Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Nu Tunde ai poza www.facebook.com/photo.php?fbid=239433229430466&set=a.239433176097138.62149.100000913715131&type=1&theater" target="_blank">asta ca avatar! E super!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...


nu nu!asta e alta poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Momentan, Darius e ceva mai bine.
Pana pe la ora 2 l-am pazit eu. La 2 s-a trezit tati , l-am nurofenat, pe urma a dormit el iepureste sa-l verifice. KK la 2, la 4, la 6, la 8... Temperatura a scazut ma 37.9, pe urma a revenit la 38.4-38.5.

Azi dimineata i-am dat panadol. Lapte n-a vrut decat 40ml, pe care l-a vomat cu tot cu panadol. La ultimul schimbat de pampers avea 37.4, a mancat un biberon de 200ml. A dormit in brate la mami cu compresa rece pe cap.

Acum se joaca cu compresa si ma pandeste prin plasa de la patut. Ba s-a riscat sa ia si carticica.

Sanatate multa celorlalti bolnaviori Cum mai sunteti?

La multi ani sarbatoritilor zilei. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
sanatate la puisorii bolnaviori, of ce greu e, cand Eva era racita ziceam da ne Doamne noua durerea ei

sarbatoritilor!
am citit tot, am vrut sa raspund sambata dar am adormit, acum nu mai stiu nimic
, o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza si de la mine!

La multi ani bebeilor sarbatoriti azi!!!!! Sa fiti sanatosi si veseli intotdeauna, sa cresteti mari si frumosi!

Pupici bebeilor bolnaviori. Repede sa va faceti bine,da!

Noi am scapat de muci, cred ca statul afara peste 3ore pe zi ne-a ajutat.

Noi am avut weekend frumos aicea, soare cu dinti ascutiti dar soare. Au inceput targurile de Craciun, am fost ieri a fost foarte frumos. Mancat multe chestii ingrasatoare, bebe dormit tot timpul. Manca-oar mama si pe ea!

Va mai citesc si mai revenim! Eu nu am voie pe tableta daca Andreea e treaza si cu mine, miorlaie pana o pun jos.

O zi frumoasa, si saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Mirelush;www.facebook.com/media/set/?set=a.239437386096717.62150.100000913715131&type=3" target="_blank"> aici mamai!..Tu esti MARIUS ARONOVICI?Sau ai cont facut pe numele tau?..

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



te gasii mamica, frumoase tare pozili
eu s mirela aronovici, ala e dl B:p

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde, mama, trimite si mie o crema de maini, care crezi tu ca e mai buna

am niste maini de zici ca le am frecat cu smirghel
merci

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata!!
In primul rand LA MULTI ANI BEBELUSILOR DE AZI!! EDUARD, ANA(maslinuta mica) si MEDEEA!! SA CRESTETI MARI SI SANATOSI SA VA BUCURATI PARINTII!.

Nu in ultimul rand SANATATE MULTA copilasilor bolnavi.

Fiica-mea dimineata de ziua ei facea asta: :) file:///C:/Documents%20and%20Settings/Raluca/Desktop/Poze%20Carmen/IMG_5048.jpg

O zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Am citit si eu din urma, sa vad ce imi amintesc, din tolba amintirilor incetosate (apropo de ecshi)

* Super cu mamicile cu kk la olita! Daca va iese, eu ma
Eu stiam ca nu isi pot controla sfincterul pana hat, tarzior, vreo 2 ani, dar va tin pumnii pentru cat mai multi kk la olita.
Eu inca nu ma agit, as vrea sa urmez ritmul, mai mult cel psihologic, si nu cred ca e momentul pt asa ceva la noi.
Flavia a facut la olita pe la 2 ani, si fara pampers noaptea pe la 3 ani, dar nu stiu daca e in limitele baremelor. Pentru mamicile curajoase ca DOLORESS si BLUENIGHT (si eu vreau, la primavara sa incep), rezultate bune pt mersul cat mai devreme la olita sunt scutecele clasice...

* GABRIELA - ce misto bancul cu Bula si cu 11

* cum ati inchis capitolul dinainte? nu mai scria "capitol nou" - ce chestie!

*SIMO ce mesaj discret si la obiect ai scos! crezi ca inca esti citita?


* tot in legatura cu hainutele, eu am crezut mereu ca Flavia o sa fie singurul meu copil, si am dat saci (bine, si primeam saci, de la matusa mea din state), dar am pastrat un carut, scaun de masa, scoica, nici nu stiu cum de au scapat ne-date. intr-o buna zi, am gasit si un alt sac cu hainute, si atunci am mai pus deoparte si pt Felix (eram deja ) si restul am vandut.
ei bine, m-am felicitat si ca le-am dat, si ca le-am vandut si ca le-am pastrat dar as sugera tuturor sa mai si pastreze, nu se stie niciodata...

* TUNDE iiiiiin sfaaaarsiiiiiit suntem prietene, de cand te cerusem
(p.s.- da, am fost pe FB, m-am suparat pe lumea intreaga, am disparut o vreme, apoi am revenit, si .. a trebuit sa adaug din nou tot poporul. de ATUNCI te astept!)

* RALUCA (RMBCC) - nu se poate vedea poza, pentru ca e link direct de pe desktopul tau, si nu mere ashea. Trebuie pusa pe ceva, pIcassa, fb, cont comun, si apoi dai link

fetelor, va doresc din nou o zi frumoasa, si
LA MULTI ANI SCUMPILOR SARBATORITI DE AZI!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Mirelush;www.facebook.com/media/set/?set=a.239437386096717.62150.100000913715131&type=3" target="_blank"> aici mamai!..Tu esti MARIUS ARONOVICI?Sau ai cont facut pe numele tau?..




te gasii mamica, frumoase tare pozili
eu s mirela aronovici, ala e dl B:p

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

STIAM CA E MISTER B..numai am crezut ca asa ti-ai facut contulsarumana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mayane;clar..e enterocolita..baga mancarica cu regim da-i sa bea mult..urmeaza diaree..
REFFLOR /SMECTA am dat pt burtica si 2 picaturi de metoclopramid pt varsaturi..asta in caz ca vei sta acasa cu el..Dar mai bine fugi la un dr daca continua cu febra si varsaturi
Mirelush;si EU tot la fel..creca e lipsa de vitamine..crema de maini nu mai au..
Zumzu;stiam ca am fost prieteni..bine ca ne-am regasit

Mergi la inceput