Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(108)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Neata!!!
Daaa maiiii!!Bagase masina!!!
Mire,ai gresit,era vorba de dansa,nu de dansu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Neata fete dragi!
Aveti niste bebelusi superbi si ce au plimbat ei tubul de Weleda a lui Tunde de la unul la altul.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Mada al meu de o saptamana nu mai stasi era asa bineee..ca statea cam 40 min,faceam si curat..ma gandesc ca poate e doar o etapa si trece...ca tare e buneu am fisher price..e si rezistent si frumos



Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Neata!
Anduzo unde esti cu perfuziile???

Oare mai stau copiii in jumper? Sa stiu daca ma chinui sa inchiriez sau nu.
Azi avem in program o vizita de chinuit pisica. Mergem la o prietrna care i-a luat fiica-sii o matza mica acum vreo 2 luni. Cica e rezistenta la chinuiala.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salut! Aici sunt, am scris si pe facebook, ca atat m-au tinut puterile: dupa crizele de fiere, acum sunt racita cobza. Si mega obosita, ca iar ii ies dinti Mirunei. In rest..suntem ok (daca a mai ramas un "rest")
Miruna se adapteaza din ce in ce mai bine la cresa, deja nu mai plange deloc nici cand o ducem si, zice d-na de acolo, ca nici pe timpul zilei. Se joaca si cu jucariile si cu copiii... Si acasa s-a schimbat: sta mai mult singurica in patut sa se joace si ma pot duce si eu la baie/sa spal vasele/etc linistita, nu mai adoarme neaparat in brate... Si a inceput sa ne ofere feedback din ce in ce mai mult, face pa, daca zic bravo, aplauda, "povesteste" in limba ei foooarte mult (seamana cu ma'sa, saracul tati). Si a ramas la fel de vesela, de unde deduc ca nu s-au aplicat metode "barbare" la cresa care au disciplinat-o. Ptiu, sa nu ii fie de deochi.

La multi ani sarbatoritilor mari si mici de zilele astea!

Mancare de post: n-am reusit sa postesc pana acum din cauza de fiere, am bagat iaurturi, nici nu am putut gati... Dar m-am tot uitat pe net, sunt retete interesante, dar bazate pe aceleasi ingrediente: orez, ciuperci, paste cu legume, fasole, linte , mazare... Cand imi revin din boli, va spun ce meniu am.

Nu mai stiu, sunt varza, am capul cat China si imi ard ochii! V-am citit pana la ultimul rand, dar nu-mi mai amintesc nimic acum.

A, super super bebeluseala!!

Va pup, ma intorc la taskurile mele si la Coldrexul scarbos!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Andutza, sanatate!
Deci is cu gura cascata ce frumosi sunt toti bebelusii, superrr bebelusala voastra. Asa mi-ar place sa venim si noi...vise...
mersi Roxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Mada, nici al meu nu mai sta si asa cum zice si Angi, tare bine era.
Acuma sta pe langa el si se joaca cu alea de pe el, dar tre sa fiu tot in spatele lui ca se misca si il loveste (nu stiu ce s-a inteles)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

simis...eu am inteles ca la fel face si Tudor,se agata de el si il zguduie de mi-e o frica de mor sa nu se loveasca

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Sarmanusitile cui a pus si linkul de picassa, ca io nu pup facebook si nu am vazut poze de un car de ani.
Vroiam sa va spun o chestie funny de la gradinita lu' bubu meu.
Au primit de curand jucarii noi. Dar nu numai jucarii, niste tobogane misto pe care se pot da pe burta, un labirint special pt. bebei si niste fotolii d-alea sub forma de bula, care se muleaza dupa cum de asezi. Va ziceam io ca bubu e mare fan si ma gandeam sa iau si eu o dracie d-aia pt. acasa.
Booon, deci ma duc io la una dintre gagicile de acolo si intreb de unde au luat dandanaua, sa merg sa cumpar si eu. Cica de la o firma nemteasca, Haba, care nu are magazin direct, dar cica sunt magazine care importa produsele lor. Imi da si adresa de la mine din oras si-mi spune "dar vedeti ca sunt foarte scumpe". Io fac pe grozava " eh, asta e, n-avem decat un singur copil, bani avem, vin sarbatorile...". Aia zambeste timid.
Ma duc io cu tot elanul la magazinul in cauza sa iau bula. Stiti cat era? 180 euro!!!!!!
sa caz lata nu alta. Normal dracia aia e vreo 50 de euro prin magazinele de mobila. Asta era speciala doar pt. ca se spala husa. M-am invartit prin magazin si n-am luat nika, pe tot ce puneam mana imi dadea contorul peste cap. Am regasit si ce cumparase gradinita mea, nu va spun ce scoruri, moarte de om.
Deci sunt socata sa constat ca a mea gradinita are cele mai pretentioase si scumpe jucarii si accesorii. Creca' d-aia platesc io si pe ma-sa si pe ta-su...
Mi-au trimis scrisoare sa-mi spuna ca au marit pretul. Pai bai nene, la ce cheltuieli fac, cum drac sa le ajunga banii.
Si mai citii una tare in ziar. Cica pe tantile care lucreaza acolo le vaccineaza obligatoriu in fiecare toamna. Anul asta cica s-a intamplat ceva cu lotul de vaccinuri si au constatat ca cele administrate deja erau apa de ploaie, drept care sunt obligate sa se vaccineze din nou ?
Stiu ca nu-i amuzant, dar io cand aud de cate o "reusita" d-asta a mega, ultra civilizatiei vestice, ma umfla rasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

NEATA SI DE LA BRAILA!

bebeluseala la mare...daaaaaaaaaaaaaa...frumoooooooooooooosssssss...angie abia astept sa vedem bebei cu burtile la soare..nu mai zic de mamici:))

anduta - multa sanatate mami, sa-ti revii...bine ca e pepenica bine la cresa, macar poti respira usurata dintr-un punct de vedere...

noi am avut o noapte super buna...n-a mai sforait piscotul asa tare si a dormit pana la 10 juma cu o trezire de suzeta...wow...sunt fresh...recupereaza si ea somn cred ca...tot mai are muci dar ii scot mai rar acum si minune ca poate respira ca lumea...cred ca suntem pe final de muceala...Doamne ajuta!

maine dimineata venim spre casa..gata vacanta!

pup fetele si revin mai incolo

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna gagici si pitici
Fusei si la banca si la farmacie
Irinuka;pun azi cremutele
Primit banutii
Lucia/Maimutica/Aditza/Loutzy/Cocutza/Irinuka/Simis/Catalina/ Adryiii/Vasi/Angie/Aaa..nu stiu cine este Raboj Luminita..


Mergi la inceput