Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele am si eu o intrebare:
- voi cu ce curatati masa de mancare a lui bb?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


o iau de acolo si o spal cu detergent de vase in chiuveta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, parca spusesm de Cata si Cristi in primul meu mesaj.. multumesc de intrebare sunt mult mai bine amandoi. Cata a facut azi 2 kk normali si luni dimineata termin tratamentul. Azi i-am dat si putina carne de pui cu morcov si orez fiert. Tot putin mananca dar am mai avansat de la 50-60 gr la 100 gr la o masa. Am impresia ca i-au scazut bulanasele si fina a spus ca si falcutele au scazut
Cristi nu a mai facut febra, a iesit azi cu tati putin afara. Si cu el termin Nurofenul tot luni dimineata..deci abia astept sa treaca week-end-ul

Daca vrei iti pot cumpara omiduta si ti-o trimit. Nu ar fi nici o pb pt mine, din potriva va fi o placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, deci de luni intrati in normal, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetele toate jucariile de la fisher price sunt frumoase, copii mei se joaca cu placere cu toate. Ca idee de jucarii, noi avem www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_OMIDA_MUZICALA" target="_blank">omiduta muzicala, www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_SCAUNUL_MUZICAL" target="_blank">scaunelul muzical, pe care l-a primit Cristi la primul Craciun , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Telefonul_Vorbitor" target="_blank">telefonul vorbitor , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Fisher_Price_Jucarie_de_Baie" target="_blank">jucariile de baie , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Broscuta_Vorbareata" target="_blank">broscuta vorbareata si inca o jucarie..care nu o gasesc acum pe site-urpi ca un "pian" cu 3 clape pe care le poate apasa cu mana sau cu un ciocanel atasat ...oricum ciocanelul a fost confiscat mult timp ..va pun o poza sa-l vedeti daca vreti

mi-ar mai placea sa aiba dar nu stiu daca merita
asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Surpriza_Formelor_de_Biscuiti
sau asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_FORMS_sorting

ce parere aveti? aveti vre-una din astea 2?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, sa folositi sau sa daruiti cu placere cadourile cumparate pt Craciun te intrebam de gratare ca spunei tu ca ai facut gratar si pe zapada

ally, stai cu mami a ta si profita de perioada asta. Noi tot aici suntem, nu plecam nicaieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, deci de luni intrati in normal, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


sper din tot sufletul sa intram in normal si sa ramanem asa..sa nu mai avem ore de pastile ca deja am capul mare..mereu ma uit la ceas sa vad care , ce pastile mai ia...sa inceapa si fata sa manance bine din nou ca s-a facut manechina

acum visesz la jucarii si la un Craciun cu zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetele toate jucariile de la fisher price sunt frumoase, copii mei se joaca cu placere cu toate. Ca idee de jucarii, noi avem www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_OMIDA_MUZICALA" target="_blank">omiduta muzicala, www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_SCAUNUL_MUZICAL" target="_blank">scaunelul muzical, pe care l-a primit Cristi la primul Craciun , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Telefonul_Vorbitor" target="_blank">telefonul vorbitor , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Fisher_Price_Jucarie_de_Baie" target="_blank">jucariile de baie , www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Broscuta_Vorbareata" target="_blank">broscuta vorbareata si inca o jucarie..care nu o gasesc acum pe site-urpi ca un "pian" cu 3 clape pe care le poate apasa cu mana sau cu un ciocanel atasat ...oricum ciocanelul a fost confiscat mult timp ..va pun o poza sa-l vedeti daca vreti

mi-ar mai placea sa aiba dar nu stiu daca merita
asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_Surpriza_Formelor_de_Biscuiti
sau asta http://www.noriel.ro/jucarii_copii_Jucarii_infant_0-3_ani/jucarie_FORMS_sorting

ce parere aveti? aveti vre-una din astea 2?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



madutza, din cele 2 prima are si cantecele in plus pe langa forme de bagat..noi nu le avem dar aia c u surpriza formelor de biscuiti am vazut-o pe la majoritatea prietenilor si toti copilasii era incantati de ea..dar probabil depinde si de copil, happi de ex spunea ca n-au fost incantati de ea asa mult..
ai mei de ex n-au nici o treaba cu telefonul ala vorbitro..cred ca pot sa numar pe degete de cate ori a fost deschis..dar ai mei le plac astea cu bagat forme, am vreo 4-5 feluri ( no-name-uri ) si simple de plastic si vlad a buchisit la ele o gramada de timp..vad ca si acum ii plac astea de migala ,face toata ziua puzzle-uri si cifre si litere in loc sa conduca masini cu telecomanda..fiecare cu placerile lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, pup eu un intelectual Vreau sa-i iau Catalinei una din astea cu forme pt ca cele de la cristi sunt descompletate..si oricum cata va avea timp sa se joace doar cand e cristi la gradi, ca in rest el e seful,,si el ii da catalinei ce jucarii vrea el...deh coarnelele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

i-am luat si eu Andrei o broasca testoasa de la simba toys, are gauri pt forme si poti sa o si tragi... astea vorbitoare de la fisher price sunt in croata, asa ca...daca vine mosul de la mamaie si tataie... poate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza,eu am ceva asemanator cu a doua varianta..acele forme care se itroduc in cutie...Eduard nu se joaca cu ele,le roade(sunt dintr-un cauciuc),le arunca si ”vorbeste„ in ele.Bine,al meu Duracell este un caz mai rar, nu iubeste jucariile..si i-am luat o gramadaaaaaaa.Cu tot felul de culori,butoane,muzicute,etc,etc...degeaba.Nici nu se uita la ele..lui ii plac etichetele,butuanele(telef, telecomanda)cartoanele,orice este mai asa.
Eu zic ca nu a slabit Cata...daca s-a tot simtit rau mititica in ultimul timp nu a mai fost la fel de colorata in obrajori si de asta a zis fina asa.
Delia,ai facut si pentru mine ceva abdomene in echer? Sunt asa puturoasa la capitolul abdomene si imi este asa rusine cu burta asta hidoasa...dar, nici nu fac nimic pt a imbunatatii situatia...rusine sa-mi fie.

Mergi la inceput