Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (199)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

eu sunt mai ciudata???? BIIINEEE.
Te-ai lins pe bot! voiam sa fac ciocolata de casa weeekendul asta.
Adicalea tot fac, dar nu iti mai dau. Sau iti dau. O bucatica mica mica mica. Sa te lingi pe bot si atata

P.S.
Simonixule. ideea ca eu is mai in calduri decat media romaneasca. Si acum m-am stricat, Vic. imi zice ca eram mai putin friguroasa cand ne-am cunoscut . Cata morala am primit io in Ro de la socru meu care ma verifica ca de ce nu port dres de matase pe sub pantalon ...

Bine, simonixu se compara cu 2 romance de aici care permanent se plang ca e frig si ca ce bine e in Ro (mi-e frica de ele ca vor ajunge inapoi in Ro si vor incepe sa planga dupa Be). Inclusiv zilele astea cand este o vara ca in basme.
Mai sunt 2 bunice - acelea is cu transpiratul, caciula cu urechi, curentul, vantul, nu te murdari. Culmea, la cat le merge gura, nepotii au inceput sa le raspunda in bataie de joc si aceeasi vaicareala - asta mi s-a parut atat de trist . Si eu am crescut la bunici, si tin minte ca nu faceam din astea....



uite idee minunata de cadou mai personalizat: gatesti ceva cu Victoria.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ALYSH- mult succes in continuare! Cred ca iti va fi bine la servici, dupa cum te stiu, leoaica de-a mea desi o parte din tine va fi mereu cu gandul la pitici.

LORI- nu am zis ca toti copii romani. Dar sa stii ca multi din ei. Sau cel putin, aici in Iasi. Bucurestiul e o lume aparte fata de restul tarii, mereu am avut impresia asta. Aici in Iasi copii cu caciuli chiar si la 26 de grade constituie regula. Alta chestie pe care am vazut-o - nici un copil in scaun de masina. Dar nici unul mai! Noi suntem singurii. Pana si finuta mea de 4 luni si nepotica mea de 5 ani. Aia de 5 ani merge chiar in fata, langa sofer, fara centura, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

ALYSH- mult succes in continuare! Cred ca iti va fi bine la servici, dupa cum te stiu, leoaica de-a mea desi o parte din tine va fi mereu cu gandul la pitici.

LORI- nu am zis ca toti copii romani. Dar sa stii ca multi din ei. Sau cel putin, aici in Iasi. Bucurestiul e o lume aparte fata de restul tarii, mereu am avut impresia asta. Aici in Iasi copii cu caciuli chiar si la 26 de grade constituie regula. Alta chestie pe care am vazut-o - nici un copil in scaun de masina. Dar nici unul mai! Noi suntem singurii. Pana si finuta mea de 4 luni si nepotica mea de 5 ani. Aia de 5 ani merge chiar in fata, langa sofer, fara centura, bineinteles.



Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




Eu pot sa confirm ca in Bucuresti nu am vazut nici un copil cu caciula pe cap, de cand s-a mai racorit! Doar cate un bebelus cu chitiuta, dar cred ca nu se pune

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

dada, exista viata si dupa prezentarea asta. ma duc acasa sa ma bucur de ea si de soare, sid e copii, si de sotz

ce vroiam sa zic este: simonixule, aici mamele romance care fac asa sunt numa cele venite in vizita (cum ar fi nasha mea sau o alta prietena) sau cele venite de f curand. in rest, romancele pe care le stiu eu sunt toate cu copiii cu picioarele goale la vreo 17 grade. ce pot sa zic de mine: acum m-am dat si eu pe brazda, dar la alex am fost mai "romanca" ca sa zic asa, desi si eu, ca si lori urasc sa generalizez.

ma fetelor, a inebunit lupu': sunt vreo 25 grade afara, ce n-a vazut olanda tota vara. ma duc sa imi schimb de hainele de busnis, sa imi pun papucii si rochitza in bretele si sa fug la soare. bine ca nu mi-am pus hainele de vara sus. asta din lene, nu ca n-as fi avut motive. dar stiam eu, (mi-a zis sotzul, si el le stie pe toate ca un om mare) ca cica vara vine in septembrie anu' asta.

cred ca v-ati dat seama ca a ieshit bine (super bine, dar nu imi palce sa ma laud) prezentarea, lumea incantata. sunt super relaxata acum. probabil o sa ma tina pana luni :), cand o sa inceapa alta munca.

pup si urez un weekend cel putin la fel de placut ca cel la care sper si visez eu pt mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Felicitari pentru prezentarea reusita, Dana!

