Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

roxx - tu intrebai de homeopat; mi l-a recomandat sor-mea; tipul e pediatru specializat in homeopatie; cica e vicepresedintele asociatiei de homeopati din romania; adrian dumitrescu ii zice;
l-am consultat pt intoleranta si eczema; ne-a dat o schema de tratament pt 2 luni; urmeaza sa il contactez telefonic sau pe mail pt urmatoarele consultatii;

in afara de remediile pt intoleranta, mi-a prescris ceva pt raceli si pt eruptii dentare.

am dat si de o pediatra simpatica aici in bucuresti; am fost cu sophic la medicover, ca ramasese cu o tuse urata dupa raceala plus raguseala; se sufoca noaptea de la muci si tuse; si, desi a diagosticat-o cu rinofaringita, dr nu a sarit cu antibiotice, cum ma asteptam;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mada si eu le dau si brocoli si conopida

le combin pe toate,mancam genul "ghiveci" cand cu carne cand cu ou
nu pun mai mult de un buchetel din fiecare
conopida ar merge facuta sufleu cu branzica de bebe si iaurt sau smantana puse invas iena la cuptor

nu mai stiu ce sa le dau seara...adik as sti, dar daca nu "e" gaze..,mancam in continuare iaurt in diverse combinatii
napolact ca nu e asa de acru precum cel de la muller

nu mai pot,o sa vina crismasul si noi tot fara gaze

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

sunt de acord cu tine!
si noua ne-a dat conopida si brocoli,in primul rand ,ptr.fibre...

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Madalina de ce crezi asta, unde ai citit/aflat? Ca brocoli se da la greu, devreme si conopida imi dadea mie pediatra cred ca de la 7 luni, ca era constipacios. Eu zic sa-l urmaresti pe Razvanel vezi ca-ti spune el daca il doare burtica.

Ziki

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

hemoleucograma ne-a iesit buna,nu-s pb.cu leucocitele! yupiiiii,poate o sa dorm si eu in noaptea asta...
am intrebat pediatra daca-i pot face piure de cartofi si sa adaug lapte dulce(ca la branzica)+unt si mi-a dat ok.
e in regula?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

hemoleucograma ne-a iesit buna,nu-s pb.cu leucocitele! yupiiiii,poate o sa dorm si eu in noaptea asta...
am intrebat pediatra daca-i pot face piure de cartofi si sa adaug lapte dulce(ca la branzica)+unt si mi-a dat ok.
e in regula?


Mamica de o minune Ilinca-Teodora!-11.02.2011


Laptele dulce poate fi folosit in mancare. idea e sa nu inlocuiasca formula sau sanul pana la un an, chiar si mai mult. Eu ii pun cate o picatura in piureurile de legume. Si unt folosesc, am cumparact unul fara sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

gabi r, album de ala ne-a facut noua primaria, contra cost, la cununia civila

roxx, ai 1/3 din polologhie - concluzia.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Soata e la meci, pe stadion, si ma uit si eu la tv ca poate il vad . Tot zic nenii astia (comentatorii) ca Banel s-a transferat in Franta. In ce pana mea de limba vorbeste asta acolo ca nici romana nu stie. Or sa ii dea francezii 300 euro si il trimit acasa de Craciun ca celorlalti consateni de-ai lui?
A mai plecat acum cativa ani unul de la Steaua, Claudiu nustiucum, in Germania si dupa 3 luni l-au trimis inapoi ca nu se pot intelege cu el in nicio limba de circulatie. Suntem buni!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Tocmai a nascut o prietena de-a mea. Toata sarcina a fost urmarita de dr mea (la recomandarea mea...) si a fost super multumita. Pe ultima suta de metri a aflat ca sectia de nasteri din municipal se inchide pt renovare. A stat cu emotii. Luni (ieri) s-a redeschis. In aceeasi zi dr i-a trimis un sms prin care a anuntat-o sec ca pleaca in concediu !!!??!!! Ce stupid...m-a surprins foarte tare. La mine a fost plecata de Craciun la munte si mi-a spus sa o sun ca vine negresit pana nasc eu...Ma rog. Pana la urma a nascut la Filantropia f repede, nici n-au apucat sa-i puna epidurala. Ma bucur enorm de cate ori aud de o nastere asa usoara. Si in acelasi timp imi revine obsesiv in minte: eu oare de ce nu am putut sa nasc normal??? Cred ca n-o sa scap niciodata de obsesia asta. Da, stiu ca cel mai important sa fie copilul sanatos, evident. Dar imi staruie in minte. Si nu pot sa trec peste.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

roxx, fii multumita ca a existat alternativa. Ca sunteti vii amandoua. Daca nu exista, daca traiai acum 100 de ani...
Stiu ca al meu ma bombane cand vin cu lozinci de genul "bine ca nu e mai rau", dar...
Felicitari prietenei, sa-i traiasca bebelul.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx felicitari prietenei!
Mayane are dreptate. Si eu ii datorez viata cezarienei (nu acum ci prima oara).

Mergi la inceput