Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Ghinionul lui Huidu

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 71
Olina87
Olina87

497 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Olina87 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Nimeni, dar absolut nimeni nu stie ce s-a petrecut defapt in acel loc..asa ca mai usor cu ipotezele si tarnacoapele pe spinarea omului, putina decenta nu strica nimanui!E satula lumea de judecatori, de asta se duce naibii totul in tara asta...

24+cuMikaela Christinne Annalia si Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

nici nu trebuie sa stii in detaliu ce sa petrecut (ce detalii lipsesc afara ca a iesit pe contrasens?) atata timp cat Huidu a avut nu stiu cate contraventii in ultimii 3 ani, mult peste zece, din care una exact in acelasi loc si pentru ca avea peste 50 km peste viteza legala; cred ca asta se numeste circumstanta agravanta si arata ca incalcarea legii era o regula la huidu, nu o intimplare

sa nu mai vorbim ca acum citeva zile mergea cu 200 la ora cu frate-su la volan in aceeasi zona - tupeu si nesimtire, asta e numele si nu exista scuze pentru ele

Alina
Mergi la inceput
ligia13
ligia13

2425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligia13 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ligia13 un Mesaj Privat  Reply with Quote
zicea cineva cateva pagini mai in spate, ca se cruceste cu toate ziarele scriu despre acest accident si ca "abia asteapta Dilema veche"!

A aparut!
http://www.dilemaveche.ro/sectiune/situatiunea/articol/compasiune

Eu si Raducu (22.04.2005)
Mergi la inceput

JuliaSM

1223 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiJuliaSM Adauga semn de carte la raspuns Trimite JuliaSM un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ligia13

zicea cineva cateva pagini mai in spate, ca se cruceste cu toate ziarele scriu despre acest accident si ca "abia asteapta Dilema veche"!

A aparut!

domnului Plesu!

Inseamna ca nu-s chiar defecta...
Mergi la inceput

capcaunul

6823 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capcaunul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
A aparut!

E ciudat sa citesc comentarii la un articol de-al lui Plesu mai pertinente decat articolul insusi.
Mergi la inceput
saskia
saskia

1070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:

A aparut!

Pe mine chiar m-a dezamagit si nu neaparat ca e vorba de compasiune, asta e un sentiment nobil, ci pentru ca simtit nevoia sa-si dea cu parerea adaugand ca el nu i-a vazut decat razant si pentru ca s-a intrecut orice masura cu circul mediatic.

Adica chiar daca n-am nimic de zis, hai sa zic si eu tocmai pentru ca am un segment de populatie care ma urmareste cu admiratie. Putea sa fie neutru, daca tot se crede "deasupra evenimentelor". De data asta chiar nu i-a reusit deloc.

Mergi la inceput

claucia

1781 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaucia Adauga semn de carte la raspuns Trimite claucia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Extraordinare comentariile din josul articolului (dl Plesu priveste lucrurile dintr-un singur unghi din pacate, fara o urma de impartialitate), jos palaria ca mai sunt romani care comenteaza fara injuraturi si fara sa scrie tampenii, intr-o frumoasa limba romana. Am apreciat mai mult comentariile decat articolul.
Articolul imi pare scris asa ca pentru literatura, frumos, nimic de zis.

Toti suntem de acord ca e destul de rea situatia lui Huidu, nimeni nu cred ca il invidiaza. Dar this is not the point!
Dl Plesu chiar ca isi pierde credibilitatea cand spune ca deja a primit cea mai grea pedeapsa, constiinta lui. :) ce procese, ce pedepse, ce societate, lasa-i sa au primit pedeapsa constiintei incarcate pe toti criminalii de acum incolo...:(

Clar ca nu e un criminal cu sange rece, nu este un criminal in serie, nu a premeditat (desi undeva in mintea ta trebuie sa accepti ca se poate intampla si asta), dar de aici pana a considera ca nu a gresit...a gresit, iremediabil din pacate si trebuie sa plateasca pentru greseala lui. Constiinta ce-l va mustra va fi suplimentara pedepsei meritate.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

ch_dana

1182 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ch_dana un Mesaj Privat  Reply with Quote
www.realitatea.net/serban-huidu-se-retrage-din-viata-publica-ce-se-va-intampla-cu-emisiunea-cronica-carcotasilor_881347.html" target="_blank">http://www.realitatea.net/serban-huidu-se-retrage-din-viata-publica-ce-se-va-intampla-cu-emisiunea-cronica-carcotasilor_881347.html

Sfarsitul povestii...Dumnezeu sa odihneasca victimele !

Dana & Amelia (21.06.2011)
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui joki

Huidu nu trebuia sa aiba dreptul de a conduce

nice

de ce?

Ca nu vrea Badea

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

lucialu

4139 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucialu un Mesaj Privat  Reply with Quote
asta am vazut pe blogul lui in urma cu nici 5 minute, apoi s-a sispendat contul http://www.dailybusiness.ro/stiri-lifestyle/serban-huidu-anunta-pe-blog-ca-se-retrage-din-viata-publica-69861/
Viata publica...e mult spus, ramane la cronica doar ca in spatele camerelor. Asa ca eu sper sa nu fie cum cineva comentase anuntul lui pe blog, doar o chichita ce tine de PR.
Timpul le va lamuri pe toate.
inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Editat de - lucialu on 24/10/2011 18:10:08
Mergi la inceput
ligia13
ligia13

2425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiligia13 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ligia13 un Mesaj Privat  Reply with Quote
oare cine il saboteaza acum?!
daca accesezi blogul lui apare: Account Suspended

Mergi la inceput
Pag. din 71 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com