Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

http://stiri.rol.ro/-va-rog-sa-ma-iertati-vezi-ultima-postare-a-lui-serban-huidu-pe-blog-742505.html

"Am trait un ultimul an incercari ale vietii pe care nu le doresc nimanui. Ma doare sufletul… Am creeat in ultimii ani un fenomen numit Cronica Carcotasilor de care sunt mandru si care trebuie sa continuie fara mine in rolul de prezentator! Vreau sa imi asigur insa colegii, ca ii voi ajuta cu tot ce am invatat in acesti 17 ani!
Nu voi mai aparea in prim plan la Cronica si asta din respect pentru victimele cumplitului accident. Nu am sustinut niciodata ca sunt fara pata, dar reactia unor colegi de presa m-a lasat fara grai. Va rog sa intelegeti ca Serban Huidu, nu se agata de statutul de persoana publica si ca niciodata nu a facut acest lucru.
Pe scurt as vrea sa nu confundati omul Huidu, cu emisiunea in sine care este exprimarea unei idei de mai bine si care a fost tot timpul confundata cu o emisiune de umor! Este o emisine de opinie care se foloseste de umor! Atat! Pentru asta cronica trebuie sa continue!
Vreau sa le multumesc fanilor si prietenilor care au ramas langa mine in aceste cumplite momente si sa asigur rudele victimelor de adanca mea compasine. Nu sunt cuvinte care sa descrie dezastrul sufletesc pe care l-am produs lor, mie si familiei mele! Va rog sa ma iertati! "

Chiar daca nu mai merge blogul, e de gasit pe net intregul text.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Imi spune si mie cineva (in linii mari) care e treaba cu Huidu si BAdea? De ce se dusmanesc atata?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mie mi-a deschis blogul. Aici:

http://www.serbanhuidu.ro/fara-categorii/ultimul-post/comment-page-3/#comments

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

oare cine il saboteaza acum?!
daca accesezi blogul lui apare: Account Suspended


Probabil ca nimeni
Au publicat multe ziare in acelasi timp faptul ca a pus un articol nou, si asa s-au dus multi vizitatori pe blog. Daca avea un host cu resurse limitate, cei de acolo au inchis blogul cand au vazut mult trafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

http://stiri.rol.ro/-va-rog-sa-ma-iertati-vezi-ultima-postare-a-lui-serban-huidu-pe-blog-742505.html

"Am trait un ultimul an incercari ale vietii pe care nu le doresc nimanui. Ma doare sufletul… Am creeat in ultimii ani un fenomen numit Cronica Carcotasilor de care sunt mandru si care trebuie sa continuie fara mine in rolul de prezentator! Vreau sa imi asigur insa colegii, ca ii voi ajuta cu tot ce am invatat in acesti 17 ani!
Nu voi mai aparea in prim plan la Cronica si asta din respect pentru victimele cumplitului accident. Nu am sustinut niciodata ca sunt fara pata, dar reactia unor colegi de presa m-a lasat fara grai. Va rog sa intelegeti ca Serban Huidu, nu se agata de statutul de persoana publica si ca niciodata nu a facut acest lucru.
Pe scurt as vrea sa nu confundati omul Huidu, cu emisiunea in sine care este exprimarea unei idei de mai bine si care a fost tot timpul confundata cu o emisiune de umor! Este o emisine de opinie care se foloseste de umor! Atat! Pentru asta cronica trebuie sa continue!
Vreau sa le multumesc fanilor si prietenilor care au ramas langa mine in aceste cumplite momente si sa asigur rudele victimelor de adanca mea compasine. Nu sunt cuvinte care sa descrie dezastrul sufletesc pe care l-am produs lor, mie si familiei mele! Va rog sa ma iertati! "

Chiar daca nu mai merge blogul, e de gasit pe net intregul text.