Week-end placut si tie si tuturor!


Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloress, Cleo, Simonix ok, ok, e absolut normal sa va exprimati parerile, numa' ca...citesc cateodata ce scrieti (nu ma refer la ce-i prin parcurile de acolo, ci impresiile despre aici), adica copii cu caciuli, copii cu pulovere, copii imbatraniti...tre sa intelegeti ca la un mom dat ma uit si zic "mamaaa ce copii nefericiti, ce parinti tampiti sunt romanii astia..'" apoi vine "bai, stai ca si eu am copii romani cu parinti la fel".
Sincer, ca sa dezvolt ce a zis Dolorees despre bucuresti ca ar fi diferit...nu stiu, dar in parc la Galati am vazut intr-adevar (nu caciuli, ca am fost in iulie), dar multe mame obsedate sa ramana copilul curat, care tipau, loveau etc dar am vazut si mamici care s-au asezat cot la cot cu copilul in nisip, care nu i-a zis nimic cand s-a bagat cu adidasii in balta cea mai mare, i-am vazut, jur!
Ce vreau sa zic - rahat este peste tot, e ciudat, v-am zis ca zgaraie la melodie ca par asa "distrusi" copiii de romani. Ia, repede sariti si cu ceva pozitiv din peregrinarile voastre prin Romanica, ca destul mancam www.romanialeaks.org/2011/01/romanii-sunt-otraviti-cu-hrana-ce.html" target="_blank">cacatzei...nu tre sa ne iasa prin ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

lorich, sunt multe multe chestii pozitive in romania, cum la fel sunt multe chestii negative aici (olanda!). si sunt si multe chestii comune, as spune ca nu sunt specifice unei tari anume, cum ar fi fumatul mamelor in nasul copiilor (am vazut si in romania, si in olanda). cum s-ar zice, fiecare padure are uscaturile ei, si as aduga eu, cum fiecare padure are poienitele ei pline de soare. de aceea nu vreau sa generalizez, nu ai cum.

cat despre chestiile din iaurturi, am citit acelasi amterial si in engleza (nu am timp sa caut link-ul acum, dar revin). deci se pare ca nu este numa in romania. eu nu cred in totalitate in cehstiile astea, pana la urma un control trebuie sa fie undeva, oricat de mare ar fi castigul, cred ca mai mare e pierderea cu o populatie imbolanavita in masa.
dar recunosc ca de cand am citit articolul nu i-am mai cumaparat lui alex actimel, care ii placea f tare. parca am o retinere.


ps: sunt acasa si il astept pe sotz sa isi termine nu stiu ce email catre studenti si sa fugim in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Doloress, Cleo, Simonix ok, ok, e absolut normal sa va exprimati parerile, numa' ca...citesc cateodata ce scrieti (nu ma refer la ce-i prin parcurile de acolo, ci impresiile despre aici), adica copii cu caciuli, copii cu pulovere, copii imbatraniti...tre sa intelegeti ca la un mom dat ma uit si zic "mamaaa ce copii nefericiti, ce parinti tampiti sunt romanii astia..'" apoi vine "bai, stai ca si eu am copii romani cu parinti la fel".
Sincer, ca sa dezvolt ce a zis Dolorees despre bucuresti ca ar fi diferit...nu stiu, dar in parc la Galati am vazut intr-adevar (nu caciuli, ca am fost in iulie), dar multe mame obsedate sa ramana copilul curat, care tipau, loveau etc dar am vazut si mamici care s-au asezat cot la cot cu copilul in nisip, care nu i-a zis nimic cand s-a bagat cu adidasii in balta cea mai mare, i-am vazut, jur!
Ce vreau sa zic - rahat este peste tot, e ciudat, v-am zis ca zgaraie la melodie ca par asa "distrusi" copiii de romani. Ia, repede sariti si cu ceva pozitiv din peregrinarile voastre prin Romanica, ca destul mancam www.romanialeaks.org/2011/01/romanii-sunt-otraviti-cu-hrana-ce.html" target="_blank">cacatzei...nu tre sa ne iasa prin ochi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



produs romanesc minunat: LEUSTEANUL!!!!

