Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(104)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am venit de la dr...brrrrrrrrr ce frig e afara ! operatia arata f bine!
mai tarziu ma duc sa ma vopsesc si sa ridic coletul de la posta...tundea ajuns avizul, multumesc . eu am depus banii deja azi -dim !
lorich multam pentru bunatati
mayane felicitari pentru darius mergator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

NEata

Carmen ma bucur ca operatia e bine. deci azi ai prog de rasfat..ce bine o mai duci

Tunde sarna ca mi-ai dat prietenia Doamne ce bine arati iar minunile tale sunt scumpe rau

Mayane sanatate multa micutului. asa zic si eu cca e entero. baga regim, biotics baby, hidrasec. nu-l lasa asa sa nu se agraveze

si noi facem la olita..asta cand imi aduc aminte sa o pun pe ea. dar de fiecare data a facut ori kk ori pipi

bebeilor de 14 sa cresteti mari si sanatosi

Mirela

noi iar trezire la 3, cu o ora de joaca si somn pana la 7
cum sa o dezvat de trezirea asta cu joaca???? help ca ne-a terminat. plus ca nu vrea decat la tati.eu dc pun mana pe ea, urla. asa ca tati vrea nu vrea, tre sa aiba prog de joaca, leganat, cantat, etc pana adoarme mimoza. si dupa ce adoarme, il calareste sa fie sigura ca nu pleaca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Da, Mersi frumos ZIKI m-am gandit ca s-ar putea sa nu mearga..... dar.... FB este temporarily unanavailable!!.... mai incerc mai incolo.

Acuma apropo de olita: ai dreptate, stiu ca acum e degeaba cu pusul, am pus-o si eu vorba unei mamici "just for fun" si pentru ca era in casa cumparata deja de la 6 luni de o "bunica grijulie". oricum cand o vad ca incepe sa se pregateasca pt. kk daca am chef o pun, daca nu, nu. Treaba e ca ea a avut mereu probleme cu kk (constipatie) si o doctora mi-a explicat ca pozitia pe olita ajuta "facutul" daca pot sa zic asa.
Asta este singurul motiv si intatr-adevar ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Mayane, exact asa am fost si noi la enterocolita. Cum ziceau si fetele regim (orez cu mar copt si banana rules)iar daca papa lapte praf vezi ca trebuie schimbat, trebuie unu mai special, stiu ca noua ne-a zis imediat sa schimbam laptele, dar noi suntem pe tzitzi. Noua ne-a dat un beba special, dar eu nu ma pricep la lapte praf, poate stiu alte fete.

Sa va faceti bine repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

noi am dat humana hn care e special pt diaree




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Fetele o intrebare(de baraj:))
ati facut careva de mancare la bebe, mazare uscata decojita??!! se poate da?? sau mai bine nu! am primit-o de la aceeasi "bunica grijulie" si nu stiu daca pot deja sa-i dau din asta uscata sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui rmbbc

Fetele o intrebare(de baraj:))
ati facut careva de mancare la bebe, mazare uscata decojita??!! se poate da?? sau mai bine nu! am primit-o de la aceeasi "bunica grijulie" si nu stiu daca pot deja sa-i dau din asta uscata sau nu.


Daca e uscata nu cred ca e indicata, mai buna verde(cum nu mai gasim prin piata...) sau congelata, daca tot vrei sa-i dai. Eu zic ca efectul la mazarea uscata e accelasi ca si la fasole uscata.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata!

Rmbc eu i-am dat mancarica de mazare normala (congelata). Nu cred ca e vreo problema nici cu cea uscata!

Tunde ai PM!

Mayane si eu zic ca ar trebui sa mergeti la dr. O temperatura asa mare nu e cu siguranta normala!

Ralu' ce nasol cu buba voastra si programul ei. Si il mai vrea si pe tati! Ce smechera e! Habar n-am ce sfat sa-ti dau, dar trebuie sa reusiti cumva sa-i schimbati prostul obicei.

Lori deci asa... vine mami, mai respiri si tu...
Si eu o astept pe-a mea la sfarsitul saptamanii, deci stiu cum e! Merge RRobertel la gradi azi?

Astept si eu sa mi se trezeasca puiutul si mergem afara. E soare cu dinti!

O saptamana minunata va doresc, plina de vesti bune!!!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

A dormit mandra mult, mult, ca niciodata. S-a trezit pe la 10:30 Vad ca febra nu mai are deloc. In schimb a facut un kk mucios, dar parca un pic mai legat decat cele de ieri. Si doar unul. Ma gandesc ca-si revine.

Ziki, ma bucur ca iti place de bona pe care ai gasit-o. Veizi cum se aseaza toate lucrurile?

Lori ce scump a fost Robertel cum a avut grija de mami lui ranita.Eu port papuci de casa cu care nu alunec, ca altfel sunt destul de impiedicata. In schimb am vanatai pe picioare cum ma lovesc. Multe.

Tunde frumosi copii ai.

Mayane, cum ii e lui Darius? Vrea sa bea lichide? Bv pentru primii lui pasi de baiat curajos.

Shubu, mami, optimisto, frumoaso

Aditza, ce bine ca mai scrii.

Rmbc, eu nu i-am dat mazare uscata doar verde dar nu e prea incantata asa ca nu am de gand sa-i mai dau degraba.

Noi cu olita nu prea suntem prietene. Eu o puneam, ea se enerva ca nu ajunge cu picioarele jos, maraia si o luam de acolo. Intr-o zi a venit mami la mine si a pus-o pe olita sa vedem ce face, imbracata bineinteles. A stat, s-a uitat la noi, apoi a tinut-o de mana si-i tot povestea una alta, ea tot radea, cred ca nici nu stia ce se intampla. Rabdare deci. Bunicile astea. Apoi eu la 7 sau 8 dimineata nu sunt in stare sa ma ridic si sa stau langa ea si sa fabulez si sa astept. Am mai tinut-o in baie pe olita cand ma duceam si eu la wc - deja pra intru in amanunte, nu? Vom invata noi cumva. Plus ca nu are ore fixe.Nu-s stresata cu asta. Stiu ca sunt unele gradinite si camine care nu accepta copii cu pampersi, dar avand in vedere ca va merge intai la cresa....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Eu i-am dat linte care e tot uscata, pe care a mancat-o f bine si nici n-a avut probleme!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput