Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 60

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Eu stau si ma intreb ce ati vrea sa faca?

Deci daca as fi Dne Fereste fiica dnei decedate...ce as face? Bani am(pt ca are ...poate mai multi decat Huidu), deci nu-mi trebe banii lui Huidu ..dar nu o mai am pe mama. Probabil in prima faza l-as ura...apoi l-as ignora. Si sigur nu l-as ierta niciodata desi as fi constienta ca a fost "un accident".
Dar daca l-as vedea fata in fata...nu l-as scuipa, nu as da cu pietre...pana la urma Dzeu e sus..isi va primi cu siguranta pedeapsa!
Au procedat corect ca si-au luat un avocat , zic eu! Pana la urma familiilor nu le trebe spectacol, ci dreptate!

Acu trecand in partea celalata . Ce as face daca as fi Huidu. Nici pe departe nu ma consider o perfecta, deci da , cred ca Dne fereste mi s-ar putea intampla!
As baga capul in pamant ca strutul si m-as bucura ca mi-a mai ramas o bruma de prieteni care nu dau cu pietre.

Ce Dne iarta-ma va doriti sa faca? S-a retras din emisiune...
Asteapta "linsitit" ca legea sa-si spuna cuvantul!
Si-a cerut scuze...prietenii, fanii, asteptau un semn de la el...(ca auzeam aseara un comentariu de la cineva..nu ne intereseaza scuzele tale. ...Pe unii nu, dar pe altii da!)
Nu a facut conferinta de presa...a scris pe blogul personal.
Deci pana acum mi se pare ca s-a comportat cu maximul de decenta cu care putea sa se comporte...
Ce ar trebui sa faca acum?
Sa iasa in piatza publica ?
Sa-si ia viatza?
Ce sa faca?




Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Eu stau si ma intreb ce ati vrea sa faca?

Deci daca as fi Dne Fereste fiica dnei decedate...ce as face? Bani am(pt ca are ...poate mai multi decat Huidu), deci nu-mi trebe banii lui Huidu ..dar nu o mai am pe mama. Probabil in prima faza l-as ura...apoi l-as ignora. Si sigur nu l-as ierta niciodata desi as fi constienta ca a fost "un accident".
Dar daca l-as vedea fata in fata...nu l-as scuipa, nu as da cu pietre...pana la urma Dzeu e sus..isi va primi cu siguranta pedeapsa!
Au procedat corect ca si-au luat un avocat , zic eu! Pana la urma familiilor nu le trebe spectacol, ci dreptate!

Acu trecand in partea celalata . Ce as face daca as fi Huidu. Nici pe departe nu ma consider o perfecta, deci da , cred ca Dne fereste mi s-ar putea intampla!
As baga capul in pamant ca strutul si m-as bucura ca mi-a mai ramas o bruma de prieteni care nu dau cu pietre.

Ce Dne iarta-ma va doriti sa faca? S-a retras din emisiune...
Asteapta "linsitit" ca legea sa-si spuna cuvantul!
Si-a cerut scuze...prietenii, fanii, asteptau un semn de la el...(ca auzeam aseara un comentariu de la cineva..nu ne intereseaza scuzele tale. ...Pe unii nu, dar pe altii da!)
Nu a facut conferinta de presa...a scris pe blogul personal.
Deci pana acum mi se pare ca s-a comportat cu maximul de decenta cu care putea sa se comporte...
Ce ar trebui sa faca acum?
Sa iasa in piatza publica ?
Sa-si ia viatza?
Ce sa faca?





Eu si Raducu (22.04.2005)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Eu cred ca nici de data asta nu a a invatat nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

atata timp cat nu reprezinta o amenintare pt cei din jur, pe buna daca ma intereseaza de a invatat ceva ori ba. e o zicala, romaneasca, cum iti asterni, asa dormi...deci cu sau fara vina, suporta niste consecinte
asta cu scuzele...e putin macabru...stii, ar veni, la rece judecand, 'imi cer scuze ca am fost implicat intr-un accident in care au murit oameni' ..chiar nu, am vazut varianta, de el prezentata, cu 'imi pare rau pt tot ceea ce s-a intamplat' care e mai ok, zic eu
ligia...stii ce-as vrea eu de la omul Huidu? sa faca in asa fel incat el, sa nu mai reprezinte un pericol pt altii. in rest chiar nu ma intereseaza...cum dealtfel nici pe el nu-l intereseaza de mine

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mianna multumesc.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole




Asta ma intreb si eu: cand a iesit in depasire, de ce sotia nu i-a atras atentia ca nu e bine ce face? Cum a pus in pericol viata ei si a copiilor?


Tu te uiti tot timpul ce face sotul tau cind conduce? Eu de obicei tin ochii inchisi, ma uit pe geam, ma gindesc la ale mele, dar in orice caz nu ma uit la orice depasire pe care o face sotul.

Asta numesc eu a cauta nod in papura.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Daca a invatat ceva sau nu din cele intamplate nu putem sti, desi in mod clar a fost o lectie dura de viata.

Mie mi se pare ca s-a comportat decent. E firesc sa nu mai apara si sa rada de unii si de altii, in timp ce bebelusele danseaza in chiloti pe masa. Dar nici nu se poate sinucide profesional. Ceva trebuie sa munceasca, deci e firesc sa faca ceea ce stie cel mai bine: televiziune.

Dupa ce justitia isi va fi spus cuvantul, sper ca Serban Huidu sa aiba aceeasi atitudine decenta pe care a prezentat-o in mesajul de pe blog. Chiar a fost o retragere eleganta, in conditiile date.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

capcaunulu, nu in Romania, stai linistit
nu e o lauda ca am luat 4 radare, dar se poate intampla oricui, si asta nu inseamna ca esti sofer prost


Nu se poate intimpla oricui. Poate cuiva fara experienta de condus, asta da. In Romania/Europa nu s-a auzit de cruise control?
Sinteti obosite va cicale copii, mergeti pe autostrada, pune nene cruise control la viteza legala si gata, fii atenta numai la trafic si gata sa pui frina. Ce-i asa greu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Imi spune si mie cineva (in linii mari) care e treaba cu Huidu si BAdea? De ce se dusmanesc atata?



pen'ca s-au porcait in direct sau nu ani de zile. nu mi-am consumat neuronii in a tine minte scandalurile vedetelor, dar un search pe net da ceva de genul asta (si asta-i varianta "soft", un search cu "hiudu si badea conflict" trece prin tot regnul animal si nu numai )


<<Daca pentru Mircea Badea, Serban Huidu a fost de-a lungul timpului un „pitic erotic", un om si „chel si gras" sau „inspaimantator de prost", pentru carcotas, vedeta Antenei 3 pare doar...
... „frezat ciumpalac", un „manelist cu aere de intelectual", „un monument de ipocrizie", „un lingau si un pupincurist" sau un „limbric guraliv”.

În toamna anului 2000, in presa apareau primele materiale despre schimbul de replici rautacioase si cel putin ironice dintre carcotasii Huidu si Gainusa si moderatorii emisiunii „Noaptea tarziu”, Oreste si Mircea Badea.

Disensiunile au luat nastere in momentul in care carcotasii au realizat un pamflet cu numele colegilor de trust, iar acestia s-au simtit nevoiti sa ironizeze la randul lor numele „adversarilor”.

Contactat telefonic de unica.ro in incercarea de a afla cand si cine a dat startul conflictului, Serban Huidu a raspuns: „Nu a avut un inceput exact. Dar prin prisma emisiunii pe care o realizam, unii se simt mai lezati decât altii si simt nevoia sa contraatace.”





Sursa: Mircea Badea si Serban Huidu se cearta de 10 ani : Vedete : Unica>>


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





vreti sa spuneti ca invectivewle astea si le-au aruncat in direct la tv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

monabella, nu toate masinile au aceasta functie in serie ca la voi, la marea majoritate sunt optionale.
corsa meu din 2003, imi cer scuze nu are de exemplu limitator de viteza, am luat masina de la reprezentantul firmei si nu avea la acel timp de serie.
in schimb in vara cand mi-am luat masina noua,am fost atenta si am ales si limitatorul.

si inca ceva, multa lume conduce masini mai vechi , in sensul ca de 4-5 ani sau chiar mai mult, cand prea putine modele il aveau si optional.Stiu ca si acuma sunt multe din modelele scumpe, si nu au de serie limitatorul, ci este optional, si asta l modele medii, nu bazice

am avut si din 93 tot un corsa, si nici ala nu avea limitator

Mergi la inceput