cu euri, si aici sunt. Oho! dar m-am invatat: nu cumpar produse cu reclama, iau produse cat mai simple. Iaurt, luam simplu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Doloress, Cleo, Simonix ok, ok, e absolut normal sa va exprimati parerile, numa' ca...citesc cateodata ce scrieti (nu ma refer la ce-i prin parcurile de acolo, ci impresiile despre aici), adica copii cu caciuli, copii cu pulovere, copii imbatraniti...tre sa intelegeti ca la un mom dat ma uit si zic "mamaaa ce copii nefericiti, ce parinti tampiti sunt romanii astia..'" apoi vine "bai, stai ca si eu am copii romani cu parinti la fel".
Sincer, ca sa dezvolt ce a zis Dolorees despre bucuresti ca ar fi diferit...nu stiu, dar in parc la Galati am vazut intr-adevar (nu caciuli, ca am fost in iulie), dar multe mame obsedate sa ramana copilul curat, care tipau, loveau etc dar am vazut si mamici care s-au asezat cot la cot cu copilul in nisip, care nu i-a zis nimic cand s-a bagat cu adidasii in balta cea mai mare, i-am vazut, jur!
Ce vreau sa zic - rahat este peste tot, e ciudat, v-am zis ca zgaraie la melodie ca par asa "distrusi" copiii de romani. Ia, repede sariti si cu ceva pozitiv din peregrinarile voastre prin Romanica, ca destul mancam www.romanialeaks.org/2011/01/romanii-sunt-otraviti-cu-hrana-ce.html" target="_blank">cacatzei...nu tre sa ne iasa prin ochi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



produs romanesc minunat: LEUSTEANUL!!!!

cu euri, si aici sunt. Oho! dar m-am invatat: nu cumpar produse cu reclama, iau produse cat mai simple. Iaurt, luam simplu.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!



E minunat dar nu e romanesc . Produs romanesc minunat Simonix da'nu zic de mai mutle ori ca si-o ia in cap.

Leustean gasesti in multe sere unde se vand flori si in piete la zonele de plantute in ghivece. Il gasesti si la marocanii, turcii sau bulgarii care il vand uscat si fara e-uri insa daca esti si mai smechera il gasesti la mine in gradina, costa putin si e de cules. Apropo de asta nu stiu cum stai cu planul de uikend, ca vad ca la Simonix e plin, dar daca aveti chef puteti veni pe la noi. tren de la Burssel la Leuven si apoi Langdorp, plimbare de la gara la noi. Timpul e absolut genial. Numarul meu e 0499752562.

Am sa citesc mai dinainte ca am vazut ca raspundea Simonix la ceva apel la intalnire dar am pierdut apelul.

Edit: Deci Dana daca Simonixu nu poate...nu pote, nici pentru noi nu e foarte evident fiindca maine dimineata al meu merge la ajutat un coleg la mutare si nu stiu la cat se intoarce si cat de ok va fi, putem primii oameni in vizita! Sper ca la ora asta bei paharu'de relaxare multumita in viata de dupa tzatzaiala . Te pup!


Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lori in nici un caz nu am generalizat, nu am zis ca peste tot ar fi asa. Eu mai ales urasc generalizarile. Dar imi sar in ochi anumite diferente. Sunt si multe lucruri care s-au schimbat, care au evoluat, dar nu mi-au sarit in ochi, pentru ca asa e si la noi si cu astea sunt obisnuita. Dar cu unele nu ma pot obisnui si le-am mentionat. Pur si simplu.

Mergi la inceput