o lingura cu salata nu goala
am vazut-o pe piscoata mica, este asa dulce, creste pe zi ce trece si face gusita mi se pare mie

fetelor nu va suparati ca nu mai scriu la fiecare, nici nu am citit decat paginile astea. o sa citesc maine poate , ce ati mai scris. merg sa dau iaurtelul Anastasiei, sa fac baie si apoi si ei sa-i facem.

aaa...aseara am filmat-o cum a adormit in timpul mesei cu mancarea in gurita, ii picau ochii in gura de somnic si a adormit de la 19.45 pana la 3.15. am zis ca doarme putin asa, sa-si faca ea somnicul...da' de unde, a dormitttt..... apoi de la 03.30 la 7 am dormit iar ca valizele. noroc ca o schimbasem inainte. dar in pijamale nu

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Ce frumos!!!Dintisor si mai papa si tot pai daca are fata cu ce, de aceea nu papa legumele, acum are un dintisor, are cu ce ma...are cu ce....
Ioana are o perioada de maraiala, de terziri noaptea, papa fructe, legume si iaurt dar nu mai mult de 100 din fiecare..(cel putin asa s-a intimplat in ultimile 2 zile)ceva se intimpala si cu ea, ..poate apare si la ea un dintisor, sau nu?!

Mergi la inceput