Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (199)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aldaesme

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Doloress, Cleo, Simonix ok, ok, e absolut normal sa va exprimati parerile, numa' ca...citesc cateodata ce scrieti (nu ma refer la ce-i prin parcurile de acolo, ci impresiile despre aici), adica copii cu caciuli, copii cu pulovere, copii imbatraniti...tre sa intelegeti ca la un mom dat ma uit si zic "mamaaa ce copii nefericiti, ce parinti tampiti sunt romanii astia..'" apoi vine "bai, stai ca si eu am copii romani cu parinti la fel".
Sincer, ca sa dezvolt ce a zis Dolorees despre bucuresti ca ar fi diferit...nu stiu, dar in parc la Galati am vazut intr-adevar (nu caciuli, ca am fost in iulie), dar multe mame obsedate sa ramana copilul curat, care tipau, loveau etc dar am vazut si mamici care s-au asezat cot la cot cu copilul in nisip, care nu i-a zis nimic cand s-a bagat cu adidasii in balta cea mai mare, i-am vazut, jur!
Ce vreau sa zic - rahat este peste tot, e ciudat, v-am zis ca zgaraie la melodie ca par asa "distrusi" copiii de romani. Ia, repede sariti si cu ceva pozitiv din peregrinarile voastre prin Romanica, ca destul mancam www.romanialeaks.org/2011/01/romanii-sunt-otraviti-cu-hrana-ce.html" target="_blank">cacatzei...nu tre sa ne iasa prin ochi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



produs romanesc minunat: LEUSTEANUL!!!!

cu euri, si aici sunt. Oho! dar m-am invatat: nu cumpar produse cu reclama, iau produse cat mai simple. Iaurt, luam simplu.







E minunat dar nu e romanesc . Produs romanesc minunat Simonix da'nu zic de mai mutle ori ca si-o ia in cap.

Leustean gasesti in multe sere unde se vand flori si in piete la zonele de plantute in ghivece. Il gasesti si la marocanii, turcii sau bulgarii care il vand uscat si fara e-uri insa daca esti si mai smechera il gasesti la mine in gradina, costa putin si e de cules. Apropo de asta nu stiu cum stai cu planul de uikend, ca vad ca la Simonix e plin, dar daca aveti chef puteti veni pe la noi. tren de la Burssel la Leuven si apoi Langdorp, plimbare de la gara la noi. Timpul e absolut genial. Numarul meu e 0499752562.

Am sa citesc mai dinainte ca am vazut ca raspundea Simonix la ceva apel la intalnire dar am pierdut apelul.

Edit: Deci Dana daca Simonixu nu poate...nu pote, nici pentru noi nu e foarte evident fiindca maine dimineata al meu merge la ajutat un coleg la mutare si nu stiu la cat se intoarce si cat de ok va fi, putem primii oameni in vizita! Sper ca la ora asta bei paharu'de relaxare multumita in viata de dupa tzatzaiala . Te pup!


Esme


pup! iti dau email


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Va multumesc mult ptr. idei. Vroiam sa-i iau ceva ce reprezinta meseria ei ca asistenta medicala si aprecierea noastra in acelasi timp. Asadar, i-am luat o figurina, un nurse-angel. Incerc sa gasesc sa va arat. Yey! L-am gasit, in sfarsit!


http://countrytreasures.biz/index.php/enesco/foundation-angels/4014050-nurse-angel.html

Exact asta. (Doar ca eu l-am cumparat mai scump.)

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mai vroiam sa zic: si eu i-am pus azi caciula Victoriei de dimineata, ca erau 11 grade... brrrrrrr. Dar mai dupa-masa, desi nu era cu mult mai cald nu i-am mai pus. Mie tot timpul mi-e teama ca ii e frig la cap, numai cu un picut de par... In schimb, baltile le ia la rand cand ne intoarcem de la cumparaturi, ca oricum venim acasa si ne schimbam, sa nu o tin uda. Sare in balti cu asa o placere, ca nu pot sa nu o las

Si acum, fara legatura, vroiam doar sa va zic:
Victoria adormea seara pe la 10-10:30!!! Si dormea la amiaza vreo 45 de minute- o ora. Pana acum vreo saptamana cand a decis sa nu mai doarma deloc ziua si asa seara cel tarziu la 9 ea doarme deja. Alta viata! Dorm si eu la 9 jumate

Azi am fost si ne-am intalnit cu Granny, ca ea a trebuit sa vada chirurgul si ne-am dus cu ea, ca nu poate impinge scaunul cu rotile. Victoria si-a impins caruciorul ei si eu am impins-o pe Granny. Si dup-aia, ca a fost asa de cuminte (programarea a fost la 10, am intrat la 12!!!) am dus-o in centru (cu autobuzul!) si am mancat amandoua acolo de amiaza, in mall, apoi ne-am dus la cumparaturi, ca nu ma mai incape nimic; mi-am luat 5 pulovere (de fapt, 3 bluze si 2 pulovere) si 2 hanorace cu gluga. Blugi as fi vrut da' au numa' skinny jeans, ori pe mine arata oribil, asa ca nu am mai luat nimic. Doar bluze... blugi... cand o trece moda cu skinny jeans!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Cleo, nu am poze cu Victoria cu spaclu, da' maine ii dau un spaclu si ii fac o poza

Dana felicitari ptr. prezentare.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Alysh, bafta la servici. Ma bucur ca ai gasit pe cineva de incredere sa aiba grija de puiut.


Nu stiu daca am mai zis, eu vreau sa o dau pe Victoria la gradi catolica si sa mearga si la scoala catolica tot acolo.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Alysh, bafta la servici. Ma bucur ca ai gasit pe cineva de incredere sa aiba grija de puiut.


Nu stiu daca am mai zis, eu vreau sa o dau pe Victoria la gradi catolica si sa mearga si la scoala catolica tot acolo.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA



ia cautati www.chronorace.be/web2/Classements/live/LiveLigneResults.aspx?eventId=6369436499978&lng=FR&mode=large&IdClassement=7508&IdGroup=3&Result=reel" target="_blank">aici: id-ul 8961. E tati al nostru

Noi am fo sa hranim Les cygnes, apoi ne-am dus la nisip, am venit frante.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Wow, Cleo! Felicitari lui tati vostru. E mare lucru sa alergi un maraton. Cred ca nu as fi in stare nici cu bicicleta sa termin maratonul.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Wow, Cleo! Felicitari lui tati vostru. E mare lucru sa alergi un maraton. Cred ca nu as fi in stare nici cu bicicleta sa termin maratonul.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


a fostr la proba demi (21 km in nici 2 ore). Eu am renuntat la antrenament, ca m-a luat durerea de spate cand abia faceam 3km. Dar poate la anul voi participa si eu.

auzi -si poza cu shpaclul?.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Buna fete dragi!
Am citit pe diagonala, m-am intors in seara asta de la Braila si ma incearca niste greturi de toata frumusetea....totusi le doresc acum decat cum a fost la prima sarcina cand se intamplau cand eram cu ditamai burtoiul.
Alish, succes la job!
Lori, sanatate multa va doresc!
Cleo, felicitari pt sot maratonist!
Ylari, am primit mesajul tau! Nu deznadajdui, va iesi soarele si pe strada voastra! De-abia astept sa-ti intorc mesajul!

Fug la nani ca de maine iar la munci....prea m-am distrat in week-end!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Desiree, foarte frumos ingerasul!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta

Mergi la inceput