Pe mine personal mna doare in partea dorsala de omul de televiziune dar cand e in stare sa afirme ca se retrage din emisiunea TV "din respect" zau ca mi se face greata. Din acelasi respect a incalcat aceleasi reguli de circulatie in decurs de cateva luni si fratele lui a gonit cu 200 de km pe ora la numai 2 zile dupa accident ca sa-l duca nu mai stiu unde? Ma lasi?
Nu neg ca i se putea intampla oricui dar nu i se putea intampla cu siguranta cuiva care respecta o simpla regula si anume: sa nu depaseasca pe interzis si cu viteza mare. Si mai si o tine larga ca a intrat in aia ca i-a derapat masina. N-om fi toti asi in ale conducerii dar nici prosti nu suntem.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Pe mine personal mna doare in partea dorsala de omul de televiziune dar cand e in stare sa afirme ca se retrage din emisiunea TV "din respect" zau ca mi se face greata.



Si ce altceva mai vrei sa faca? Altii nu ar renunta deloc. Mie mi se face greata cand vad atata rautate.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Unul din cele mai bune comentarii citite la bloggul respectiv:
artin stelian a scris pe 24 October 2011, 16:16
"
Draga Serban,
incep asa pentru ca a fost o perioada cand chiar mi-erai drag, cand urmaream Cronica ..si o asteptam cu interes. Dupa aceea nu stiu ce s-a intamplat, a intervenit o rutina si-o blazare, o suficienta si-o infatuare care incet incet m-au indepartat de emisiune si de Mihai si Serban.Vine vreme, trece vreme si ti se intampla cumplitul accident de la ski, cand atatia prieteni dar si straini ti-au fost aproape nu numai cu gandul ..
Si apoi cumplita zi de duminica in care jocul destinului a facut sa iei trei vieti si cand ar fi putut sa fie si mai rau. Sunt constient ca multi te acuza, multi asteapta o explicatie de la tine, multi te-au condamnat inaintea justitiei si a lui Dumnezeu, multi ti-ar ierta orice. Ca in reclama aceea destul de stupida, din fericire suntem cu totii diferiti. Eu am incercat sa inteleg doar cum ai putut sa-ti expui familia la un asemenea pericol, de ce sotia ta te-a lasat sa conduci, de ce nu te-a oprit cand viteza era prea mare… E inutil sa astept raspunsuri asa cum poate nici tu nu intelegi de ce a trebuit sa se intample asa. Un singur lucru as sublinia totusi. Ca mereu, din ceea ce ni se intampla trebuie sa invatam ceva. Ca mereu, Dumnezeu, soarta, viata, spune-i cum vrei , ne mai da o sansa sau ne iarta sau ne arata o cale. Eu cred si sper ca macar acum ai sa intelegi ca este totusi ceva gresit in atitudinea ta. Ca toate nenorocirile astea nu se intampla din senin, cu tine spectator si victima.
Ai trezit un imens val de compasiune si de intelegere, un val care poate sa te poarte spre impacarea cu tine insuti dar si cu ceilalti. Accepta si criticile sau acuzele, bucura-te de simpatia si prietenia ce te inconjoara. Apreciaza faptul ca ti s-a mai dat o sansa.Fii langa familia ta pentru un timp mai lung ( pot sa inteleg pentru ca am trecut prin asta ce inseamna sa-ti faci o cariera si sa pierzi momente pretioase si ireversibile cu si pentru copiii tai), ia distanta necesara de reflectorul nemilos al mediei, departeaza-te o vreme de cariera si de lucrurile lipsite de valoare( atentia publicului e unul dintre ele).
Dumnezeu sa fie cu tine si tot asa sa-i tina aproape pe cei fata de care ai gresit !"



