Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bai daca ar durea prostiaaaa....mama ce suferinta ar fi....sau macar de ar durea cand o etalezi

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

De 57 de pagini ce se discuta? A, ca Huidu a incalcat niste norme simple de circualie, a omorat 3 oameni si acum e mangaiat duios pe cap de unii si blamat de altii? Ca subiectul e pe prima pagina doar pentru ca e vorba de o "vedeta" TV? Revin peste vreo 10 pagini ca sa aflu ca aia care au murit sunt de vina ca au indraznit sa se afle in Logan care era condus regulamentar pe banda lui(cu viteza sau nu nu e important) si i-a iesit inainte "masinutei". Aha.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:




singurul meu punct de vedere cu privire la subiect, il expun mai jos, plecand de la afirmatia "prietenului" Badea, care deobicei are idei bune dar mai mereu de cu batele prin "belti"!

"Pe mine nu ma intereseaza S.Huidu, pe mine ma intereseaza accidentul!"(citat din "gura de aur" a lui Mircea Badea).


A, da?De accident?Pai atunci de ce nu se discuta de toate accidentele cu victime care se petrec pe sosele..carnagii in puterea cuvantului..si se discuta doar despre ACEST ACCIDENT?Va spun eu de ce:pentru ca in acest acident a fost implicat SERBAN HUIDU-persoana publica.Unii ii aparati numele, altii i-l blamati!Dar pe niciunul nu il doare in cot sau in suflet de moartea celor trei oameni.Nici pe Badea, nici pe presa nici pe voi.Singurii care sufera cu adevarat sunt apropiatii victimelor, familiile, oamenii pentru care au insemnat ceva!Si Serban Huidu sufera, dar nu pentru ei ci pentru drama pe care a provocat-o, pentru faptul ca a omorat TREI OAMENI!pentru Serban oamenii aceia nu inseamna nimic, dar moartea lor inseamna multe!Huidu e un om distrus la ora actuala, fiti siguri/sigure!!

Daca e vinovat?DA!ESTE!Daca va plati?Da,va plati!Legea va fi aplicata, in spiritul si litera ei si in conformitate cu practica judiciara romaneasca!Daca vreti sa faca inchisoare...incercati sa scrieti o petitie pentru a fi judecat in alta tara, aici ii va da cu suspendare!

Iar faza cu Jeep versus Logan..mi se pare de prost-gust!Nu oricine are Jeep e hot&smecher si oricine are Logan e sarac&muncitor&posibila victima in trafic!Omu' are Jeep ca-si permite..si eu de mi-as permite, mi-as lua, nu vad care ar fi baiul, atata timp cat nu mi-as cumpara Jeeep-ul din banii de pachet al copiilor celor ce au Logan.Dar n-am bani..si am Logan-ca atata imi permit, insa nu arunc scuipaturi in freza celorlalti ca de..."au si sunt jmecheri tupeisti care apasa pedala la blana"!

Nimeni, dar absolut nimeni nu stie ce s-a petrecut defapt in acel loc..asa ca mai usor cu ipotezele si tarnacoapele pe spinarea omului, putina decenta nu strica nimanui!E satula lumea de judecatori, de asta se duce naibii totul in tara asta...



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Nu stiu sincer cum e cu Renault si Dacia dar aici (Africa) sunt o multime de Renault logan si Renault duster. Fix aceiasi sigla dar scrie Renault. Sunt si unele pe care scrie Dacia dar mai putintele, oricum e aceiasi masina. Aici cu exceptia drumurilor principale nu exista asfalt, iar pe alea cu asfalt o tii īntr-un Tatal nostru de cānd pleci pana ajungi. Nu stii care cum, cānd ti se baga in fata , cāti motociclisti pe secunda vor sa se sinucida aruncandu-se in masina ta. In fiecare zi dus si īntors sunt 2-3 accidente cu morti, politie mai e pe strada dar ambulanta nu ai nici o sansa sa ajunga si daca ajunge oricum nu au spitale. ASA ca aici inveti cu adevarat sa-ti feresti spatele in trafic, nu numai sa conduci preventiv dar sa-tii pazesti viata in fiecare secunda.

Cu toate astea am fost surprinsa sa sa vad as multe dacii/Renault si lumea zice ca sunt masini f rezistente la condtiile vitrege de pe aici. ML nu am vazut, nu prea exista fitze nemtesti grosul sunt Toyota de teren.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091




...
Dar pe niciunul nu il doare in cot sau in suflet de moartea celor trei oameni.Nici pe Badea, nici pe presa nici pe voi.



24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca




Tu esti sigura ca noi citim acelasi subiect?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bbea spune:

E ingrozitor pentru toata lumea ..si pentru Huidu...si pentru toti... Din pacate noi nu putem face nimic....Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

singurul motiv pentru care se dezbate atata este faptul ca SH a devenit antipatic multora si a criticat multi in emisiunea lui.

Au mai fost si vor mai fi carnagii pe sosele (de la acest eveniment si pana acum ince 3 cel putin, am numarat eu) si alti oameni publici, dar nu atat de expusi, au omorat oameni, inclusiv pe trecerea de pietoni ; nu mai putin decat "parintele Constitutiei" Antonie Iorgovan; ca sa nu mai vorbim de Cornel Nistorescu, cel care si-a inchis usile masinii si se uita la victimele lui -din fericire in viata- intinse pe jos si apoi a adus martori mincinosi in proces, Pauneasca, Berevoianu, apoi nustiucati copii de judecatori, primari, cel din Timisoara, cu Ferarri, sau ce naiba era masina aia, pe trotuar...muuulte, prea muulte, toate din teribilism, si unele venind de la oameni mai in varsta, si deci, cu capul mai pe umeri .

Eu cred ca de fapt e mai mult un fel de bucurie subconstienta "na, ca si-a furat-o, si-a inchis gura si nu mai deranjeaza pe nimeni"

Dumnezeu sa le odihneasca pe victime si sa le dea putere urmasilor!



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=3" target="_blank"> AICI NE PUTETI VOTA



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joki spune:

Huidu nu trebuia sa aiba dreptul de a conduce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Off-off-off-topic: Dicristea, nu te deranjeaza literele alea mari si bolduite? Nu vrei sa le schimbi, totusi, ca prea sunt mari... parerea mea. nu te supara, te rog.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui joki

Huidu nu trebuia sa aiba dreptul de a conduce

nice



de ce?


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput