Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Angie iti dai seama cum va fi????? Neaparat zumzu sau Madalina pentru un shooting ca la carte!!! Neaparat venim, ca doar e team-building de bebeluseala!!!
Abia astept sa-i punem cu bucutele in nisip!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Ne-am trezit, normal, ca de la ora 8 canta bormasina.
Lori, am agatat saptamana trecuta un nene de pe schela sa ne dea si noua un glet pe tavan. La o tigare l-am intrebat cand ne pun si noua AC-ul la loc. "Aaaa... Pai la anu'... Dupa ce da si estetica... La primavara, la vara..." Ne tin de prin septembrie si n-au facut nici jumatate... Si e bloc cu 2 scari... Blocul din spate are 12 scari, a inceput dupa noi si e aproape gata... Deh, asa-i la noi...

Aseara m-am delectat urmarindu-l pe fi-miu. Parca e Houdini. Se uita in ochii mei si zambea, in timp ce tropaia in pantaloni pana i-au ajuns la glezne. Dupa care a facut doua miscari de hocus-pocus si deja flutura pampersul deasupra capului. Eu ziceam "nu! nu e voie!", el imi zambea dulce si lucra.
Mai ciudat e ca l-am gasit jucandu-se de-a toba. Biberonul pe post de toba, manerul si tetina pe post de bete. Inca ma intreb cum a desurubat tetina...

Apropo de tetina... Exista, pana la urma si tetine nr 3 la Avent. Mi-a cumparat al meu si tetine nr 3 si tetine pentru lichide groase, alea cu I, II, III. Cu ocazia asta a descoperit si taranul din mine ca cifrele romane nu sunt puse de frumusete. Daca inderpti spre nasul bebelului cifra I curge mai putin, II curge mediu si III curge puternic... Mi-a gasit si manere. Roz, dar Darius nu se supara.

Ieri am luat andrelele in mana. Constatasem ca puiul meu nu are caciula... Va amintiti pantalonii aia care ii tricotam de cand eram gravida? Acum sunt deja caciula... Isi mai asteapta doar motzul. Si am facut si 1/3 din urmatoarea caciula... Deh, daca si-a redescoperit copilul cordonul ombilical si nu mai pot sta la mai mult de cinci metri de el, macar sa fac ceva "lucrativ".



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Buna dimineata!

Per ansamblu o noapte bunicica... sorb din cafeluta si tre sa ma apuc de curatenie ca e ca dupa razboi pe aici.

Angi, e super ideea. Iti dai seama cum o sa fie cu atatia bebelusi la un loc?! Abia astept

Va doresc o zi excelenta, poate si cu putin soare ca sa facem plimbari mai frumoase astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sa ma laud si eu cu Razvan care face pa pa si da si pup si cu Robi care aseara a mers din hol pana la mine in sufra(cra cra cra)

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

abia asteptsa o cunosc pe printesa Ana si pe fratiorul ei dulcebineinteles impreuna cu mamica si taticu'...




Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Angie iti dai seama cum va fi????? Neaparat zumzu sau Madalina pentru un shooting ca la carte!!! Neaparat venim, ca doar e team-building de bebeluseala!!!
Abia astept sa-i punem cu bucutele in nisip!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

da Gabrielasi eu imi imaginez ce frumos va fi...curtea plina de bebeiiuhuuuu...care mai de care mai frumosi ..
asteptam mamicile super fotografe

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

asa deci stabiliram pt la vara, dar acum, cand si unde va fi next bebeluseala?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Anduzo unde esti cu perfuziile???

Oare mai stau copiii in jumper? Sa stiu daca ma chinui sa inchiriez sau nu.
Azi avem in program o vizita de chinuit pisica. Mergem la o prietrna care i-a luat fiica-sii o matza mica acum vreo 2 luni. Cica e rezistenta la chinuiala.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mada pozele facute de tine cu aparatul meu sunt cele intre mana aia cu verigheta si poza cu parchet, (dc vrei sa le analizezi)

Mergi la inceput