Asta ma intreb si eu: cand a iesit in depasire, de ce sotia nu i-a atras atentia ca nu e bine ce face? Cum a pus in pericol viata ei si a copiilor?
Nu-i doresc nimanui sa treaca prin ce trece el acum dar in loc de declaratii aiurea ar fi bine sa-si asume greseala si, cat i-o sta cu putinta, sa faca ceva pentru familiile alea pe care le-a nenorocit. Si nu ma refer la "vedeta tv" ci la omul Serban Huidu.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

fratilor, de unde stiti ce s-a intamplat in momentul ala?
de unde stiti ca sotia trebuia sa spuna stop!
de unde stiti voi ce s-a intamplat in acel moment de va tot sfatuiti de 50 de pagini?
ati fost cu ei in masina?
si daca asa de usor judecati un om , ma gandesc ca si voi la de fel de usor o sa fiti judecati de altii. va doresc sa nu aveti ocazia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Imi spune si mie cineva (in linii mari) care e treaba cu Huidu si BAdea? De ce se dusmanesc atata?



pen'ca s-au porcait in direct sau nu ani de zile. nu mi-am consumat neuronii in a tine minte scandalurile vedetelor, dar un search pe net da ceva de genul asta (si asta-i varianta "soft", un search cu "hiudu si badea conflict" trece prin tot regnul animal si nu numai )


<<Daca pentru Mircea Badea, Serban Huidu a fost de-a lungul timpului un „pitic erotic", un om si „chel si gras" sau „inspaimantator de prost", pentru carcotas, vedeta Antenei 3 pare doar...
... „frezat ciumpalac", un „manelist cu aere de intelectual", „un monument de ipocrizie", „un lingau si un pupincurist" sau un „limbric guraliv”.

În toamna anului 2000, in presa apareau primele materiale despre schimbul de replici rautacioase si cel putin ironice dintre carcotasii Huidu si Gainusa si moderatorii emisiunii „Noaptea tarziu”, Oreste si Mircea Badea.

Disensiunile au luat nastere in momentul in care carcotasii au realizat un pamflet cu numele colegilor de trust, iar acestia s-au simtit nevoiti sa ironizeze la randul lor numele „adversarilor”.

Contactat telefonic de unica.ro in incercarea de a afla cand si cine a dat startul conflictului, Serban Huidu a raspuns: „Nu a avut un inceput exact. Dar prin prisma emisiunii pe care o realizam, unii se simt mai lezati decât altii si simt nevoia sa contraatace.”





Sursa: Mircea Badea si Serban Huidu se cearta de 10 ani : Vedete : Unica>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Eu stau si ma intreb ce ati vrea sa faca?

Deci daca as fi Dne Fereste fiica dnei decedate...ce as face? Bani am(pt ca are ...poate mai multi decat Huidu), deci nu-mi trebe banii lui Huidu ..dar nu o mai am pe mama. Probabil in prima faza l-as ura...apoi l-as ignora. Si sigur nu l-as ierta niciodata desi as fi constienta ca a fost "un accident".
Dar daca l-as vedea fata in fata...nu l-as scuipa, nu as da cu pietre...pana la urma Dzeu e sus..isi va primi cu siguranta pedeapsa!
Au procedat corect ca si-au luat un avocat , zic eu! Pana la urma familiilor nu le trebe spectacol, ci dreptate!

Acu trecand in partea celalata . Ce as face daca as fi Huidu. Nici pe departe nu ma consider o perfecta, deci da , cred ca Dne fereste mi s-ar putea intampla!
As baga capul in pamant ca strutul si m-as bucura ca mi-a mai ramas o bruma de prieteni care nu dau cu pietre.

Ce Dne iarta-ma va doriti sa faca? S-a retras din emisiune...
Asteapta "linsitit" ca legea sa-si spuna cuvantul!
Si-a cerut scuze...prietenii, fanii, asteptau un semn de la el...(ca auzeam aseara un comentariu de la cineva..nu ne intereseaza scuzele tale. ...Pe unii nu, dar pe altii da!)
Nu a facut conferinta de presa...a scris pe blogul personal.
Deci pana acum mi se pare ca s-a comportat cu maximul de decenta cu care putea sa se comporte...
Ce ar trebui sa faca acum?
Sa iasa in piatza publica ?
Sa-si ia viatza?
Ce sa faca?





Mergi la inceput