Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

dana, si unde te trimite medicul de familie in Germania, la ortoped?
eu, i-am spus ca nu vad prea bine si ca obosesc repede, si fix la oftalmolog m-a trimis, poate in Franta e diferit decat la voi!

desire, ti-am scris unde am fost cei 450 de km si te asigur ca nu i-am facut de placere ci din necesitate, si inca ceva a condus sotul, nu eu!
sper sa nu te fii deranjat prea tare mesajul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

dana, si unde te trimite medicul de familie in Germania, la ortoped?
eu, i-am spus ca nu vad prea bine si ca obosesc repede, si fix la oftalmolog m-a trimis, poate in Franta e diferit decat la voi!



poate e cazul sa mai ceri un control, fiindca se pare ca ti-a scapat un "nu" in postul anterior

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Iar la medicul d efamilie daca nu-i spui ca nu vezi binenu te trimite el la control!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Intrebare pt oamenii mai cititori de presa straina : Asa stupizi sunt jurnalistii din toata lumea, sau numai romanii exceleaza la intrebari tampite si stupide? (in stilul: "Serban, un mesaj pentru victime?" )


Mai sunt si pe aici specimene, dar nu de nivelul asta!

Ati remarcat obsesia 'jurnalistilor' romani cand intervieveaza straini cu intrebari gen 'Do you know Aurel Vlaicu?', 'Have you heard about Lucian Bute?' ? Or fi ai nostri si pe unii ii iubim, dar nu sunt atat de celebrii...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Se pare ca nu se mai discuta obiectiv despre caz, s-a ajuns la rafuieli personale si aparent vechi, asa ca eu va las sa vi le rezolvati!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia
Si cei care nu au bani de jeepane sau mertane ce fac?

Se cupleaza mai multi si-si iau un Hummer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
... am vrut sa intru cu masina peste ele,prin gard,dupa ce plecau toti copiii acasa,ca ele mai stateau
si sa le turtesc un pic...dar s-a pus sotul meu in fata masinii si mi-a zis sa ma gandesc ...

Tacerea e de aur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Yaia, stai, nu pleca! Macar aflam si noi ce masini sunt considerate ´subtiri´in Romania, cine are cu ce intr-adevar si cine poarta eventual piptoe si unghii false. Toate astea narate pe topicuri care sunt despre cu totul altceva.

Si citim chestii de astea, dupa care spunem despre vedete: ia uite cata aroganta, isi etaleaza averea!

Raspunsurile la subiectul asta (si nu numai) au fost pentru mine o mare descoperire: sunt ipocriti, romanii, domnule! De ce? Pai, pe de o parte spun ca nu conteaza lucrurile materiale, ca frumusetea sufleteasca... bla, dar pe de alta parte, privesc cu invidie si/sau dispret la altii prin prisma achizitiilor materiale.

Spun ca legea trebuie respectata, dar nu chiar asa, in litera ei. Mereu exista exceptii si totul e discutabil.

Sustin-doar pentru ca e persoana publica sau pentru ca o simpatizeaza-o vedeta care comite o ilegalitate in urma careia mor 3 oameni. Ba mai mult, am citit si multe mesaje de incurajare (nu pe forum), de genul: 'Serbane, fii tare, totul va fi bine!'

Serios? Cum???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Hai ca asta ar fi cum ar mai fi, ca-si etaleaza unii averea, treaba lor, dar ca vor dreptate numai pentru ei, adica: unii e mai egali decat altii(nu sunt, ci e, ca e mai jmecheri)si restul sa mearga in caruta sau deloc, aici eu sunt pierduta, sincer, ca astia de la firma (straina de altfel) nu mi-au dat jeep si nici mertan sa conduc in Romania si bag de seama ca fara ele nu fac fata in mod optim sigurantei pe soselele patriei-muma.

Poate e util, asa ca nu speriati poporul cu replici dure, sa aflam de la cei mai adevarati soferi care e topul masinilor sigure de condus in Romania(conduc acolo si d-asta in interes de serviciu). Nu de alta, dar pot face print si ma duc la sef dupa ce traduc in olandeza sa stiu ce sa-i cer (ce marca ma refer)?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

ca astia de la firma (straina de altfel) nu mi-au dat jeep si nici mertan sa conduc in Romania si bag de seama ca fara ele nu fac fata in mod optim sigurantei pe soselele patriei-muma.


Daca spui acum ca ai acceptat sa conduci un Renault 'de ala subtire', sa stii ca te voi ignora iremediabil pe viitor. Pe tine, mesajele tale, ba chiar si Olanda cu firmele ei care nu inteleg deloc prioritatile romanesti. Da, de dreapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui saskia

ca astia de la firma (straina de altfel) nu mi-au dat jeep si nici mertan sa conduc in Romania si bag de seama ca fara ele nu fac fata in mod optim sigurantei pe soselele patriei-muma.


Daca spui acum ca ai acceptat sa conduci un Renault 'de ala subtire', sa stii ca te voi ignora iremediabil pe viitor. Pe tine, mesajele tale, ba chiar si Olanda cu firmele ei care nu inteleg deloc prioritatile romanesti. Da, de dreapta...

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


E volvo nah, ca deja ma fac de ras probabil de pe vremea cand il faceau suedezii, sau il mai fac inca .

Da sunt sigura ca dupa ultimele discutii nu prea e safe, sigur un jeep se suie pe ea si o face clatita, daca mai e si mertan deci 2 intrunul, adio.

Mergi la inceput