Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Miki atunci tu ai aceasta jucarie .http://www.jucariimagice.ro/centru-de-activitate-3-in-1-playgym-deluxe-chicco.html , imi poti spune mai in detaliu ce face exact? Multumesc pupici

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011





da, ma pregateam sa-ti raspund..
eu am o varianta mai veche care exista atunci pe piata, adica ursuletii aia la mine sunt atarnati cu niste panglici dar canta, are cate o melodie pe fiecare buton si in rest niste chestii de rotit, tras, butonat..din astea de bebei..vlad nu a fost f incantat, bine el nu e etalon ca lui nu-i placea nimic in afara de mami si tati..dar surpriza e ca acum se joaca cu el..si andra e incantata..
e un centru din asta 3 in 1, adica pt bebe cand e culcat, pt bebe in fundulet si pt bebe in picioare..
vezi ca l-am mai dat eu mai demult si lui catank, cautati pe siteul de la chicco ca au reduceri buneeee
http://www.chicco.ro/product--playgym-deluxe-3-in-1-3-luni--119.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


miki ma bucur ca e bine la gineco, da nu ma mai bucur de da urile alea la intrebarile mele , de soacra cand scapi? da de antibiotice ? cat despre Vlad, sper sa se rezolve cu homeopate, si super ca nu are polipi



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


ma manca limba sa-ti dau un raspuns..
dar in realitate raspunsul e saptamana viitoare..
a ramas cu andra de cateva ori in ultimele zile cand am umblat eu hai hui si andra mea protesteaza cand o pui in patut la nani..fara a fi leganata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
mi-era dor de voi si cu toate ca n-am timp de stat am intrat totusi putin sa va salut. vreau sa merg sa fac baie, sa hranesc bebelina ca n-a papat iaurtul inca....
sotul este acasa saptamana asta si viitoare, in conceidu asa ca am tot umblat prin oras, la plimbari, la prieteni si la muuulte cumparaturi de Craciun ca sunt pline magazinele cu de toate asa ca sa stiti de ce lipsesc.

fetelor, avem un dintisorrrrrr stanga jos a iesit, de joi, l-am observat cand eram in Real cu toate ca sus este umflata gingiuta.
a inceput sa pape legumele, carnita, fivatelul, asa bucuroasa sunt...

ailed te-am vazut in poze, esti faina, faina.... si ai niste printese sunteti toate 3 niste frumoase

madutza nu sunt la gratar pe vremea asta ca imi ingheata a fost un frig azi, desi zilele trecute chiar se simtea mai cald. azi nici n-am iesit afara ca am avut multa treaba, curatenie, apoi am lenevit la tv, ce bine a fost la caldurica, ce sa mai iesim iesim maine musai.
ieri oricum am stat aproape 3 ore afara in parc, si pentru azi

catank daa si o pauza la butoane dar si treaba. si plimbari, hai sa nu ma laud ca numai treaba
la noi este frigggg si innorat, zici ca ninge imediat.

mandreeac sa foloseasca Rares sanatos masinuta, abia astept s-o vad si eu

cami super ca a venit cineva sa te ajute la curatenie. este binevenit un ajutor

miki ce ma bucur ca nepotica este bine, sa fie sanatoasa si sa creasca mare , mare scumpica

simona si mie mi-era dor de voi, de aia am si intrat. iti dai seama ca m-am gandit mereu la voi, ce mai faceti....
am vazut pozele cu Arsenie, este un dolofanel frumosssss

strumphitza iar faci salata arunca si la noi o lingura. o lingura cu salata nu goala
am vazut-o pe piscoata mica, este asa dulce, creste pe zi ce trece si face gusita mi se pare mie

fetelor nu va suparati ca nu mai scriu la fiecare, nici nu am citit decat paginile astea. o sa citesc maine poate , ce ati mai scris. merg sa dau iaurtelul Anastasiei, sa fac baie si apoi si ei sa-i facem.

aaa...aseara am filmat-o cum a adormit in timpul mesei cu mancarea in gurita, ii picau ochii in gura de somnic si a adormit de la 19.45 pana la 3.15. am zis ca doarme putin asa, sa-si faca ea somnicul...da' de unde, a dormitttt..... apoi de la 03.30 la 7 am dormit iar ca valizele. noroc ca o schimbasem inainte. dar in pijamale nu

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki nu m-am inzapezit dar urmeaza, la ce vreme este...

ailed ma bucur ca ti-am dat un impuls cu abdoomenele. chiar daca esti slaba trebuie sa-ti mentii patratelele. eu am mai pus un kg

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala si yvy sigur din cauza dintisorilor se trezesc asa bebelinele. si a mea mai avea treziri dar nu asa multe. de fapt, avea una atat. si mi-am dat seama ca din cauza dintocului era asa mai maraici si se mai trezea. acum ca i-a iesit doarme iar bine si linistita. dar mai urmeaza dintoci, asa ca....



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Ne-am intors si noi de la muulte cumparaturi si lungi plimbari pe afara si prin mall.Suntem cam epuizati ce-i drept ,dar s-a meritat din plin.Mama si Laur joaca table si Duracell se tot deplaseaza in jurul canapelei.Mai stam putin si-l bagam la baita,apoi sa-i tai unghiutele ca aseara nu am apucat...
Roxy,felicitari pentru primul dintisor al Anastasiei.
Strumpitz,ai ghicit...da, avem incalzire de jos...este asa calda gresia mereu si tare bine se simte la picioare.Mama sta pana pe 6 decembrie,atunci are biletul. Puupam piscotica!

Fetele,multumim pentru comentariile din josul pozelor!

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna seara!
Eu iar am facut ordine/curat in casa(cat o tine????)... a dat iubi cu aspiratorul...si eu am dat cu mopul, ordine intins rufe, strans rufe , pus rufe calcate la loc....etc... am facut la pranz/ cina (la 4)pastrama cu cartofiori si mujdei miaam, miaam... n-am mancat cu paine... in schimb am iesit si am luat praji si am mancat jumate ... ca aveam procese de constiintza...
fetele ma bate gandul sa-i aduca mosul Andrei o masutza de genul asta de care vb voi....dc n-am vazut-o mai devreme...
oricum cu mos nicolae nu mai am decat sa-i iau sotzului ceva... el nu e amamtor de dulciuri... cred ca o agenda misto... pt la anul
miki, bine ca e bine, las-l pe nenea dr. ca o fi avut si el o zi proasta
strumph, gata salata?
roxy, misto ca ai fost la plimbarici, chiar ma duc si bag in seara asta cu bonus abdomene ca am fost obraznica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele am si eu o intrebare:
- voi cu ce curatati masa de mancare a lui bb?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hai sa ne lamurim.
Catank, tu ai viermele prietenos in forma de carticica muzicala, adica asta http://idealbebe.ro/fisherprice-carticica-muzicala-in-limba-romana-p-5003.html?osCsid=0565b884ebd390ed6cca416f0e05ce3e, iar Madutza, eu si Mandreeac, am cumparat acum, Mada cred ca o avea deja, omida vorbareata, aica asta http://idealbebe.ro/fisherprice-omida-vorbareatain-limba-romana-p-4962.html.
Amandoua jucariile sunt frumoase, canta, lumineaza etc.
Strumph, tu pe care o vrei? Mai am o sapt de naveta, nu am terminat, si pe 11 plecam si ne intoarcem pe 19. Ma gandesc cu groaza. De fapt, incerc sa nu ma gandesc.

Ma duc la un episod de neveste disperate.
O seara frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele am si eu o intrebare:
- voi cu ce curatati masa de mancare a lui bb?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eu cu laveta de bucatarie sau cand am la indemana, cu servetele umede.


Mergi la inceput